Valstybėms, kuriose veikė slapti CŽV kalėjimai, skirti milijonai JAV dolerių

Alfa.lt

Lietuvoje kankintiems įtariamiesiems atsisakyta suteikti medicinos pagalbą?

JAV Senato antradienį paskelbtoje ataskaitoje apie žiaurius tardymo metodus, kuriuos Centrinė žvalgybos valdyba (CŽV) naudojo po 2001 rugsėjo 11-osios teroro išpuolių, nurodoma, jog „aukštos vertės sulaikytieji“ pirma būdavo siunčiami iškvosti į vadinamąsias juodąsias skyles, įkurtas įvairiose pasaulio vietose, o tik paskui perkeliami į Gvantanamo karinį kalėjimą Kuboje. Kaip įtariama, tokie slapti sulaikymo centrai dar galėjo veikti Lietuvoje, taip pat Lenkijoje, Rumunijoje, Tailande ir Afganistane.

JAV Senato ataskaita gana nepalankioje šviesoje nušviečia Lietuvą, kuri, kiek galima spręsti iš fragmentiškos informacijos, atsisakė suteikti mažiausiai vienam iš sulaikytųjų medicininę pagalbą, dėl ko galiausiai šalyje veikusį CŽV kalėjimą teko uždaryti anksčiau laiko, išryškėjus nesutarimams tarp CŽV ir vietos pareigūnų.

JAV SENATO ATASKAITA APIE CŽV DARBĄ

„Atsisakė įsileisti… į vietos ligoninę“

Vienas iš Senato ataskaitoje minimų asmenų – Saudo Arabijos pilietis Mustafa Ahmadas al-Hawsawi. Lietuvos generalinė prokuratūra 2013 metų spalį atsisakė pradėti ikiteisminį tyrimą dėl nevyriausybinių organizacijų įtarimų, kad vykdant slaptą JAV programą M. al Hawsawi galėjo būti neteisėtai kalinamas Lietuvoje 2004–2006 metais.

JAV Senato ataskaita, kiek galima spręsti iš pateikiamos cenzūruotos versijos, plačiau nušviečia Lietuvos dalyvavimą M. A. al Hawsawi tardymuose. „Šalyje… pareigūnai atsisakė įsileisti CŽV sulaikytą Mustafą Ahmadą al Hawsawi į vietos ligoninę, nepaisant ankstesnių diskusijų su šalies atstovais apie tai, kaip bus elgiamasi, jei sulaikytiesiems prireiks medicinos pagalbos, – rašoma cenzūruotoje ataskaitos versijoje. – Nors CŽV suprato pareigūnų nenorą priimti CŽV sulaikytąjį į vietos ligoninę, turint galvoje žiniasklaidos pranešimus, CŽV būstinė taip pat kėlė klausimą dėl „… noro dalyvauti taip, kaip buvo sutarta/planuota dėl skubios medicinos pagalbos suteikimo“. Nesulaukusi pagalbos iš Gynybos departamento, CŽV buvo priversta siekti trijų trečiųjų šalių pagalbos, kad suteiktų medicinos pagalbą al Hawsawi ir keturiems kitiems CŽV sulaikytiesiems su ūmiomis sveikatos problemomis.“

Ataskaitoje pažymima, kad CŽV sumokėjo trečiajai neįvardytai šaliai daugiau nei milijoną JAV dolerių už mažiausiai vieno iš kalinių gydymą. „Medicininiai klausimai atvedė prie to, kad sulaikymo centras „Violetinis“ šalyje … buvo uždarytas 2006 metais“, – teigiama dokumente, kuriame taip pat nurodoma, kad iš „violetinio“ įkalinimo centro sulaikytieji buvę perkelti į „rudąjį“ įkalinimo centrą. Be to, kitoje teksto vietoje patikslininama, kad antrasis, išplėstas, kalinimo centras priimančioje šalyje, nepaisant didelių CŽV investicijų į statybas, buvo perduotas priimančiai šaliai, taip jo ir nepanaudojus pagal paskirtį.

