Valdančiųjų žodžiai ir darbai: Agnė Širinskienė. Žadėta dekriminalizuoti nedidelį kiekį narkotikų, siūloma įteisinti nebaudžiamą viešą jų vartojimą?

Valdantieji, užuot pateikę sprendimus šiandien svarstomo biudžeto deficito mažinimui, tą deficitą kelia dviem procentiniais punktais. 130 COVID suvaldymo plano, bijau, kad nematė ne tik visuomenė, kuriai jis buvo pažadėtas, bet ir jie patys. Tuo pat metu paskubomis stumiamomis Baudžiamojo kodekso pataisomis siekiama dekriminalizuoti narkotikus, tarsi tai būtų vaistas nuo visų visuomenės problemų: ekonominių ir sveikatos.

Dekriminalizavimo iniciatoriai žada tiek daug ir tiek nerealiai, kad neiškentė ir Seimo Teisės departamentas.

Cituoju: „Įstatymo projekto aiškinamajame rašte pažymima, kad priėmus projekte numatomą teisinį reguliavimą „bus sumažintos ir baudžiamosios justicijos sistemos patiriamos finansinės ir laiko sąnaudos šių nusikalstamų veikų tyrimui, nuteistųjų išlaikymui laisvės atėmimo vietų įstaigose, o narkotikų kontrolės politika bus labiau orientuota į visuomenės sveikatą“.

Atkreiptinas dėmesys, jog disponavimas nedideliu kiekiu narkotinių ar psichotropinių medžiagų be tikslo jas platinti pagal galiojančios redakcijos BK 259 straipsnio 2 dalį priskiriamas ne prie nusikaltimų, o baudžiamųjų nusižengimų. Tai reiškia, kad už šią nusikalstamą veiką teismas laisvės atėmimo bausmės skirti net negali – pati griežčiausia bausmė yra arešto bausmė.

Kita vertus, teismo galimybės skirti arešto bausmę yra itin ribotos, kadangi pati griežčiausia BK specialiosios dalies straipsnio sankcijoje numatyta bausmė paprastai skiriama tik tada, kai tą veiką padaro recidyvistas, yra kitų sunkinančių aplinkybių ir pan. Taigi diskutuotina, ar galiojančios redakcijos BK 259 straipsnio 2 dalyje numatytas teisinis reguliavimas iš tikrųjų yra per griežtas ir ar pagrįstai siūloma šią veiką apskritai dekriminalizuoti.“

Kitaip tariant, Teisės departamentas demaskuoja melagingus dekriminalizavimo iniciatorių teiginius ir abejoja narkotinių medžiagų dekriminalizavimo pagrįstumu.

Tiems, kurie veidmainiškai rauda, jog masiškai suimami ar įkalinami jauni žmonės, ir kartu pamiršta pasakyti, kiek jų miršta nuo narkotikų perdozavimo ir kiek narkotikai suluošina šeimų bei jų likimų, galiu pacituoti kitą Seimo teisės departamento teiginį: „Pastebėtina, kad asmenims, įtariamiems ar kaltinamiems disponavimu nedideliais narkotinių ar psichotropinių medžiagų kiekiais be tikslo tokias medžiagas platinti, negali būti skiriamas ir suėmimas, kadangi suėmimas, remiantis Baudžiamojo proceso kodekso 122 straipsnio 8 dalimi, teismo gali būti paskirtas tik tiriant ir nagrinėjant bylas dėl nusikaltimų, už kuriuos baudžiamasis įstatymas numato griežtesnę negu vienerių metų laisvės atėmimo bausmę.“

Nors Baudžiamojo kodekso pataisomis dekriminalizuojamas tik „nedidelis“ narkotinių medžiagų kiekis, pamačius tai, kaip siūloma keisti Administracinių nusižengimų kodeksą nustatant baudas už narkotinių medžiagų vartojimą viešojoje vietoje, kyla dar daugiau klausimų.

Čia jau nedaromas skirtumas tarp nedidelio ir didelio kiekio narkotikų, jei jis vartojamas viešai. Taigi, atrodytų, liberalai su konservatoriais leis viešai vartoti ir didelį kiekį – užteks tik susimokėti.

Dabar: kur jie numato viešą narkotikų vartojimą ir kiek tas vartojimas kainuos?

Ogi: „Narkotinių, psichotropinių ar kitų psichiką veikiančių medžiagų vartojimas gatvėse, stadionuose, skveruose, parkuose, visų rūšių viešajame transporte, automobilių salonuose, išskyrus autotransporto priemones, kurių salonas yra stacionariai atskirtas nuo vairuotojo vietos, parodose, mugėse ir masiniuose renginiuose, mažmeninės prekybos ir viešo maitinimo vietose, sporto varžybų metu salėse ir kitose vietose“, bauda – net ir vartojant didelį kiekį narkotikų – yra tokia, kaip už viešą alkoholio vartojimą.

