Vakar rastas negyvas buvęs VSD pareigūnas Arūnas Paukštė

Ankstų penktadienio rytą Vilniuje rastas buvusio Valstybės saugumo departamento (VSD) pareigūno, pastaraisiais metais užsiėmusio advokato praktika Arūno Paukštės kūnas.

Pirminiais duomenimis, 42 metų vyras nusišovė iš legaliai turėto medžioklinio šautuvo. Policijos teigimu, priešmirtinio laiško nebuvo palikta.

Arūnas Paukštė iki 2014 m. dirbo Valstybės saugumo departamento (VSD) antiteroristinės valdybos viršininku. Pernai metų birželį atsistatydinęs iš VSD tapo advokatų kontoros „Raidla Lejins & Norcous“ advokatu, dėstė Mykolo Riomerio universitete ir Tarptautinėje teisės ir verslo aukštojoje mokykloje.

Vadovaudamas VSD kovos su terorizmu skyriui, kuravo Eglės Kusaitės bylą, iškeltą dėl jos neva ketinimo susprogdinti rusų karinę bazę Čečėnijoje. Po ilgą laiką trukusių teisminių persekiojimų visiškai išteisinta E.Kusaitė teisme yra paliudijusi, kad A. Paukštė apsimetinėjęs musulmonu ir siekęs įgyti jos pasitikėjimą, lankęs ją areštinėje ir daręs spaudimą prisipažinti turėjus ketinimų įvykdyti teroristinį aktą.

A.Paukštė prisidėjęs ir prie buvusio parlamentaro Algirdo Petrusevičiaus teisminio persekiojimo, kai buvo inicijuotas tyrimas dėl neva neteisėto ginklų, šaudmenų ir sprogmenų laikymo.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
29 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Negaila

nes visu parsidavusiu toks likimas .

Eptenis

Iškalbinga tai, kad pats VSD aštuntosios valdybos vadovas Arūnas Paukštė, pradėjęs ikiteisminį tyrimą prieš Eglę Kusaitę dėl jos neva ketinimų susisprogdinti rusų karinėje bazėje Čečėnijoje, bei aplankęs ją areštinėje su dovanomis kaip „musulmonas” ir įkalbinėjęs „prisipažinti” turėjus tokius ketinimus, kitaip jos draugės Aišos laukia liūdnas likimas, savo disertacijoje rašė, kad karinių objektų sprogdinimas negali būti laikomas teroro aktu: „Nagrinėjant objektyviuosius požymius daroma išvada, kad teroristiniu aktu iš  esmės vykdomas dvejopas smurtas: fizinis ir psichologinis smurtas, nukreiptas prieš tiesiogines aukas ir psichologinis smurtas, nukreiptas prieš įbauginamą visuomenę ar jos atstovus. Išskirtinis teroristinio akto metu vykdomo smurto požymis yra tas, kad juo siekiama įbauginti gyventojus. Teroristinio akto objektas – civiliai asmenys (toliau – civiliai). Būtent pagal šį objektą teroristiniai aktai atribojami nuo… Skaityti daugiau »

NEBLOGAS

matyt, veikėjas buvo.Kūrybingas.

Vox tenebrae

Meželi, Dabašinskai, Vaišnorai, tik jūs dar „nenusišaukit”!

Algimantas

Nepakėlė pabundančios sąžinės kaltinimų, užuot išpažinęs kaltes ir atlikęs atgailą, pakėlė ranką prieš save – pasmerkė mirčiai Amžinajam gyvenimui.

Riterio žygiai

Iki 2006 metų atlikti darbai. Ištrauka iš disertacijos santraukos: „Autorius taip pat asmeniškai dalyvavo Medininkų žudynių, tilto per Bražuolės upelį sprogdinimo tyrimuose, dirbo tyrimo grupėse, kurios išaiškino buvusių Valstybės saugumo departamento pareigūnų – Vilmanto Stončiaus ir Juro Abromavičiaus – nužudymus, Neveronių traukinio nuvertimo aplinkybes ir kitus politinio pobūdžio nusikaltimus, o taip pat nutraukiant stambaus masto ilgalaikį teroristinių organizacijų finansavimą per Lietuvos teritoriją, iš kurio pelnėsi V. K. ir G. S. nusikalstamas susivienijimas.” V.K.- Vilius Karalius, G.S.- Gintaras Simanynas. Tolesni žygiai: provokacijos prieš Petrusevičių ir Zajančkauską organizavimas, į spaudą per lrytą (Birutė Vyšniauskaitė) išmetant tokius šedevrus: „J. Abromavičiaus nužudymą 1997 metais suplanavo ir įvykdė kauniečiai Jonas Zajančkauskas, Vladas Grybauskas, Algirdas Petrusevičius…“, „…ginklus projektavęs bei gaminęs A. Petrusevičius teisėsaugininkams šiais metais įkliuvo… Skaityti daugiau »