Ataskaitoje šalys, kuriose buvo įkurti slaptieji kalėjimai, užtušuotos tam tikromis spalvomis. CŽV kalėjimai skirtingose šalyse įvardinti skirtingomis spalvomis: mėlyna, violetine, juoda, žalia, ruda ir kitomis. Įtakingas JAV leidinys „The Washington Post“ anksčiau yra paviešinęs informaciją, kad Lietuvos valstybei buvo priskirta violetinė („Violet“) spalva. Ruda spalva, dienraščio duomenimis, reiškia vieną iš įkalinimo centrų Afganistane. Tai reikštų, kad būtent Lietuva sulaukė priekaištų dėl atsisakymo paguldyti M. A. al Hawsawi į vieną vietos ligoninių, o Lietuvoje kalinti įtariami teroristai buvo perkelti į Afganistaną.

„Violetinės“ šalies vadovai buvo suklaidinti?

Remiantis „The Washington Post“ paviešinta informacija, galima spėti, kad dokumento skyrelis, pavadintas „CŽV įkuria įkalinimo įstaigą „Juodas“ šalyje… ir įkalinimo įstaigą „Violetinis“ šalyje…“, iš tiesų kalba apie slaptus kalėjimus Rumunijoje ir Lietuvoje. Rumunijos atveju labiau akcentuojami piniginiai reikalai ir CŽV bandymai parodyti priimančiai šaliai dėkingumą dėl „bendradarbiavimo ir paramos“, o taip pat vėliau sustiprėjusios amerikiečių diplomatų abejonės dėl CŽV naudojamų tardymo metodų bei kalinimo sąlygų.

Toje vietoje, kur kalbama apie kitą šalį, kuri turėtų būti Lietuva, pažymima, kad slapta CŽV bazė ten buvo įkurta net neinformavus reziduojančio JAV ambasadoriaus. Pabrėžiama, kad neįvardytas priimančiosios šalies pareigūnas, sužinojęs apie CŽV įkalinimo įstaigą, buvo „šokiruotas, tačiau išreiškė palaikymą“.

Ataskaitoje taip pat nurodoma, kad jau 2003-ųjų viduryje CŽV konstatavo, jog užbaigtos įrengti, tačiau dar nepanaudotos „kalinimo vienutės“ neužteks, turint galvoje bendrą sulaikytųjų skaičių ir siekį kuo daugiau jų tardyti vienoje vietoje. Kiek galima suprasti iš toje vietoje gerokai iškarpyto teksto, buvo pradėtos konsultacijos dėl išplėsto kalinimo centro statybų ir galiausiai CŽV sutarė su priimančiaja šalimi, prieš tai pažadėjusi milijoninę sumą JAV doleriais, kad „parodytų dėkingumą“. Tiesa, dokumente tuojau pabrėžiama, kad kažkokios nenumatytos aplinkybės priimančiojoje šalyje komplikavo susitarimo vykdymą.

Įdomiausia tai, kad minimas mažiausiai vienas atvejis, kai vienas iš priimančiosios šalies (Lietuvos) pareigūnų į užklausą sulaukė netikslaus atsakymo, kad naujo kalinimo centro planavimas jau yra nutrauktas. Ir vėliau cenzūros nuslėptas pareigūnas (kiek galima suprasti, aukščiausio rango) esą stokojo informacijos, ką ruošiamasi daryti slaptame CŽV kalėjime. „…, kai įstaiga sulaukė pirmųjų CŽV sulaikytųjų, … informavo CŽV, … kad šalies … „greičiausiai ne iki galo supranta [įstaigos] tikrąją funkciją, tai yra, jis greičiausiai tiki, jog tai yra tam tikras … centras“, – rašoma iškarpytame JAV Senato ataskaitos tekste.

CŽV nebuvo pasirengusi iššūkiui?

