„Valdžios žmogus“; Vokietijos televizijos ZDF filmas apie Rusijos prezidentą Vladimirą Putiną

Siūlome pažiūrėti Vokietijos televizijos ZDF dokumentinį filmą apie Rusijos prezidentą Vladimirą Putiną „Valdžios žmogus“. Filmas sudarytas iš kelių dalių. Dėliodami psichologinį Putino portretą autoriai apžvelgia ir jo nueitą kelią – nuo atėjimo į valdžią, kurį lydėjo namų susprogdinimai Maskvoje ir sukeltas karas Čečėnijoje, iki karinės Krymo aneksijos, karo Donbase, į kurį įsitraukė ir Rusijos kariuomenė, ir karinės kampanijos Sirijoje. Šiame filme nenutylėtos ir tokios temos kaip Europos šantažas panaudojant gamtines dujas ir Putinui palankių partijų finansavimas Vakarų Europoje.

Ne mažiau įtikinamas pasakojimas ir apie Rusijos propagandinės mašinos darbą. Filme atskleidžiami ir Putinui kone visiškai pavaldžių medijų darbo principai. Filmo autoriai tvirtina, kad aukštas Putino reitingas didžiąja dalimi yra sukurtas propagandos. Filme pasakojama ir apie Russia Today televizijos propagandinį darbą ir interneto trolių fabriko veiklą – tai ypač svarbu Vakarų žiūrovui.

Kaip teigia Borisas Raitšusteris, pagrindinis filmo ekspertas, ši juosta Vokietijos televizijoje yra tam tikra gairė – tokiu tonu ir tokioje šviesoje Vakarų Europos medijos Putiną parodo pirmą kartą.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
36 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
36
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top