Algimantui

„Nepakėlė pabundančios sąžinės kaltinimų”… Na ar tikrai tikite savižudybės versija? Jau vien tai, kaip primygtinai ji brukama, be jokių alternatyvų, po straipsniais dirbtinai patalpinant pagalbos linijų telefonų sąrašą, kelis kartus ilgesnį nei pats pradinis tekstas, ir tie apibūdinimai: „garsus advokatas” (advokatu jis tapo tik 2014 m. birželio 17 d., o jau garsus), pritempimas prie vienintelės jo, kaip advokato, bylos, svarstymai apie su advokato darbu susijusią profesinę riziką (Vėgėlės visiškai ne vietoje žodžiai apie advokato darbą, kaip vaikščiojimą peilio ašmenimis), visa tai rodo, kad mėginama primityviai nukreipti dėmesį į nereikšmingas aplinkybes. Pakanka vien pagalvoti apie milijonus, mestus surasti teroristams, ir pradeda atrodyti daug paprasčiau. Pasikeitus VSD vadovui, turės būti imtasi pertvarkų kadrų srityje. Daugelis su nusikaltimais prieš valstybę susijusių asmenų dabar… Skaityti daugiau »

viena kregždė - dar ne pavasaris

kiek apvogta, kiek nužudyta, kiek žemių ir butų atimta, kiek daug turto rusams pusvelčiui perleista, kiek į emigraciją išvaryta, kokia neteisybė Lietuvoje – visi prokurorai turėtų nusišauti, jei sąžinės nors lašą turėtų 🙂

pakoinik

„-Ja sliškom mnogo znal…”

kas sekantis?

Pedofilijos bylos klastotojas?

Gladius Dei super terram

Vienas Kauno mečetės vadovų patvirtino, kad pas juos lankydavosi grupė „musulmonų” iš Vilniaus, kuriuos jis įtarė esant VSD agentais. Vienas jų buvo Daud (Arūnas Paukštė).

negi sulaukėme permainų?

Tik paskiriamas naujas VSD vadovas ir kai kokie pėdsakai ar tai patys pradeda lįsti į vandenį,ar jiems kažkas padeda.Bus labai negražu iš jo pusės,jeigu naujasis VSD vadovas įtikinės,kad tai savižudybė.Tegul Makauskas sukurpia bent kiek įtikinamesnį melą.Kad VSD būtinai lygiagrečiai tirs ši įvykį,gali net nebandyti slėpti.Buvęs pareigūnas ir ne paskutinio svarbumo.

Eptenis

Ar nekyla asociacijų su CŽV kalėjimų byla?
Arūnas Paukštė, kaip pats rašo savo disertacijoje, „koordinavo keletą specialiųjų antiteroristinių operacijų kai kuriose terorizmą remiančiose valstybėse.” (Afganistane, kur dar?)
Taip pat disertacijoje rašo, kad Lietuva privalo padėti sąjungininkėms jų kovoje prieš terorizmą: „Lietuva yra daugybės tarptautinių institucijų bei organizacijų, kurių paskirtis – užtikrinti taiką, stiprinti saugumą ir stabilumą Europoje bei transatlantinėje erdvėje, narė. Šis statusas neleidžia vien tik mėgautis šių organizacijų teikiamomis saugumo garantijomis, bet ir įpareigoja įnešti savo indėlį užtikrinant tokių organizacijų veiksmingumą bei kitų narių saugumą.”
Iki 2005 m. buvo antiteroristinės valdybos vadovo pavaduotoju, o tais metais pakeliamas į vadovus.
Argi toks kovotojas su terorizmu galėjo nederinti veiksmų su Dabašinsku ir Vaišnoru?

Letas Palmaitis

Stungys ir Paukštė nereikalingi.