Bendriausia prasme ataskaita atskleidžia, kokiu mastu CŽV valstybėse, kur veikė slapti kalėjimai, rėmėsi finansine galia, laisvai žarstydama milijonines sumass JAV doleriais. Ataskaitoje teigiama, kad pinigai buvo mokami ir pareigūnams. Neįvardinant konkrečios šalies, teigiama, kad „po kelis šimtus dolerių“ per mėnesį buvo mokama pareigūnams, kad jie neklausinėtų, kas ir kodėl yra daroma, kas atvedami į patalpas slaptuose objektuose.

Straipsnio tęsinį skaitykite ČIA.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
35 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Tauta išsivaikšto,o jie

kaip besiriejančios žiurkės slapta grobsto pinigus.Tie pinigai kainuoja tautą.Per laikraščių apžvalgą ryte skaitė,kad Lietuvoje nyksta kaimai,nyksta žmonės.O Rubavičius sakė,kad tai godumo kaina…Vakar Butkevičius mokė per KK2 ,kaip elgtis karo metu,trauktis į kaimus,kurių…jau nebebus.Ačiū konservatoriams.Reikia socializmo,kitaip Lietuvą suės šios godžios žiurkės.Duokit žmonėms padorų minimumą ir jie nepuls prie jūsų milijonų.O jūs kad ir pasprinkit…

Vakar R.Janutienės laidoje

„Patriotai” parodyta pamotė,kuri savigynos tikslais kirviu užbaladojo ją norintį šakėmis nusmeigti patėvį ,atrodė moralinio krištolinio tyrumo ,palyginus su ta Jonavos savivaldybės biurokratų gauja,kuri vadinama Vaikų teisių gynėjais.Kaip gyvenime būna.Auksas ir pelenuose blizga.Taip ir valstybėje,-tikrieji nusikaltėliai vaikščioja tarp mūsų.Ir jie gal sistemos aukos?Niekas nedraudžia nebendradarbiauti.”Rinkis šiandien ,kam tarnausi”…

Arūnas > 9:37 dvasios ubagui

Tamsta parodei tikra lietuvio – ubago mentalitetą. Vietoj to, kad eitumėt į gatves, reikalauti prigimtinių teisių – tiesos, teisingumo, padoraus gyvenimo, o ne egzistavimo, tai matai jiems pakanka padoraus minimumo, toliau galite daryti su Lietuvą ką norit. Tfu, kaip bjauru. Geriau jau tamsta pasprink su tuo savo „padoriu minimumu”.

Kritikas Pikčiurna -> Tauta išsivaikšto

Labiausiai bado akis frazė: „duokit žmonėms padorų minimumą”!
Kas kam turi duoti? Suverenas savo įgaliotiniams bei tarnams (ministrams), ar šie suverenui?
Kai politinė Tauta – suverenas – suteikia neribotus įgaliojimus tokiems „atstovams” bei „tarnams” ir turime totalitarinę formalių demokratinių procedūrų pridengtą DIKTATŪRĄ

Kritikas Pikčiurna -> Tauta išsivaikšto

Labiausiai bado akis frazė: „duokit žmonėms padorų minimumą”! Kas kam turi duoti? Suverenas savo įgaliotiniams bei tarnams (ministrams), ar šie Suverenui? Kai politinė Tauta – Suverenas – suteikia neribotus įgaliojimus tokiems „atstovams” bei „tarnams” ir jų nekontroliuoja, tada ir turime totalitarinę formalių demokratinių procedūrų pridengtą DIKTATŪRĄ. Šie „tarnai” ir „atstovai” vis labiau primena „Vilniaus brigadą”, „daktarinius”, „šmikinius” ir panašius savo konkurentus. Dėl demokratinio fasado jie nesugeba tik kelių dalykų – apsaugoti sienų, sumažinti emigraciją, skurdą bei mirtingumą. O jiems to ir nereikia – susiras vargingesnių kitataučių, kuriuos skubos tvarka „įšventins” į piliečius, kad būtų ką toliau melžti ir kam „atstovauti”. Kol Seime nebus dvejų rūmų, kuriuose Senatas galės patikrinti ką veikia atstovai (iš Atstovų rūmų), bent taip, kaip tai iliustruoja… Skaityti daugiau »

Kritikas Pikčiurna

P.P.
Atsiprašau, matyt, dėl serverio klaidos dalis komentaro pasikartojo.

