Vandalai dažais nuniokojo JAV katedrą, tokių nusikaltimų tik daugėja

laikmetis.lt

Policija tiria neseniai Kalifornijoje (JAV) įvykdytą vandalizmo aktą prieš Romos katalikų katedrą kaip galimą neapykantos nusikaltimą, nes pastaraisiais mėnesiais prieš katalikų bažnyčias JAV buvo įvykdyta daug panašių nusikaltimų, praneša „Christian Post”.

Lapkričio 5 d. Stoktono Apreiškimo katedra buvo išniekinta, kai baltais dažais buvo apipurkšti 81 metų senumo bažnyčios ženklai ir durys, praneša „OSV News”.

Policija į parapiją buvo iškviesta sekmadienį prieš pat 7 val. ryto Mišias ir mano, kad incidentas vyko anksti ryte.

Baltais dažais taip pat buvo apgadintas netoliese esantis pėsčiųjų takas, apželdinimo vieta ir šalia bažnyčios stovėjusi bortinė priekaba.

Parapijos atstovai gyrė greitą policijos ir parapijiečių, kurie savanoriškai padėjo savo slėginiais plovimo įrenginiais išvalyti vandalizmo padarinius, reakciją.

„Dėl greitų tėvo Johno Fosterio veiksmų prieš 7 val. ryto Mišias policijos departamentas atvyko užfiksuoti incidento”, – savo feisbuko puslapyje paskelbė parapija.

„Mūsų Apreiškimo katedra gyva Šventąja Dvasia! – tęsė įrašas. – Ačiū mūsų nuostabiems parapijiečiams, [kurie] savanoriškai pasitelkė savo slėginio plovimo įrangą ir talentą, ir mūsų techninės priežiūros darbuotojui, kuris užbaigs restauruoti durų detales. Dėkojame bendruomenei už jūsų maldas. Dievas yra gailestingas!”

Vietos vyskupas pirmadienį „OSV News” sakė, kad jį „giliai nuliūdino ankstyvą rytą įvykęs vandalizmas mūsų mylimoje katedroje”.

„Noriu nuoširdžiai padėkoti atsidavusiems parapijos darbuotojams ir parapijiečiams už operatyvią pagalbą tvarkant situaciją. Ypač dėkoju Stoktono policijos departamentui už greitą reakciją ir paramą”, – pridūrė vyskupas.

Pastaraisiais metais išpuolių prieš bažnyčias daugėja: vien per pirmąjį 2023 m. ketvirtį įvyko 69 vandalizmo aktai, teigiama Vašingtone įsikūrusios Šeimos tyrimų tarybos anksčiau šiais metais paskelbtoje ataskaitoje.

Ataskaitoje, pavadintoje „Priešiškumas bažnyčioms” („Hostility Against Churches”), kuri parengta remiantis duomenimis, surinktais nuo 2018 m. sausio mėn. iki 2022 m. gruodžio mėn., pažymima, kad šis skaičius, palyginti su pirmaisiais ankstesnių penkerių metų mėnesiais, smarkiai išaugo.

Ataskaitoje užfiksuoti išpuoliai apėmė vandalizmą, padegimus ir (arba) gaisrus, su ginklais susijusius incidentus, grasinimus susprogdinti ir kategoriją „kita”.

Išpuolių prieš bažnyčias padaugėjo po nutekėjusio Dobbs v. Jackson Women’s Health Organization, 2022 m. Aukščiausiojo Teismo sprendimo, kuriuo buvo panaikinta bylos Roe v. Wade išvada ir nustatyta, kad JAV Konstitucijoje nėra teisės į abortą.

Praėjusį mėnesį Cincinačio arkivyskupija pranešė apie keliolika vandalizmo ir vagysčių atvejų savo nuosavybėje, reaguodama į savo nepritarimą referendumui dėl abortų Ohajo valstijoje.

ŠaltinisCHRISTIAN POST

5 1 balsas
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
7 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
7
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top