Tuo negali atsistebėti ir Seimo teisės departamentas, savo išvadose rašydamas:„Tiek už alkoholinių gėrimų, tiek už narkotinių, psichotropinių ar kitų psichiką veikiančių medžiagų vartojimą viešose vietose galimos skirti baudos minimali bei maksimali ribos būtų visiškai identiškos nepaisant to, kad pastarųjų medžiagų, priešingai negu alkoholinių gėrimų, turėjimas savo žinioje jau pats savaime yra neteisėtas.“

Pastaroji iniciatyva bene geriausiai atskleidžia dekriminalizavimo iniciatorių tikruosius ketinimus: sukurti tokį visuomenės mentalitetą, kad narkotikai taptų tokiu pat paplitusiu reiškiniu, kaip, deja, nemažai daliai yra tapęs ir didelio alkoholio kiekio vartojimas.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
19 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Overtono langas

Neseniai per „Euromaxx” rodė tokia tortų kepėją, kuri kepa tortus žmogaus kūno organų pavidalo…
Kas galėtų paneigti, kad tai ne „pirmas žingsnis” į kanibalizmą…

siaip jau

ponia Agne tikriausiai nezino, kad legalizavus juk reikes tos zolytes ir uztraukti. tai uztraukti viesai juk yra geriau, nes tokiu budu parodai pavyzdi, be to duodi uzuomina, kur zolytes gauti. cia juk lygiai tas pats scenarijus, kaip ir kitose valstybese, kuriose zole buvo neseniai legalizuota. musu valdantieji nieko naujo neismaste, jie tik kopijuoja „geras praktikas” is uzsienio. beje, ju leksikone gera praktika yra be kabuciu. palauksim galutinio rezultato, bet turiu negera nuojauta, kad tas pasiulymas bus priimtas daugumos valdanciuju plius socdemu, misrunu balsais. nenustebciau, jei ir kai kurie valstieciai prisijungtu, be Karbauskio ten kai kas irgi auginasi sparnus skydziui kazkur

ah1

kas konkrečiai užregistravęs narkotikų įteisinimo projektą?

ah1

kapitalizme įstatymai visų pirma kuriami dėl verslininkų interesų, todėl
narkotikų įteisinimo įstatymai stumiaimi narkotikų verslui ir narkotikų verslo pelnui gauti na ir žinoma mokesčiams gauti nuo parduoto narkotikų kiekio – kuo daugiau parduodama įteisintų narkotikų tuo didesni mokesčiai į biudžetą. Na kas dar neaišku? Nebent kas užsiims įteisintų narkotikų prekyba?

>>Overtono langas

Niekas ir neneigia.Jie jau jaučiasi perėmę pasaulio valdymo ir žmonių kontrolės mechanizmus.Skanaus

https://youtu.be/k86a0-clPtM

LAUK

tuoj pat būtina pasitikslinti : ar tokius atsiprašant „projektus” svarstantis Seimas aplamai turi nors kokį daugumos visuomenės palaikymą. Tvirtai tikiu ,kad tikrai NE.

Dzeikas

VIESA narkotiku vartojima bet kokia zmoniu dvasine ir kuno gerove susiruinusi vyriausybe, kokia ji bebutu liberali, kirstu is pasaknu. Galima diskutuoti apie uzdara, fiksuotuose vietose , kontroliuojama ir nemokama narkotiku vartojima kaip mazesni blogi, negu ju draudima. Kaip prostitucija Vokietijoje: naudokis prosttuciu paslaugomis jeigu negali susivaldyti, o spermatozaidai smegenis gelezliniu lanku verzia, BET tai nereiskia pritarima prostitucijai ir jos ekspluatavimui. Nukisti viesnamiai toliau nuo akiu ir anei lankymasis ten, a nei „plusimas” „socialiniu darbuotuoju” nera pagirtinas. Merginai, moteriai tai – death end job. Jeigu straipsnis nemeluoja, tada TOKS narkotiku „legalizavimas” yra narkotiku pirsimas, o joks ne legalizavimas. Kitas dalykas, kad sajudistu vyriausybe tai nuokrushu surinkimas veikianciu pagal rusiskus receptus. Rusiska tautosaka gerai apraso Lietuvos sajudiniu vyriausybes tariama know how: Ateina… Skaityti daugiau »

Dzeikas

LAUKui: Isdrisk paziureti tiesai i akis. SEIMAS – pritarima turi. Sajudiniu chebra laimejo visai neseniai ir laimejo stipria persvara. Jeigu tu ant sakiu pakeltum klausima, ar turi pritarima sitoks istatymo projektas? , ar apie tai savo reklaminese brosiurelese sajudiniai kalbejo?, – tada butu galima gincytis. Ko gero tauta ziuri i tai kaip penis i skutimosi peiliuka. Bet saukstai po pietu. Krymo rusai referendume-okupendume prabalsavo uz ijungima i Rusijos sudeti. Nors jiems buvo sakyta , jeigu jus prabalsuosite „uz” tai bus jusu paskutinis referendumas ir paskutini karta jus kazkas kazko ten klaus. Daugelis isvarginti ukrainietiskos anarchijos ir korupcijos(deja tai irgi buvo) tik ranka mojo. Dabar jau daugelis suprato , kad pateko i spastus kur isejimas tik su krauju. Be reikalo manote,… Skaityti daugiau »

Piketas

Kada NS organizuos piketą prie Seimo dėl „sausų salotų” reikalo?!!

