Valstybę kompromituojanti makabriška kriminalinė istorija virto… muilo opera?

Prieš penkias savaites Lietuvą sudrebinęs „nutekintos slaptos pažymos“ skandalas, prasidėjęs kaip prezidentės Dalios Grybauskaitės rinkiminė viešųjų ryšių akcija, kurioje pirmąkart Lietuvos istorijoje vienas pagrindinių vaidmenų atiteko Valstybės saugumo departamentui, per keletą savaičių virto valstybę kompromituojančia makabriška kriminaline istorija. Netrukus susivokta – tokie „skiepai“, kad ir kaip jais džiaugėsi Vytautas Landsbergis, turės rimtų komplikacijų, o didmeistrių, galinčių žaisti dvigubus ar trigubus žaidimus, nebelikę.

Nuo to laiko karštligiškai negrabiai ieškota būdo, kaip tai, kas pradžioje buvo rodoma kaip grėsmė Lietuvos valstybingumui, paversti… muilo burbulu. Ir štai ketvirtadienį pavakare „Lietuvos ryto“ televizija džiaugsmingai pranešė: sprendimas rastas – tas pats VSD nei iš šio, nei iš to sušvelnino paviešintos informacijos slaptumo lygį. Pasirodo, viskas yra kitaip, nei buvo tvirtinama nuo pat pradžių: žurnalistų paviešinta informacija apie Rusijos grėsmes – jokia valstybės paslaptis, ji tik riboto naudojimo tarnybinė paslaptis. Ir tai nusprendę „ekspertai“ – kokie ar kieno, neaišku. Be to, kolegialiai – tad visiems ir visiškai saugu.

Būtent taip „Lietuvos ryto“ televizijai telefonu paaiškino VSD atstovas Vytautas Makauskas: „Šituos dalykus yra argumentavę prokuratūrai mūsų ekspertų komisija. Tu, pavyzdžiui, darydamas savo reportažą vienaip įvertini kažkokį jo svarbumą arba dar ką nors, o paskui, jeigu būtų pas jus televizijoj kažkokia ekspertų komisija, vertintų tą reportažą, pasakytų, nu žinai, va čia, pavyzdžiui, nemanau, kad taip svarbu“.

Kaip ir dera, „muilo opera“, regis, turės ir laimingą pabaigą – įtariamajam, nutekinusiam riboto naudojimo tarnybinę paslaptį, tik kai kam atrodžiusią valstybės paslaptimi, kalėjimas nebegresia…

Tik kas ir kaip atsakys už valstybės kompromitavimą ir akivaizdžiai pademonstruotus dvigubus standartus, netiesos sakymą, už tai, kad Lietuva verčiama mažąja Rusija?

Daugiau apie muilo burbulu verčiamą „prezidentės skiepų“ istoriją:

D.Grybauskaitė ir VSD pradėjo rinkimų kampaniją per Heloviną

V. Landsbergis: VSD padedama D. Grybauskaitė pasiskiepijo

Vytautas Landsbergis: „Atsikniskit, pavidolei!“

Vitalijus Gailius: Skandalingose prezidentės skiepų ir „Snoro“ banko istorijose dalyvauja tie patys veikėjai

Nepavykę D.Grybauskaitės skiepai: prezidentės komanda verčia Lietuvos valstybę absurdo teatru

Darius Kuolys: Lietuva verčiama mažąja Rusija

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
18 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
18
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top