Varšuvos kairiojo sparno meras uždraudė eksponuoti krikščionių kryžius viešuosiuose pastatuose

Varšuvos meras Rafalas Časkovskis (Rafał Trzaskowski) uždraudė eksponuoti religinius simbolius, pvz., kryžius, viešuosiuose pastatuose, ir tai pirmasis miestas Lenkijoje, kur taip padaryta.

Varšuvos meras Rafalas Časkovskis pasirašė įsakymą, draudžiantį viešuosiuose pastatuose eksponuoti religinius simbolius, pavyzdžiui, krikščioniškąjį kryžių. Teigiama, kad šį žingsnį paskatino noras kovoti su diskriminacija.

„Varšuva yra pirmasis miestas Lenkijoje, ėmęsis tokios priemonės“, – dienraščiui Gazeta Wyborcza sakė mero Rafalo Časkovskio atstovė spaudai Monika Boit (Monika Beuth).

Pagal šias taisykles kryžių nebebus galima kabinti ant sienų – tai įprasta Lenkijoje, kurioje daugumą sudaro katalikai. Darbuotojai taip pat nebegalės statyti religinių simbolių ant savo darbo stalų, o visi oficialūs renginiai turės būti pasaulietinio pobūdžio, todėl juose neturės būti jokių maldų. Tačiau valdininkai visgi galės nešioti medalionus ir kitus papuošalus su šventųjų atvaizdais. Jie taip pat neprivalės dengti religinių tatuiruočių.

Panašu, kad Časkovskio žingsnis yra atsakas į Lenkijos ministro pirmininko Donaldo Tusko 2021 m. raginimą pašalinti kryžius iš viešųjų pastatų. Lenkijos meras yra tikėtinas D. Tusko Pilietinės koalicijos kandidatas į prezidentus.

Varšuvos valdininkai taip pat privalės gerbti asmens, su kuriuo bendrauja, pasirinktą įvardį. „Translyčio asmens, kurio išvaizda gali skirtis nuo oficialiuose dokumentuose užfiksuotų stereotipinių su lytimi susijusių įsivaizdavimų, atveju kreipkitės į jį ar ją vardu ar lyties įvardžiu, kurį jis ar ji nurodo“, – rašoma dokumente. Nebinarinio asmens reikėtų paklausti jo pageidaujamų įvardžių.

Šias priemones kritikavo su konservatyvia opozicine partija Įstatymas ir teisingumas (PiS) susiję veikėjai.

Tobiašas Bochenskis (Tobiasz Bocheński), praėjusį mėnesį vykusiuose savivaldos rinkimuose nesėkmingai dalyvavęs kaip PiS kandidatas prieš Časkovskį, pavadino merą „fanatišku kairiųjų ideologu, kuris bando Varšuvoje įdiegti kraštutinę kairiąją ideologiją, prieštaraujančią Lenkijoje galiojančiai teisinei tvarkai ir papročiams“.

Buvęs PiS vyriausybės atstovas spaudai ir parlamento narys Piotras Miulleris (Piotr Müller) sakė, kad Varšuvos meras kelia grėsmę religijos laisvei ir bando sostinėje įtvirtinti naujas kultūrines normas, o pirmuoju taikiniu pašalinimui tapo kryžius.

Buvęs kultūros viceministras Jaroslavas Selinas (Jarosław Sellin) sakė: „Tai yra kraštutinių kairiųjų išrinkimo į valdžią pasekmės. Kokia ironija, Časkovskis formaliai yra Krikščionių demokratų judėjimui priklausančios partijos vadovo pavaduotojas. Mano biure ant rašomojo stalo visada stovi kryžius, o tai reiškia, kad nebegalėčiau dirbti Lenkijos sostinėje“.

Pats Varšuvos meras į kritiką jo adresu atsakė, kad „Lenkija yra pasaulietinė valstybė, o Varšuva – jos sostinė“.

Jis tvirtino, kad nors „kiekvienas turi teisę į savo religinius įsitikinimus, tačiau bet kuris žmogus, atėjęs į valstybinę įstaigą, turėtų jaustis esąs neutralioje vietoje“. Jis taip pat patikino, kad „niekas nenori kovoti su jokia religija ir kad religiniai simboliai turės savo vietą, kai bus iškilmingai minima istorija“.

Šaltinis: Remix News

3 3 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
32 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
32
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top