Ko gi čia nervuotis ?

Ne savo valia gi sukūrėm tą įstaigą ( ne Adamkus ir Laurinkus tai sugalvojo ), ne savo valia ir anksčiau aiškinomės tą klausimą ( Grybauskaitė kiek anksčiau ). Galim pagalvoti, kad SSSR laikais , Lietuvos TSR valdžios valdžios kas nors dėl panašių dalykų būtų atsiklausęs. Tėgi dabar tuo klausimu nėra jau tokio didelio skirtumo nuo anų laikų. Jei jau

sutikom entuziastingai su tuo, kad pas mus nėra savo įstatymų viršenybės , nėra savo pinigų ir kad mūsų žemę ir visą kitą gali pirkti kiti, tai nėra ko dėl tokių smulkmenų , kaip tos anos CIA įstaigėlės, net kvaršinti savo galveles.

Beta

To laikotarpio vadovybė:

Prezidentai V. Adamkus, R. Paksas
Seimo pirmininkas A. Paulauskas
VSD vadovas M. Laurinkus
NSGK pirmininkas A. Sadeckas.

Liepa-Betai

Jūsų išvardyti pareigūnai „nei prie ko” greičiausiai.;)//
Pas mus kažkaip viskas atvirkščiai : paprasti žmonės neabejojo, kad CŽV kalėjimai veikė LT, o atsakingi pareigūnai to”nežinojo”.// Hmm, gal jie – ne žmonės?

SherLoks

kam nuoroda į alfa, jei straipsnis perspausdintas iš 15min, o jo autorės INDRĖ BUNGARDAITĖ, LIEPA ŽELNIENĖ. Čia kaip prie sugedusio telefono, – kažkas patrumpina, kažkas dar ko nedasako.. Beje, VALSTYBINĘ PASLAPTĮ apie CŽV kalėjimus buvęs Seimo pirmininkas A. Paulauskas su sau pavaldžiu VSD vadovu A.Pociumiišties labai gerai saugo. Ne taip kaip ką tik nuteista Prezidentės patarėja, kuriai prokuroras Ivanauskas skyrė 30 tūkstančių baudos susimokėti. Matyt už valstybei padarytą žalą. Tik neaišku kuriai valstybei. Kuri tiek buvo investavusi į subliuškintą „skiepais” kremliaus propagandą. O juk tada, kai Seimui vadovavo Paulauskas, o jo pavaldinys iš jo partijos Pocius – VSD, buvo tokia patogi padėtis – KGB jungėsi su CŽV bendrai “kovai prieš terorizmą”. Po to kai Bušas po 9/11 atakų paskelbė, kad… Skaityti daugiau »

SherLoks > Beta

Laurinkus ten trumpai figūravo. Jį pakeitė Paulausko žmogus eks KGB karininkas A. Pocius .

SherLoks

Rusijos žiniasklaidai Paksas aiškino, kad jam siūlė statyti CŽV kalėjimus, bet jis atsisakė, užtai jis neva buvo nušalintas nuo Prezidento posto. Tada laikinai Prezidento pareigas ėjo Paulauskas. Jei Adamkus sako, kad nieko nežinojo, vadinasi žino A>Paulauskas. Tai gal ir paaiškintų tą jo neramų karą prieš Prezidentę ir jos patarėją neva nutekinus „valstybinę paslaptį”. Tik palyginkimešias dvi „paslaptis”. Juokinga.