Eptenis gerb. Letui

Nereikalingi, bet dėl labai jau skirtingų priežasčių, vargu ar juos galima gretinti.
Būtų labai keista, jei asmuo, aktyviai dalyvavęs reikšmingiausiose visos valstybės mastu operacijose, netaptų pavojingu „bendražygiams”, kaip per daug žinantis. Koks įvykis būtų, jei tokio rango pareigūnas būtų žuvęs prieš jam paliekant VSD pernai birželį? O dabar visa spauda kliedi apie savižudybes, skelbia pagalbos linijų telefonus, trimituoja apie advokato profesinę riziką, cituoja Vėgėlę, kuris rašo, nei į tvorą nei į mietą kaip advokatai vaikšto peilio ašmenimis, ir vis perša kažkokį Radzevičių…

Dar apie besiplečiančias kapines

O sekantis turėtų būti tas, kuris tapo atpirkimo ožiu už praloštą bylą. Paskui ateis eilė ir pirmajam bylos kūrėjui, tik iš pradžių reikės jį pašalinti iš prokuratūros. Su praloštais milijonais, skirtais „kovai su terorizmu”, nejuokaujama, Ponai, tokie dalykai neatleidžiami! Pinigučiai über alles! O jei kartais Strasbūre laimėtų Gatajevai (abejoju, kūriatomų desantas įsitvirtino ilgam ir nenori sau ornitologinio likimo), tai labai užjaučiu ir pareigomis pakeltąją, visko gali būti demokratinėje neteisėsaugoje.

suomis

Šeimininkui tapo nereikalingas ir veikėją pašalino…

vienu

Šudu mažiau.

nusisove?

keista, kad neuzspringo.

>nusišovė?

Nekeista, jo kitas statusas. Vyriausias teroristų medžiotojas gali žūti tik iš medžioklinio šautuvo.

tikiu ir tikėsiu

Parašysiu tik kelis žodžius:Dievas yra ir anksčiau ar vėliau visi parazitai atsakys už sugriautus žmonių likimus ir sužlugdytą Lietuvą.

Suvalkas

Ar pliko advokato nepazadina „nenesamos” mergaites klyksmas?…

Tarabilda

„Skatertju dorožka”.

Žinot,

pradedu tikėti Dievu…

Prisivogusiems

Prisvogusiems bendrininkams liudininkai nereikalingi.
Kiesuiui net galvą nuojovė.Kai kas televiziją Gruzijoj nusipirko.

Vaidas

Ar tai susiję su tuo, kad Grina nelieka?

Puteikis galimai VSD talkininkas

Tas Puteikis viena deklaruoja, o kitą daro. Pvz.Panevėžyje Puteikis palaiko galimų sąsajų su nusikalstamo pasaulio atstovais turintį Mantą Leliuką ir nuo jo atsiriboti nesutikusią Gemą Umbrasienę. Ir taip jis dažnai elgiasi. Koks jo tikrasis veidas? Toks pats konservatorius, tik klastingas. Ir dar naudojasi LS kaip savo nuosavu turtu, o iš tikrųjų tik egoistiniams savo norams. LS nariai, nesitaikstykite su tokiu amoraliu Puteikio elgesiu. Nes jis tyčia skaldo demokratines jėgas.

Sąmokslo teorija

Kalbama, kad A.Paukštė artimųjų rate buvo prasitaręs. jog jį VSD atleido už tai, kad jis, būdamas atsakingas, „pravertė” Snoro banko užgrobimo operaciją, kurią Grybauskaitės nurodymu organizavo VSD kartu su Grybauskaitės statytiniu V.Vasiliausku ir tuomete finansų ministre I.Šimonyte. Ir , kad , galimai, jį – A.Paukštę, jei ką, – padarys toje istorijoje iešmininku, jei viskas galų gale paaiškės. A.Paukštė, kaip VSD valdybos viršininkas, būdamas atsakingas už Snoro užgrobimo operaciją, padarė esminę klaidą, kad leido nacionalizuoti jau nusavintą, „suvalstybintą” banką, ko daryti jokiu būdu nereikėjo! Tai buvo didžiausia klaida, privertusi po 5 dienų tyčia subankrotinti banką Snoras, kad apkaltinti viskuo Snoro akcininkus. O bet koks teismas tokią nacionqalizaciją pripažins neteisėta! Be to nepasisekė iškart, kaip buvo planuota,suimti Snoro savininkų ir juos sulaikius,… Skaityti daugiau »

>Sąmokslo teorijai

Gal galėtumėte paaiškinti, kaip VSD pulkininkas -leitenantas Arūnas Paukštė, būdamas VSD aštuntosios (kovos su terorizmu) valdybos vadovas, galėjo būti „atsakingas už Snoro užgrobimo operaciją”, kaip rašote. Kaip susiję šie bankai, turiu galvoje Snoro ir Romanovo bankus, su terorizmu? Teko girdėti versijas apie tai, kad NATO sąjungininkai perdavinėjo informaciją, kad per šiuos bankus buvo finansuojamos vos ne Irano branduolinės programos ar pan., nebent taip. Kaip bebūtų, šita versija atrodo šiek tiek pritemptai.

29
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top