Valdant konservatoriams, nenorintiems kontroliuoti imigracijos, Breksitas nepavyko, tvirtina Naidželas Faražas

Buvęs Breksito partijos ir Jungtinės Karalystės nepriklausomybės partijos (UKIP) lyderis ypač kritikavo vyriausybės perteklinį Didžiosios Britanijos įmonių reguliavimą, stabdantį ekonomikos augimą, ir liberalią imigracijos politiką, lėmusią rekordinę grynąją migraciją.

Didžiosios Britanijos vyriausybės nesugebėjimas pasinaudoti galimais Breksito privalumais įrodė, kad Jungtinės Karalystės politikai yra „tokie pat nenaudingi kaip ir Briuselio komisarai,“ – pareiškė konservatyvusis transliuotojas Naidželas Faražas (Nigel Farage).

Pirmadienio vakarą duodamas interviu laidai BBC Newsnight buvęs Breksito partijos ir Jungtinės Karalystės nepriklausomybės partijos (UKIP) lyderis peikė valdančiąją Konservatorių partiją dėl itin aukštų Britanijos imigracijos rodiklių, nes tikimasi, kas šiais metais grynoji migracija sieks nuo 700 000 iki 1 milijono žmonių. Jis taip pat apgailestavo dėl Didžiosios Britanijos vyriausybė nesugebėjimo įgyvendinti tinkamą politiką, kad Breksitas būtų ekonomiškai sėkmingas.

Faražas sutiko, kad po šalies išstojimo iš Europos Sąjungos Britanijos vyriausybė dabar visiškai kontroliuoja Britanijos imigracijos politiką, tačiau apkaltino vyriausybę, kad ji ignoruoja savo pažadus mažinti migraciją, įgyvendinant Australijos taškų sistemą atvykėliams.

„Tai buvo tarsi primerkiant akį sakoma: „Bus labai sunku patekti į Jungtinę Karalystę. Turėsite turėti reikiamų įgūdžių, mokėti kalbą, turėti savo sveikatos draudimą bent ketveriems metams“. Ir savo 2019 m. manifeste jie pažadėjo sumažinti [imigrantų] skaičių. Skaičiai sprogsta“, – aiškino Faražas.

Jis atkreipė dėmesį į 5,3 mln. ekonomiškai neaktyvių darbingo amžiaus britų ir tvirtino, kad šalis „dekvalifikavo savo žmones“, nes skatina beprasmišką universitetinių laipsnių įgijimą ir mažiau dėmesio skiria mokymo programoms. „Per pastaruosius 20 metų parengėme milijonus absolventų, turinčių socialinių mokslų diplomus, kurie ekonominiu požiūriu šaliai neduoda jokios naudos”, – sakė jis pašnekovei Viktorijai Derbišer (Victoria Derbyshire).

Kalbėdamas apie Breksitą plačiau, Faražas pripažino, kad vizija, už kurią buvo agituojama 2016 m. kampanijoje, Didžiosios Britanijos valdančiųjų politinių partijų tapo tokia iškreipta, kad „Breksitas nepavyko“.

„Iš tikrųjų Breksitas mums nedavė tokios ekonominės naudos, kokią galėjome gauti.“

„Bijau, kad Breksitas įrodė, jog mūsų politikai yra tokie pat nenaudingi, kaip ir Briuselio komisarai. Mes visiškai netinkamai tvarkomės. Jei pažvelgtumėte į paprastus dalykus, tokius kaip verslo perėmimai, tokius kaip pelno mokestis, mes išstumiame verslą iš savo šalies. Tikriausiai dabar, kai mes vėl kontroliuojame padėtį, savo verslą reguliuojame dar labiau, nei jis buvo reguliuojamas mums būnant ES nariais,“ – aiškino Faražas.

Paklaustas, ar šios nesėkmės gali sugundyti buvusį partijos lyderį grįžti į Didžiosios Britanijos politinės kovos lauką, Faražas atsakė: „Aš to neatmetu. Tai nėra troškimas, kurį norėčiau įgyvendinti iki gyvenimo pabaigos, bet, atvirai kalbant, mes nesilaikėme pažadų dėl sienų ir tuo pačiu nesilaikėme Breksito pažadų. Toriai mus labai, labai nuvylė“.

Praėjusiais metais laikraščio The Telegraph užsakymu atlikta apklausa atskleidė, kad Naidželo Faražo vadovaujama nauja politinė partija galėtų pritraukti apie 28 proc. visuomenės balsų( ), nes daugelis britų, palikti valdančiosios liberalios Konservatorių partijos, laiko save politiniais benamiais.

Šaltinis: Remix News

5 4 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
7 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
7
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top