SherLoks

..Šiandien gi štai Anušauskas, Juknevičienė, Šimašius ir kiti, sunerimę, kad kažkas blokuoja jų Facebukus ir jau neva numatyta skirti 20 milijonų „interneto apsaugos centrui”. Be konkurso pasirinkta galimai Rusijos žydų valdomi PENKI KONTINENTAI. Tai ar kas ištyrė jų lojalumą? O gal jie ar jų kolegos tam ir blokuoja,kad gautų tuos milijonus? ….. Į mano kompą nuolat įsiveržia „internetą tyrinėjanti” kampanija iš Lenkijos „Gemius” ir stabdo jo veiklą. Dar tokie „disqus” ir facebuko failai prilimpa, nors ten nesiregistravau ir nemaklinėju. Aišku, kad šnipinėja. Ir prilimpa tik po mūsų portalus vaikštant. Po JAV, po JK maklinėk kiek nori. Ar ten nėra „interneto tyrinėtojų”, atsiprašant? …. Tai negi mūsų namus gerausiai apsaugot gali tik patyrę vagys ar banditai?

Beta

Labai įdomu į kurią biudžeto eilutę papuolė tie CŽV milijonai. 🙂
Nepapuolė, sakote?
Tai kur jie?

>> Kritikui

Senato vaidmenį iš dalies pas mus atlieka Konstitucinis teismas. Gal jam reiktų daugiau seimo kontrolės galių suteikti?

vizitor

kai po 9/11 įvykių internete pamačiau, kad už JAV nacionalinį saugumą atsakingas rabino iš Rusijos sūnus, pavarde Chiortoff, tai pamaniau, kad tikrai jau pasaulis eina velniop, jei tokie saugo Ameriką…

O kas mus saugo? ar turėtume saugūs jaustis kai mus saugo saugumiečiai? kai už saugumą seime atsakingi Paulauskas, Jo pavaduotojs Michail Mackievič, Vitalij Dmitrijev, kurie greičiausiai turi teisę ir su SLAPTOMIS VSD PAŽYMOMIS susipažinti… ir jie juk ne prieš Dievą prisiekė, tik prieš Lietuvos konstituciją…
Dar gerai, kad ten yra Anušauskas… ir po juo dar,kaip po Matulevičium, neišeina pasikasti…

To >> Kritikui        2014-12-10 13:57

Apsaugok viešpatie, jie ir taip aukščiau už LR Konstituciją :)kokių dar galių jiems suteikti?

vizitor

Dmitrijev, Rusijoj naigęs, Lietuvos Rusų sąjungos pirmininkas, 1997–1999
Labdaros fondo „Rossooteč“ Lietuvos filialas, direktorius, priklauso ir ryšių su Rusijos federacija komitetui, kartu su Larisa Dmitrijevna, Viktoru Fiodorovu, Z. Jedinskij, V.Kravčionok, Valerij Simulik, Arturu Skardžium… visi iš Darbo parcijas, išskyrus į Socdemus infiltruotą Skardžių.

Tai kai Paulauskas ima nuo tautos saugoti VSD pažymasapie rengiamą Rusijos propagandą Lietuvoje, tai tik juokas ima…

>>Betai

paklausk A.Pociaus.
apie tai matyt netyč sužinojo Pociūnas, bet jis išskrido pro langą…

Beta

Tai, kad Pocius: „Nežinau, žinokit. Nieko nežinau aš“.
🙂 🙂 🙂

beje

A.PAulauskas pirmas prakalbo apie „interneto saugumą”. Gali būti, kad tie Juknevičiemmės ir Anušausko facebuko blokavimai kaip tik ir yra tam, kad šiuos naivuolius paskatintų priimti paulauskininku pateikta pasiūlymą, perleist interneto kontrolę Penkių Kontinentų vadovui IDRAKUI DADAŠOVUI primetant ir taip pelningai „bankus saugančiai kompanijai dar 20 milijonų…

Ta kompanija saugo Baku, saugo Rygoj dar gal Izraelyje ir Rusijoj… nu tikrai, saugiau nebūna kaip Penkiuos kontinentuos… tik nuo ko tada saugoti – gal nuo marsiečių?

