Valstybinės kalbos reikalų visuomeninė komisija paragino Vilniaus merą R. Šimašių nedelsiant nuimti gatvių pavadinimų lenteles nelietuvių kalbomis

Vilniaus miesto savivaldybėje veikianti Valstybinės kalbos reikalų visuomeninė komisija ir Lietuvos nacionalinė vartotojų federacija išplatino pareiškimą, kuriame išsakomas nepritarimas Vilniaus mero Remigijaus Šimašiaus iniciatyvai dėl dvikalbių gatvių pavadinimų.

VILNIAUS MIESTO SAVIVALDYBĖS
VALSTYBINĖS KALBOS REIKALŲ VISUOMENINĖ KOMISIJA
LIETUVOS NACIONALINĖ VARTOTOJŲ FEDERACIJA
PRANEŠIMAS SPAUDAI

2016-09-13

Vilniaus miesto savivaldybės Valstybinės kalbos reikalų visuomeninė komisija nepritaria Vilniaus miesto mero Remigijaus Šimašiaus iniciatyvai dėl gatvių pavadinimų lentelių nelietuvių kalba Rusų, Varšuvos, Islandijos gatvėse, Vašingtono aikštėje ir kreipėsi į Vilniaus miesto merą Remigijų Šimašių bei miesto administracijos direktorę Almą Vaitkunskienę, ragindama jas nedelsiant nuimti.

Kalbos reikalų visuomeninė komisija kartu su Lietuvos nacionaline vartotojų federacija kreipėsi į Vyriausybės atstovę apskrityje su prašymu apginti viešą interesą ir įpareigoti Vilniaus miesto savivaldybės administraciją laikytis Lietuvos Respublikos Konstitucijos, įstatymų, Vyriausybės nutarimų ir kitų poįstatyminių aktų.

Valstybinės kalbos reikalų visuomeninė komisija ir Lietuvos nacionalinė vartotojų federacija nemano, kad gatvių lentelės nelietuvių kalba laikytinos dekoratyvinėmis ar atminimo, pagerbimo lentomis. Šis didelę visuomenės dalį papiktinęs sprendimas priimtas nesitarus nei su miesto Taryba, nei su savivaldybės tarybos komitetais, visuomeninėmis komisijomis, Vilniaus bendruomenėmis. Tai pažeidžia esminius Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo principus.

Komisijos ir Federacijos nuomone, lietuvių kalba vis labiau nuvertinama ir stumiama iš sostinės viešosios erdvės. Vilniuje ypač daug teisės aktų reikalavimų neatitinkančių viešųjų užrašų, iškabų, reklamų, įmonių pavadinimų, vis daugiau miesto renginių vadinama nelietuviškais pavadinimais, konferencijose, mokymuose ir kitur dažnai neužtikrinamas vertimas į valstybinę kalbą.

Lietuvos sostinė vis labiau neatspindi lietuvių tautinės kultūros, tampa blyškiu verslo poreikiams pritaikytu miestu. Komisija nemano, kad tokia nepagarba valstybinei kalbai ir įstatymams gali skatinti draugiškumą kitoms tautoms, rodyti pagarbą tautinėms bendrijoms ar sukurti miestui pridėtinę vertę.

Vilniaus miesto savivaldybės valstybinės kalbos reikalų visuomeninės komisijos pirmininkė Eglė Mirončikienė

Lietuvos nacionalinės vartotojų federacijos prezidentė Alvita Armanavičienė

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
31 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
31
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top