Valdas Vasiliauskas. Greta Nr. 2

Problemas skaičiuosime rudenį: Seimas vakar tyliai baigė pavasario sesiją, tartum pats sau atsibodęs ir pavargęs nuo rietenų bei keliamų sąmyšių, palikęs iki rugpjūčio 20 d. planuojamo neeilinio posėdžio Lietuvą su laikinąja senąja Vyriausybe.

Tik rudenį Ramūnas Karbauskis bandys į mišką išvežti ir Seimo pirmininką Viktorą Pranckietį, kurį galima pavadinti Greta Nr.2. Mat tai dar viena problema, kurią ant savo galvos lygioje vietoje susikūrė pats R. Karbauskis.

Net jeigu V.Pranckietis politikoje tik truputį daugiau nei niekas, negalima su juo elgtis kaip dvarponiui su bernu. Buvo galima surasti kompromisą, tarkim, pasiūlius jam kitą garbingą postą. O dabar aplink jį buriasi šešėlinė tylioji vidinė opozicija, kuri kur kas pavojingesnė R.Karbauskiui nei oficialioji opozicija.

Žinoma, V.Pranckietis neturi nė vienos lyderio savybės, komiškai atrodo jo grasinimai mesti pirštinę rinkimuose R.Karbauskiui. Šešėlinės opozicijos lyderiai taip pat laikosi šešėlyje. Panašu, kad į V.Pranckiečio kurstomą lauželį vieną kitą malką įmeta ir premjeras Saulius Skvernelis.

Visi ženklai byloja, kad likusius pusantrų metų iki kadencijos pabaigos S.Skvernelis pasiryžęs ne bernauti „valstiečiams“ , o ponauti. Kiek premjerą saistys naujoji valdančiųjų koalicijos sutartis, kurią R.Karbauskis pavadino vertybe? Ar ji bus vertybė premjerui? Veikiausiai nelabai.

Ko galima tikėtis iš naujai persigrupavusios valdžios? Turbūt nieko gero.

Rudenį laukia dar vienas svarbus krašto politinio gyvenimo įvykis – rugsėjį įvyksiantys Seimo nario rinkimai Vilniaus Žirmūnų vienmandatėje apygardoje. Kuo išskirtinė ši apygarda? Čia kandidatuoja Gintautas Paluckas.

Socialdemokratų partijai rinkimai taps Stalingradu, bent jau jos pirmininkui Gintautui Paluckui tai bus gyvenimo ir mirties klausimas. Laimėjęs Seimo nario mandatą jis žymiai sustiprintų ir parlamento opoziciją, ir Socialdemokratų partiją, pralaimėjęs – didžiausiam Gedimino Kirkilo džiaugsmui – prarastų viską . Tai tikras lošimas va banque.

Tik rudenį politinio lauko žaidėjai įvertins dar vieną įvykį, kurio vasarą net nepastebėjo. Tai „Lietuvos ryto“ nuostolingos televizijos pardavimas. Kaip tik tuo pačiu metu visuomeninis transliuotojas, paklusdamas įstatymui, atsisakė reklamos. Ar reklama su laidų prodiuseriais nepersikels į naujų savininkų valdomą „Lietuvos ryto“ TV? Ir kokios pajėgos čia telkiasi – Edmundas Jakilaitis, Andrius Tapinas, „Delfi“ ir t.t. Kai komercinės TV piktinosi, kad LRT suteikta monopolija transliuoti G.Nausėdos inauguraciją, patyliukais naujųjų savininkų „Lietuvos ryto“ TV tiesiogiai prezidentines iškilmes transliavo drauge su LRT kaip visuomeninio transliuotojo pusseserė.

Taigi, kitų metų Seimo rinkimams jau pasiruošta.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
12 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
tiek

ačiū už įžvalgas.

Valdo kolega iš TSRS

Nuklydote pone Valdai nuo svarbiausios šių dienų temos. Jūsų kolegė dabar kankinasi surakinta grndinėmis, apvilkta gėdingu, orančiniu gėdos chalatu, karštam jankių kalėjime, o Jūs čia rūpinatės ne savais reikalais. Tai vadinasi išdavystė.

Išties

,,Gretos” problema sugalvojo ir nuolat skelbė viešumoje nomenklatūrinė liberalmarksistinė žiniasklaida ,ypač LRT.Tai dirbtinai sukelta politinė akcija,nes rinkimus laimėjo ,,ne tie”.Tad, nėra problemos ,,Greta nr.2″. O dėl dabartinio Seimo pirmininko būtina pasakyti tai,kad tai politinis nevykėlis.

