Vasario 17-ąją S.Daukanto aikštėje paminėtos pamintos piliečių teisės (papildyta video)

Vasario 17-ąją, sekmadienį, Vilniuje buvo paminėtas prieš devynis mėnesius valdžios įvykdytas Garliavos antpuolis. Jo metu, pasak Lietuvos Konstitucijos kūrėjų teisininkų Kazimiero Motiekos, Zitos Šličytės ir Liudviko Narcizo Rasimo, buvo šiurkščiai pasikėsinta į konstitucinę šalies santvarką, kai 240 policininkų ir specialiųjų dalinių kovotojų puolė Garliavos gyvenvietę: pasitelkę dujas ir elektrą smurtavo prieš taikius piliečius, pasirėmę advokato Gintaro Černiausko fizine jėga iš privačių namų prievarta išsivežė klykiantį vaiką ir pavertė jį „valstybės paslaptimi“.

Advokatas G. Černiauskas plėšia į save kairę mergaitės koją, o L. Stankūnaitė – dešinę mergaitės koją. Tai specialus labai skausmingas kovinis būdas priversti nesipriešinti.

Minėjimas prasidėjo 17 valandą šv. Mišiomis už Tėvynę ir Laisvę, kurias Vilniaus Šv. Kryžiaus (Bonifratų) bažnyčioje aukojo kunigas Juozapas Minderis. Sakytame pamoksle tėvas Juozapas pabrėžė kovos už tiesą ir laisvę svarbą šiandienos Lietuvoje, laimino tiesos siekiančius žmones.

18 val. Simono Daukanto aikštėje įvyko pilietinė meninė akcija „Neužmiršim, nesitrauksim!“. Jos metu per šimtą susirinkusių piliečių paleido į dangų 49 žibintus: 40 baltų su užrašu „Tie-SOS!“ ir 9 raudonus – tiek pat metų, kiek netrukus sukaks mergaitei.

Šia menine pilietine akcija priminta valdžios smurtą patyrusios mergaitės bei pažemintos Lietuvos nedalia. Sykiu taip žadinta viltis iš tautą ištikusios nedalios išsivaduoti.

Tiesos.lt primena: praėjusių metų gegužės 17-ąją, Garliavos antpuolio dieną, Respublikos prezidentė Dalia Grybauskaitė kreipėsi į jai atskaitingas institucijas ir pareikalavo ištirti, ar „visus sujaudinusių Garliavos įvykių“ metu „nebuvo naudota prievarta“. Ji taip pat teigė, kad „prievarta vaiko atžvilgiu negalima“ ir viešai įsipareigojo: „turi būti imtasi visų priemonių mergaitės saugumo užtikrinimui ir jos interesų gynimui“.

Nuo prisiimto, bet neįvykdyto Prezidentės įsipareigojimo jau prabėgo 277 dienos.

Mes nepamiršime ir nesitrauksime!

Nuotraukos – Ginto Beržinsko, Svetlanos Martyniuk, Juozo Valiušaičio. Filmo autorius – Vincas Kubilius.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top