Valdžia eilinį kartą apgavo – sudarę sutartis su nepriklausomais elektros tiekėjais liko kvailio vietoje

Arvydas Jockus | alfa.lt

Nepriklausomi elektros tiekėjai, su kuriais vartotojai paskubėjo sudaryti sutartis, neprivalo klientams siūlyti atidėti sutarties įsigaliojimą iki liepos 1 d.

Vartotojai, kurie pasidavė valdžios raginimams kuo greičiau sudaryti sutartis su nepriklausomais teikėjais, liko kvailio vietoje. Dauguma jų mažiausiai pusmetį už elektros energiją mokės daugiau negu tie, kurie tiekėjo rinktis neskubėjo. Jiems iki liepos 1 d. visuomeninis tiekėjas „Ignitis“ elektrą tieks pigiau negu kiti rinkos dalyviai.

Skaičiuojama, kad reguliuojamiems elektros vartotojams elektra nuo kitų metų gali brangti 10 proc., nereguliuojamiems – iki 50 proc.

Pakeitė taisykles žaidimo metu

Kaip žinoma, Vyriausybės siūlymu Seimas pritarė pakeitimams, kurie leis Valstybinei energetikos reguliavimo tarybai (VERT) reguliuojamos elektros kainos dalies padidėjimą vartotojams išdėstyti iki 2027 m. pabaigos, o ne perkelti vartotojams iškart.

Vyriausybės siūlymu Seimas pusmečiui pratęsė terminą, iki kada buitiniai elektros vartotojai turi pasirinkti nepriklausomą elektros tiekėją. Tai reiškia, kad tiekėjo nepasirinkę gyventojai visuomeniniu elektros tiekimu galės naudotis ne iki šių metų pabaigos, kaip teisės aktai reglamentavo anksčiau, bet iki 2022 m. liepos 1 d.

Šiuo metu tokių vartotojų yra apie 500 tūkst. iš 750 tūkst. antrojo elektros energijos rinkos liberalizavimo etapo vartotojų, privalančių pasirinkti tiekėją.

Straipsnio tęsinį skaitykite ČIA.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
1 Komentaras
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Dzeikas

Uzsidekite asilu kaukes , o ant krutines uzsikabinkite lenteles su uzrasu „As tikiu Lietuvos valstybe”.Ir prazygiuokite pro Karo muzieju, jeigu Kaune.
Chamui laikytis duoto zodzio yra elementari kvailyste ir tas kas tikisi sito is chamo – elementarus kvailys.

1
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top