Penki Kontinentai:

Description: JSC Penki Kontinentai is one of the Lithuania’s biggest and oldest IT Companies established back in 1992. The Company has been involved in IT Intellectual Software creation for many years now, which helped the Company acquire quite a solid experience in this sphere. Parent company Penki kontinentai, UAB, Penkių kontinentų bankinės technologijos, UAB (BS/2) (banking equipment related activities), Skaineta, UAB (optical cable networks related activities) and web design company Lietaus dizainas, UAB form Penki kontinentai Group. Penki kontinentai has also established subsidiaries Penki kontinentai Riga, UAB and Penki kontinentai Baku, UAB. Objectives The purpose of our clients and us is to create material values through making use of electronic and banking technologies solutions, and also communication technologies. We strive… Skaityti daugiau »

Penki Kontinentai:

Activities: Banking technologies self-service banking systems’ development, distribution, integration and maintenance creation of specialized software system integration EMV migration maintenance and support for solutions and equipment training and consulting Security technologies e-security solutions (Aladdin http://www.aladdin.lt, Baltimore) reliable network equipment („ZyXEL” http://www.zyxel.lt) anti-virus e-mail software web site on information security (http://security.5ci.lt) Internet and networks computer networks (wireless network concept included; ex., Skynet http://www.skynet.lt) design and installation various Internet connection services IP telephony information storage on the virtual server data registration, registration in the search system, web site attendance analysis web design and marketing strategy creation (www.lietus.lt, http://rdstudio.5ci.lt) fax sending via Internet (www.5ci.lt/interfax) internet café services E-commerce e-trade (www.books.lt, http://shop.commerce.lt) e-payment systems (www.payments.5ci.lt, http://www.ivpi.lt) e-accounting systems (http://accounting.5ci.lt, http://accounting.skynet.lt) WAP Solutions and live… Skaityti daugiau »

vau

o tai kur tie milijonai ,skirti tokioms valstybėms,dingo…?

Penki Kontinentai ir A.Paulauskas

Penki kontinentai supports Lithuanian culture: the theatres (joint web site of Lithuanian theatres http://www.scena.lt has been created, separate web site for various theatres are also being developed), Jewish Cultural Heritage Support Fund of Lithuania (www.jewishheritage.lt), the Vilna Gaon Jewish State Museum (www.jmuseum.lt has been created) The company actively supports career days organized by Lithuanian universities, students’ scientific conferences, youth musical events Techno Valentinas, Mes galime mylėti (We can love), Durys (Doors), etc. Penki kontinentai also supports Lithuanian Chess Federation and various events organized thereof, web site of virtual chess tournaments http://www.chess.lt, which promotes popularity of the game on the web worldwide. Specialized chess tournaments are being organized – tournaments participants strive to win the cup of the Chairman of the… Skaityti daugiau »

Orwell Šmekla

tai gal tie Idrako Dadaševo Penki Kontinentai ir yra numatyta mūsų nauja elektroninė vyriausybė su elektroniniais rinkimais, kurią taip propagavo kadais neoliberalai Donskis su P.Auštrevičium, o dabar kelia jiems bando praskinti Šimašius?

Viskas daroma pagal tą pačią sena hegeliškos dialektikos schemą: PROBLEM – REACTION – SOLUTION, t.y. sukuriama problema (va sustabdė facebuka konservams), sulaukiama reaokcijos (reikia ginti interneta, pinigų tam negaila) lir kaip mat pasiūlomas sprendimas – ŠTAI JUMS MESIIJAS DADAŠEVAS, su visomis Izraelio susipirktomis sekimo ir kt. technologijomis, tik jis vienas gali išgelbėti…

vistiek iešmininkai kalti

O ar vokiečių gestapas klausė leidimo Lietuvoje steigti kalėjimą, o ar TSRS
saugumas klausė? Tai kodėl amerikonai, okupavę Lietuvą, turėjo klausti?
Ar jie ne tam mums nusenusį šveplį paskyrė, kad kažką jam, Amerikos piliečiui, davusiam priesaiką JAV, dar aiškinti?

to Orwell Šmėkla

Kariuomenė prisisegusi žydiškas žvaigždes, bankai jiems atiduoti, spauda jiems parduota, dabar dar rinkimų ir visą internetinės erdvės kontrolę MOSADUI atiduokim; teliks prisijungti prie CHAZARŲ KAGANATO (buvusios Ukrainos), juolab ir batalionas bendras jau steigiamas. Telieka paskubėti
Lietuvos teritoriją nuo lietuvių išvalyti, tam pravers ir CŽV kalėjimas Nemenčinėje, o gal ir koks nuolatos provokuojamas konfliktas su Rusija.

