Valdas Vasiliauskas. Siužetas nedideliam apsakymui

Į pavadinimą iškelta chrestomatinė A.Čechovo „Žuvėdros“ frazė šįsyk žadėtų trumpą apsakymą ne apie nelaimingą merginą, kurią iš nuobodumo suvedžiojo ir pametė garsus rašytojas. Veikiau – apie nelaimingą valstybę ir jos pamestus žmones.

Tą senutę išvydau sėdėdamas Vilniaus Gedimino prospekte lauko kavinėje: gražiai apsikirpusi, skoningais auskarais, švariais išlygintais drabužiais – ar iš valyklos, ar iš „Humanos“.

Baugščiai apsidairiusi, ar kas nemato, pravėrė šiukšliadėžę ieškodama tuščių alaus skardinių ar butelių, nieko neradusi, patraukė prie kitos (taromatai pakeitė konteinerių klientūros sudėtį, papildydami ją pensininkais).

Ši pagyvenusi, inteligentiškų, niekad alkoholio nesudarkytų bruožų moteris galėjo būti buvusi mokytoja, medicinos darbuotoja, galbūt buhalterė, visą gyvenimą dorai triūsusi, bet dabar gaunanti elgetišką pensiją, gal namuose jos laukia iš patalo nesikeliantis vyras arba dar blogiau – geriantis, atimantis iš jos pensiją sūnus. Po metų ji jau nesidrovės svetimų žvilgsnių, gal net susigrums dėl grobio su bomžais.

Toks būtų siužetas apsakymui apie Lietuvos senutę, kuri galėtų būti kiekvieno iš mūsų motina, močiutė, dėdienė.

P.S. Praėjusią savaitę per televizijų žinias rodė siužetą apie Generalinės urėdijos tarnybinius namus ir butus, mat derėjo pateisinti S.Skvernelio miškų ūkio „reformą“, neva išdraskiusią šį korupcijos lizdą. Net ne „feikas“, o nupirkta žinia iš viešinimo lėšų. Bet papiktino net ne ši žiniasklaidos prostitucija, o klounas, pasirišęs po kaklu varlytę, – kažkoks Aplinkos viceministras, demaskuojantis korupciją Generalinėje urėdijoje. Ta korupcija – tai būstas nusenusiam urėdui ir miškininko našlei – sukiužęs namelis.

Kokiam reikia būti balvonui, kad senelį ar senutę, visą gyvenimą dirbusiam valstybei (valstybiniams miškams), reikalautum išmesti į gatvę?

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
9 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Diedas

Nieko nesupratau

Kis

verciu i musu kalba.Diedai po TS ir ju sajugininku valdymo,busi senutes kontingentu,padides tarp jusu konkurencija ,sumazes korupcija.
O kas liecia miskininkus ir uredus,tai juos isvaike,paliko su pliku uzpakaliu,nors siandienos teroristu partijos naris su peteliske panasia i Olekos nori isvaryti is uredo trobeles.Gerai jeigu sis uredas turi privatyzaves kelma pradirbes mikui visa gyvenima.
Nusirisk parse,peteliske!

Dekui,

pataiket i sirdi,Pagyvenusiu ,senu zmoniu gyvenimas liudnas,skurdus ir vienisas,jie seniai nurasyti,neretai artimuju,gydanciu asmenu ,o ir valstybes.
Gerai,kad ne visi,yra graziu isimciu,o ir geros sirdies jaunu ir vyresniu zmoniu,taciau elitui ir valstybei jie rupi mazai,Slaugos namuose 2 pampersai parai,daugiau leist jiemsner pinigu.Daug ,ka galima sakyti,bet senoliai nesupranta,kad jie apleisti,o visuomene pamazu atpranta prie visuomenes be senu ir tyliai nuraso …

Diedas to Kis

Vėl nieko nesupratau.
Kokia kalba ir apie ką čia paistot.
Kiek reikia susiverst, kad pasiekčiau jūsų kondiciją?

Diedai,

tu jau seniai viršijai visas kondicijas. Eik, susiversk dar. Kai nugriūsi po stalu, viskas pasidarys aišku.

ah1

migrantams tai pinigų yra, juos gaudo ir maitina po kelis kartus per dieną.

Prašalietis

Daugelio dešimtmečių „vykdytų visokio plauko patriotų pergalingų kovų su rusiškais okupantais”, apvainikuotų gorbačiovinės perestroikos sąlygota pergale ir šios pergalės duodamais eiliniams žmonėms „vaisiais” reikia „džiaugtis”, o ne liūdėti… Vasiliauskui gaila matytos daugelį metų pradirbusios inteligentiškos senutės renkančios iš šiūkšledėžių tuščius butelius, o kaip su kitais eiliniais žmonėmis padarytais lansberginio durnių laivo keleiviais – jų ne gaila… Daugiau kaip 1 milijonas nuo skurdo ir beviltiškumo daugumoje darbingų ir jaunų Lietuvos žmonių pabėgo svetur, likusieji tautiečiai lansberginėje Lietuvoje jau daug metų „sėkmingai” ir nepralenkiamai pirmauja pasaulyje ar Europoje pagal savižudybes, skurdo sąlygojimus susirgimus kaip tuberkuliozė ar sifilis, prasigėrusių skaičiumi ir t.t.

Diedui

Diedai, eik į Alką i škur atėjai. Mes čia turime Stasį.

Amzininkas

Dziaugiuosi ir didziuojuosi Lietuva.
Dabar skurdziai gyvena vienas kitas. Prie ruskio visi buvom ubagai.
Bet vatnykai pas mus mato tik isvietes skyle ir siuksliu dezes.
Kitokia Lietuva jiems neegzistuija.

9
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top