>>>>>ah1

Parengė:Seimo narė Morgana Danielė, Seimo narys Kazys Starkevičius, Seimo narys Gabrielius Landsbergis, Seimo narė Aušrinė Armonaitė, Seimo narė Viktorija Čmilytė-Nielsen, Seimo narė Ingrida Šimonytė, Seimo narys Stasys Šedbaras, Seimo narys Tomas Vytautas Raskevičius, Seimo narė Silva Lengvinienė, Seimo narė Ieva Pakarklytė, Seimo narys Marius Matijošaitis, Seimo narys Vytautas Mitalas, Seimo narys Simonas Gentvilas, Seimo narys Virgilijus Alekna, Seimo narys Andrius Bagdonas, Seimo narė Evelina Dobrovolska, Seimo narys Artūras Žukauskas, Seimo narys Kasparas Adomaitis, Seimo narė Paulė Kuzmickienė, Seimo narys Žygimantas Pavilionis, Seimo narė Dovilė Šakalienė, Seimo narys Gintautas Paluckas, Seimo narys Linas Jonauskas, Seimo narys Vytautas Gapšys, Seimo narys Domas Griškevičius, Seimo narys Tomas Bičiūnas, Seimo narė Dalia Asanavičiūtė, Seimo narė Jurgita Sejonienė, Seimo narys Audrius Petrošius, Seimo narys Arūnas… Skaityti daugiau »

Logika

Jei viename gale padarai labai daug mažyčių skylučių, tai pro kitą galą plūstelna upė. Čia tai upei ir daromas įstatymas, o ne tiems gausiems amžino paauglio debiliukams su „žolyte”.

bijunelis

Kyla klausimas.Jei uz maza kieki marichuanos nebus baudziama,tai kur bus galima ta maza kieki nusipirkti?Reiskia bus kurie turi ir didelius narkotiku kiekius.Tai iseina,kad tie kurie pardavines „maza kieki”irgi bus legalizuoti ar kaip?O is viso is kur Lietuvoje marichuana?Tuoj turesime lietuvisku Eskobaru,o gal jau ir turime tik jie nori legalizuotis.Greit „progresuojame”

LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS

Geras klausimas ah1 2020-12-23 13:08
Reikia paviešinti narkomafijos bendrininkus, patekusius į apsišaukėlių (antikonstitucinį) seimą.
__________________________________________________________
Užvaldytoji Lietuva, 30 metų komunistus dangstančiųjų, komunistinį konclagerinį
režimą sukūrusiųjų bei palaikančiųjų neteisėto (antikonstitucinio) seimo landsberginių, brazauskinių, burokevičininkų grybauskinių, karbauskinių, visokių liberalkomunistų bei panašių banditų, dabar jau pasipuošusiųjų narkomaniška bei iškrypėliška paleistuvyste.
2020 gruodžio 23

LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS

>>>>>ah1 2020-12-23 17:03

Nurodykit iš kokio šaltinio šios pavardės.

Hmmm...

Nebauskim uz nedideli kieki,bet is kur jis ateina-is didelio kiekio,kuri turi pardavejas…Tai kaip iseina-ji bausti uz legalaus produkto platinima ?

Aptvėrei tokius spygliuota viela

ir nesuklydai?

Ar tik tada suvoks, ką padarė,

kai jų pačių vaikai taps taip ,,viešintojais”. Tikisi, jog jie tai savo vaikus nuo to apsaugos, neleis? – Kaip juos NUPIRKO, taip ir jų atžalos jau bus baudžiauninkais, tarnus tam verslui, kol nusmurgs…

Teisingai pastebėta:

LRyte – Laima Lavaste. Ar didžiausia problema ir rūpestis gelbėti nuo baudžiamosios atsakomybės narkotikų platintojus?
Šį „verslą” įteisins, nereiks slapstytis, galės išdidžiai ir atvirai vilkikp ratais per likimus važiuoti.
O prekybai nebereiks samdyti reklamuotojų – jais „savanoriai” darbuosis. T.y., tie, kas jau tapo priklausomi, nepajėgia atidėti dozės susikimšimą iki ateis namo. Reikia jos „čia ir dabar” – kad ir kur šiuo metu būtų, kad ir bažnyčioje per mišias ar priėmimo pas prezidentą metu…

Komentatorius

Liūdniausia, kad šitie narkomafijai naudingi „įstatymų pakeitimai” Seime bus priimti.
Bene pusė Seimo valdančiosios daugumos narių supranta, kad šitie pakeitimai yra pražūtingi Lietuvai, bet jie neprieštaraus dėl vienos svarbios priežasties – jeigu nebus priimti šitie pakeitimai, tai narkomafijai tarnaujanti „laisvės partija” sabotuos kitų Seimo daugumos teikiamų įstatymų priėmimą.
Taigi, narkomafija laimi, nes Seimo valdančioji dauguma siekia išlikti vieninga.

19
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top