Valdas Sutkus. Nelegalūs migrantai kelia riaušes ir žudo

Veidaknygė

Nelegalių migrantų krizė JAV įgauna vis brutalesnę formą. Šią savaitę grupė nelegalių migrantų įsiveržė į Sietlo miesto tarybos posėdį, reikalaudami, kad miestas finansuotų jiems tinkamą būstą. Anksčiau Sietlo savivaldybė mokėjo už nelegalių migrantų gyvenimą viešbučiuose, tačiau pinigai baigėsi ir nelegaliems migrantams iš viešbučių teks persikelti į palapinių miestelį, kuriame gyvenimo sąlygos jų netenkina. Migrantai pareikalavo, kad miestas jų būstų finansavimui panaudotų policijai skirtas lėšas, jei kitų finansavimo šaltinių nebelikę.

Sietlo miesto tarybos pirmininkė tarybos posėdyje teigė kad miestas yra įsipareigojęs „suteikti būstą visiems Sietlo žmonėms, kuriems jo reikia“. Tačiau, miesto ištekliams senkant, pirmininkės nuomone, pinigus turėtų skirti valstija ir federalinė vyriausybė. Sietlo miestą, kaip ir visą Vašingtono valstiją valdo demokratų partija. Sietlas išgarsėjo tuo, kad ten 2020 metais prasidėjo garsiosios BLM riaušės, po kurių miesto valdžia sumažino policijos finansavimą ir skyrė išmokas riaušių dalyviams, kurie neva nukentėjo nuo „brutalių policijos veiksmų“. Miesto centre su tuometinės merės leidimu net buvo riaušininkų įsteigta „laisva nuo policijos zona“ su pačių riaušininkų savivalda. Tačiau po kurio laiko į tą zoną teko grąžinti policininkus, nes joje prasidėjo nusikaltimų banga. Sietlas taip pat yra pasiskelbęs „prieglobsčio miestu“ (sanctuary city), kuriame nelegalūs migrantai vietos valdžios yra ginami nuo federalinės valdžios sankcijų, jiems sudaromos šiltnamio sąlygos, kurios ir sukuria nelegalių migrantų trauką.

Dėl migrantų įsiveržimo miesto tarybos nariai buvo priversti palikti posėdžių salę ir padaryti pertrauką. Buvo iškviesta policija, kuri atkūrė tvarką ir taryba galiausiai atnaujino posėdį. Kai posėdis buvo atnaujintas, miesto tarybos nariai pareiškė, kad sunku normaliai dirbti, nes „jaučia fizinę grėsmę“. Nors protestuotojų policija į salę nebeįleido, jie būriavosi lauke, šaukė grasinimus tarybos nariams ir svaidė akmenis į pastato langus. Anot migrantų, jie „pasijuto apgauti“, nes jų globėjai jiems anksčiau sakė, kad Sietlas yra saugus prieglobstis, kur jais bus pasirūpinta, jie gaus maistą ir būstą.

Nelegalūs migrantai JAV suįžūlėjo tiek, kad praėjusį mėnesį Niujorko miesto centre, Times aikštėje sumušė ir suspardė du policijos pareigūnus. Nusikaltėliai buvo sulaikyti, tačiau liberalūs demokratų valdomo Niujorko prokurorai ir teisėjai juos paleido be užstato. Išėjęs iš teismo pastato, vienas iš šių chuliganų demonstratyviai į žurnalistų kameras parodė iškeltą vidurinį pirštą. Imigracijos tarnybos duomenimis, kai kurie iš šių policininkų užpuolikų yra liūdnai pagarsėjusios Venesuelos gatvės gaujos, žinomos kaip „Tren de Aragua“ (Aragua traukinys) nariai.

Šį mėnesį Niujorke buvo suimtas nelegalus migrantas – 15-metis paauglys po to, kai Times aikštėje, parduotuvėje šovė į brazilų turistę ir ją sužeidė, o bėgdamas šaudė ir į policijos pareigūnus. Šaudynės įvyko sporto prekių parduotuvėje. Incidentas prasidėjo, kai parduotuvės apsaugos darbuotojas priėjo prie paauglio ir paprašė jo pateikti maišelyje turėtos striukės pirkimo čekį. Tada paauglys pradėjo šaudyti, pataikė į parduotuvėje buvusią turistę iš Brazilijos ir bandė pabėgti. Gaudynės truko pusę kilometro Times aikštėje. Jų metu bėgdamas paauglys kelis kartus šovė į persekiojantį pareigūną. Policininkas neatsakė šūviais į nusikaltėlį, nes gatvėje buvo daug žmonių. Laimingo atsitiktinumo dėka daugiau niekas nenukentėjo. Paauglys taip pat įtariamas dalyvavęs kituose dviejuose praėjusio mėnesio incidentuose Niujorke – ginkluotame apiplėšime Bronkse ir šaudyme Brodvėjuje. Niujorkas taip pat yra pasiskelbęs „prieglobsčio miestu“.

Didelį atgarsį sukėlė šiomis dienomis nelegalaus migranto įvykdytas 22 metų studentės nužudymas Džordžijos universiteto miestelyje. Merginos kūnas buvo rastas parke. Ji išėjo pabėgioti ir nebegrįžo. Policija sulaikė įtariamąjį žudiką, kuris yra nelegalus migrantas iš Venesuelos. Šio įtariamojo žudiko brolis, dar vienas nelegalus imigrantas iš Venesuelos buvo sulaikytas, kai bandė pasinaudoti suklastota „žaliąja kortele“, kurią pateikė policininkui po to, kai buvo sulaikytas už tai, kad važiavo 80 mylių per valandą greičiu zonoje, kur leistinas greitis – 40 mylių per valandą. Be to, jis neturėjo nei vairuotojo pažymėjimo, nei draudimo ir važiavo gurkšnodamas alų. „Vairuotojas priešinosi ir buvo pargriautas ant žemės, kur įvyko trumpa kova, siekiant jam uždėti antrankius“ – sakė pažeidėją sulaikęs policijos pareigūnas.

Trumpas, kurio prezidentinės rinkimų kampanijos dalis yra griežta kova su nelegalia migracija, studentės žudiką pavadino „į šalį atėjusiu gyvuliu“ (He’s an animal that came in), o demokratai ir progresyvi žiniasklaida dėl to apkaltino Trumpą ksenofobiška retorika ir rasizmu. Džordžijos valstijos Atstovų rūmų nariai respublikonai pateikė svarstymui nelegalių migrantų kontrolę didinančius įstatymų projektus, o valstijos gubernatorius laišku kreipėsi į JAV prezidentą Bideną, reikalaudamas stabdyti nelegalią migraciją. Pasak dempartijos ir migrantų teisių aktyvistų, „respublikonų politikai naudojasi jaunos moters mirtimi, siekdami savo politinių tikslų, o tai yra išties atgrasu“.

4 4 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
6 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
6
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top