Skorpė

MAN ADAMKUS PATNKA_ JIS NEŽINOJO , jam NEPARODĖ 🙂 🙂 🙂

Skorpė

ŽINOT …tie kalėjimai tai ĮRODYMAS, kaip JAV ruošėsi šitam karui su RUSIJA…ir priežastį jie būtų radę bet kokia…SVARBU pasiiimti žemes su iškasenom, vandeniu, o ŽMONIŲ nereikia… TIE KALĖJIMAI TOKIEMS , kaip RUSLANAI- kuri praregėjo ir pasakė TIESĄ …

Juozapas

Sveiki.
Gerai kad diskutuojate, tačiau dauguma matote tik aisbergo viršūnėlę.
5 Kontinentai?
Žinoma.
Tačiau tai tik vienas mažas puzlės gabalėlis.
Tokių yra labai daug ir visi vykdo „tam tikras” funkcijas.
Tarkim yra tokia firma „Blue Bridge”…
Nieko negirdėjot?
O-o-o-oooooooooooo,,,
O apie elektroninio balsavimo sistemėlę „Lietuva-2” girdėjot?
Girdėjot?
A ne?
Ar numanote kokiu tikslu sukurta ta „pilietiškumą ugdanti” „paslaugėlė”?
Nelabai?
Tikiu, kad nelabai.
Et, labai daug rašyti tektų.
Pabandykite pakapstyti savarankiškai.
Akcininkai (oficialūs ir realūs), užnugariai, užsakovai (!), pajamų sumos…
Jeigu prisikapstysit – bus visai įdomu.
O jeigu giliau prisikasite – …
Vienžo – sėkmės.

pensininke,

isvogti milijonai ir milijardai, o seni zmones atidirbe visa gyvenima badauja, badauja irvaikai, kaip Lietuvoj baisu visa valdzia reikia pasodinti ant minimumo tegul pagyvena, tai zinos

>>Juozapui

tai pasidalinkit savo atradimais, nepašykštėkit.
Juk Fly Lal pardavimą ofšorinei mafijinei kampanijai pirmiau mes, internautai išaiškinme Delfyje. O tik po to E.Masiulis sustabdė tą „biznį”. Vyriausybė neturi laiko, o spec tarnybos nežinia ką daro. Daug kas lieka aiškintis spaudai, žurnalistams, bet irgisuinteresuoti dirbt tik tiems, kurie moka.

Sherloks  Juozapui

Peržiūrėjau Blue Bridge. Švaru, skaidru. Neaptikau jokio conspiracy. Nieko įtartino. Microsoft partnerė, užsiimanti padebesiais. „kuria programinius sprendimus transporto, energetikos, sveikatos priežiūros ir kitose srityse veikiančioms organizacijoms. kompetencija leidžia sukurti aukšto saugumo lygio valstybines informacines sistemas , įvairius registrus, krovinių gabenimo, paslaugų apskaitos (angl. biling), medicininių dokumentų apdorojimo ir kitas, kritines veiklai, informacines sistemas.”

Šiaip Interpolo portale rašoma, kad nusikaltamas pasaulis, mafija irgi moka naudotis „claud” technologijomis ir daugiausia nusikaltimų per juos vykdo. Tad saugumas šioje srityje būtinas. Šia fyrma labiau pasitikėčiau, nei Penkiais kontinentais.

CheLoks Juozapui

Lietuva 2 tai rods kauniečio Donato Šimelio dar vienas bandymas įtraukt visuomenę į pilietines diskusijas per jo įkurtą soocialinį tinklą. Tokių jis jau prikūręs su žmona apie 10.

35
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top