Valstybės pareigūnai raginami užtikrinti Aukščiausiojo Teismo sprendimo vykdymą – leisti seneliams pamatyti vaikaitę

Daugiau nei dvejus metus „valstybės paslaptimi“ paversto vaiko likimu susirūpinę piliečiai, taip ir nesulaukę deramo atsakymo iš aukščiausios savo šalies pareigūnės prezidentės Dalios Grybauskaitės, liepos 21-ąją laišku kreipėsi į Lietuvos Respublikos Seimo pirmininkę Loretą Graužinienę, Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininką Julių Sabatauską ir Žmogaus teisių komiteto pirmininką Leonardą Talmontą, Seimo vaiko teisių kontrolierę Editą Žiobienę, teisingumo ministrą Juozą Bernatonį, vidaus reikalų ministrą Dailių Alfonsą Barakauską ir socialinės apsaugos ministrę Algimantą Pabedinskienę.

Kaip jau skelbėme, birželio 17-ąją Simono Daukanto aikštėje Garliavos šturmą minėję piliečiai laišku kreipėsi į Respublikos prezidentę Dalią Grybauskaitę ir paragino pasirūpinti, kad daugiau nei pieš metus Lietuvos Aukščiausiojo Teismo priimta nutartis, pripažinusi senelių Kedžių teisę matytis su savo vaikaite, pagaliau būtų įgyvendinta. Liepos 16-ąją gautame Prezidentūros atsakyme buvo pranešta, kad valstybės vadovė dėl nevykdomo Aukščiausiojo Teismo sprendimo yra niekuo dėta ir dėl to net neapgailestauja. Maža to, nei ji, nei jos įstaiga ne tik nesiteikė persiųsti piliečių laiško atsakingoms institucijoms, bet net ir neinformavo, kas valstybėje turėtų pasirūpinti, kad Aukščiausiojo Teismo nutartis būtų vykdoma.

* * *

Lietuvos Respublikos Seimo Pirmininkei
Poniai Loretai Graužinienei

Vilnius, 2014 m. liepos 21 d.

Dėl Lietuvos Aukščiausiojo Teismo nutarties Deimantės Kedytės globos byloje įvykdymo

Ponia Seimo Pirmininke,

Primename Jums, kad Lietuvos Aukščiausiasis Teismas, 2013 metų vasario 4 dieną išnagrinėjęs Deimantės Kedytės globos bylą (Civilinė byla Nr. 3K-7-114/2013), savo nutartyje be kitų nuostatų konstatavo: „vaiką ir jos globėją bei senelius sieja artimas, tvirtas emocinis ryšys“, „vaiko gyvenamosios vietos nustatymas su jo motina (ieškove) nepaneigia giminaičių, su kuriais vaiką sieja glaudūs šeiminiai ryšiai, teisės su juo bendrauti“.

Deja, ši Aukščiausiojo Teismo Civilinių bylų skyriaus išplėstinės kolegijos nutarties nuostata, pripažinusi seneliams Kedžiams teisę bendrauti su jų auginta anūkėle, nors priimta veik prieš pusantrų metų, iki šiol nėra vykdoma.

Mes raginame Jus imtis visų priemonių, kad ši Aukščiausiojo Teismo nutartis pagaliau būtų įgyvendinta ir seneliams Kedžiams būtų užtikrinta teisė susitikti ir bendrauti su Deimante Kedyte.

Pridedame Respublikos Prezidentei Daliai Grybauskaitei šiuo klausimu rašytą piliečių laišką ir prezidentūros laiške valstybės vadovės išdėstytą poziciją.

Pagarbiai,

Pilietinio Tiesos judėjimo vardu –

Joana Noreikaitė, Liudvikas Jakimavičius, Irena Vasinauskaitė, Leonas Merkevičius, Aurelija Babenskienė, Rimta Kutavičienė, Algimantas Končius, Laisvūnas Šopauskas, Ramutė Bingelienė

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
39 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
39
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top