Nemalonu tai visiems

Nebent kam nors malonu skaityti tokias gerbiamo V. Vasiliausko įžvalgas. Karbauskiui nemalonu, kad laiku nepastebėjo Trojos arklio su apsimetėliais draugais mediniuose viduriuose. Nemalonu ponui Pranckiečiui, kuris atostogaus būdamas, kaip žmonės sako, nei mėsa,nei žuvis. Nemalonu Premjerui, nes jis nežino, ką planuoja Karbauskis ir jo „valstiečiai”, o jo paties planas pasilaikyti senąjį ministrų kabinetą ir išvengti programos atnaujinimo procedūros galutinai išsiskyrus jo ir „valstiečių” partijos keliams kybo ore. Premjerui koalicija išvis negali patikti dar ir dėl to, kad vidaus reikalų ministro portfelis atitektų lenkų frakcijai, o toje frakcijoje, šiaip ar taip, patys kol kas padoriausi Seime žmonės – krikščionys. Ar ne todėl gerbiamas Premjeras per vieną dieną net du kartus sulakstė pas Jų Ekscelenciją Prezidentą, o išėjęs abu kartus neturėjo ką… Skaityti daugiau »

stasys

Nors Vasiliauskas ir piktinasi naujos tvarkos pas valstiečius atsiradimu gilumoje savo supratimo Jis jaučia kad toks ping-pong žaidimas tarp aukščiausius postus užimančiu asmenų valstiečiuose turi ir savu pliusų . Lietuvoje žinomais politikais tampa ne per idėjų visuomenei įgyvendinimą , o kaip dera 21 a. per rietenas žiniasklaidoje ..kurios nebūtinai turi tęstis uždaruose Seimo kabinetuose .Sutinku tik dėl vieno žiniasklaida su jos viešinimo priemonėmis didelis ginklas kovojant su kita nuomone. Na kad ir šis paskutinis skandalas su Lietuvoje kukliai paminėtais rezistencijos kovu dalyviais ? Atrodo paprastos atminimo lentelės , bet ir jos kelia kai kuriems asmenims nerimo . Nežinau didesnio „subinlaižiavimo“ viešam įvaizdžiui kaip bandymas tylėjimu perrašyti Lietuvos istorija ..atsisakant kai kuriu nepatogiu asmenų atminimo . Šimašius , Linkevičius kas pratęs… Skaityti daugiau »

Vasiliauskas Nr. 2

Vienas Vasiliauskas bandė ieškoti atsakymų painioje garliavos byloje, kitas dabar šmaikštauja apie problemas valstiečių partijoje. Bet ,Nr. 2 , kokią matote Lietuvai tinkamesnę realią valdančią daugumą? Laukiate konservatorių su liberalais? Jei vis gi ne, gal susilaikykite nuo pašaipų apie tuos, kurie prisiėmę atsakomybę dirba ir dirba gerai- tai liudija skaičiai eurostate.

Agnė

„Buvo galima surasti kompromisą, tarkim, pasiūlius jam kitą garbingą postą”. Šita citata reiškia, kad Pranckietis atėjo į seimą postuose sėdėti? O dirbti jis neketina? Nei pirmininkas nei politikas iś jo nekoks, tai įrodė su kaupu.
Be to Karbauskis nieko blogo ant jo nepliurpė, kaip tai darė ponas pirmininkas, sužvaigždėjęs per porą metų

Vasiliauskai,

kai rašėte apie palucką,tai reikėjo tris kartus pabelsti į medį, nes jeigu tikrai išrinktų šitą teistą bjaurybę, tai Žirmūnų gyventojus būtų galima drąsiai vadinti bepročiais, tačiau aš tikiu, jog iki tokio nežmoniško kvailumo jie nenusiris.

Beje...

O juk buvo dienų,kaip tyčia,kai Pirmos reitingai buvo laaabai aukšti,o juk buvo,kai dėl aukštų reitingų vienas toks matavos premjero kėdutę,o kitas toks prezidentu pagal reitingus turėjo būti!Vasiliauskui su atmintim ne kas?Jeigu jau agronomas yra populiariausias politikas,tai tada liūdesys,nes realiai taip niekada nebuvo.Vakar Daiva sufleruoja,ką sakyti apie Karbauskį,o tas *populiariausias*sako:Tai jūs čia viską teisingai pasakėt.Vienareikšmiškai – viena ne žurnalistė,nes žurnalistas informuoja,bet ne formuoja,o politikas bent kiek išmoksta per du metus šiokios tokios politikos.

PAMANYKIT

koks palaikymas Pranskiečio… Niekam nežinomo, nieko doro nenuveikusio.Būtinai reikia posto ir dar garbingo? Tik kad pirmas toks negarbingas, nesiskaitantis su partija,įsivaizduojantis nepakeičiamu, – pats Pranskietis.Jis yra net žemiau už džiugelius ir matelius – nes jie – IŠDAVIKAI.

Neturėtų S. Skvernelis pradėti gaidžiu giedoti

„Valstiečiai” šauni partija ir pavadinimas patrauklus lietuvio rinkėjo charakteriui, juk lietuviai su valstiečiais labai susiję savo nedidelėje valstybėje. Jei premjeras ims mėginti „išsivesti”, tai bus kaip su socdemais – šnipštas

bus vaizdelis...

Smagus bus 2020 ruduo:ar grybų bus ne aišku,bet jau partijų – taip užderės,kad nežinosim,ką pasirinkti!Saulius su Viktoru,Aušra su traukiniu ir Vytautu,o kur dar kitos odiozinės LT figūros!Ir visi …už gerovės valstybę!Sorry,kai kas ir laisvės žada pridėti.

12
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top