Valdas Vasiliauskas. Suvirintojas siautėja, o mes tylime – kodėl?

Viktoras Uspaskichas iš tikrųjų sugrįžo į viešąją erdvę. Ir ne bet koks, o senasis, vos ne „Dviračio žynių“ Agurkychas – toks pats įžūlus, netašytas, kalbantis keistu, vos ne zekų slengu. Šiuo senuoju slengu sukurptas ir naujausias V.Uspaskicho paskvilis, kurį paskelbė didžiausias Lietuvos portalas.

V.Uspaskicho įniršį sukėlė premjero patarėjas buvęs žurnalistas Skirmantas Malinauskas, kuris, pasirodo, šiukšlino eterį, plovė žmonėms smegenis – koks buvo, toks ir liko „tūpas žurnaliūga“. Taip zekiškai plūstant kolegą, visi kiti Lietuvos žurnalistai tyli, net atvirkščiai – ims iš šio keikūno interviu, suteiks jam tribūną, kvies į TV laidas, mat „reitinginis“ – pritraukia daug žiūrovų.

Kadangi V.Uspaskichas prisiminė savo senąją leksiką, mes taip pat grįžkime prie senos temos – Maskvos Plechanovo ekonomikos universiteto diplomo (tai mano redaguotas savaitinis žurnalas „Ekstra“ kadaise buvo įkirtęs suvirintojui šią temą). Kokią ekonominę išmintį dėsto savo paskvilyje šio „diplomo“ savininkas? Palikime profesionaliems ekonomistams pakomentuoti Plechanovo universiteto „absolvento“ pasiūlymą pakelti jau šiandien minimalų atlyginimą iki 900 eurų ir tokio žingsnio pasekmes (infliacija, Fiskalinės drausmės įstatymo pažeidimas, Europos Komisijos sankcijos ir t.t.).

Pasirodo, Plechanovo universitete įgyjama žinių ir apie švietimą, pedagogiką. Todėl Plechanovo universiteto „diplomo“ savininkas pataria premjerui kuo skubiau kviestis Austėją Landsbergienę į Lietuvos švietimo ministres, nes ji savo privačioje mokykloje daro stebuklus, taip pat ir ekonominius, uždirbdama milijonus, kai valstybinės mokyklos nesuduria galo su galu.

Bet didysis ekonomikos (ir švietimo) žinovas praleidžia vieną mažmožį: A.Landsbergienės darželiai ir mokykla, kaip ir valstybiniai, gaudami tokią pat valstybės ir savivaldybės biudžeto paramą, dar renka didelius pinigus iš tėvų. Veikiausiai nereikia nė Plechanovo ekonomikos universiteto diplomo, kad suvoktum skirtumą ir įsivaizduotum, kas būtų, jeigu kaimo mokyklėlė ar net Vilniaus gimnazija už kiekvieną mokinį iš tėvų kišenės gautų per mėnesį po 500 eurų? Kokia šventė Rugsėjo 1-oji būtų visose Lietuvos mokyklose – ne tik Karalienės Mortos, kur ruošiama Lietuvos elito pamaina.

Patarčiau Plechanovo universiteto „absolventui“ prieš rašant apie ekonomiką (ir švietimą) pasikonsultuoti su savo žmona (buvusia) – ji tokių blėnių nepaisto.

Tereikia minimalių pastangų, kad šis iš Rytų šalies atpūstas balionas būtų pradurtas. Tai kodėl jis trečią dešimtmetį siautėja Lietuvoje?

Net Plechanovo universiteto „diplomo“ savininkas turėtų būti skaitęs A.Puškino „Borisą Godunovą“, kuris baigiasi garsiąja remarka: „Narod bezmolstvujet“ („Liaudis tyli“). Lietuva tyli.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
14 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
14
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top