Vasario 19 d. kviečiame į Kauno Prisikėlimo bažnyčioje aukojamas Šv. Mišias už Ukrainą ir ekumenines pamaldas

Vasario 19 d., ketvirtadienį, 18.00 val. Kauno Prisikėlimo bažnyčioje melsimės už gyvus ir žuvusius Maidano gynėjus, kurie, kaip ir prieš metus, taip ir dabar gina savo tėvynę, ir visus, žuvusius ginant Laisvę ir Nepriklausomybę Vengrijoje (1956), Čekijoje (1968), Lietuvoje (1972 ir 1991), Lenkijoje (1980), Gruzijoje (1987), Kinijoje (1989), Azerbaidžane (1990), Čečėnijoje (1994–2015), Ukrainoje (2014–2015) ir kitur.

Šv. Mišiose dalyvaus muzikos grupė „TaRūta“ iš Ukrainos, Maidano įvykių dalyviai Olena ir Jevhenas Romanenkos, stačiatikių diakonas Romanas Koliada. 

Po pamaldų – atminimo vakaras, su Maidano įvykių dalyviais kalbėsimės apie Ukrainos orumo revoliuciją.

Kviečiame kuo gausiau dalyvauti maldoje.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
37 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
puiki iniciatyva

A.Svarinsko nuostabūs žodžiai:
– laimės Ukraina, laimės Lietuva,
– praloš Ukraina – praloš Lietuva.
Ir ukrainiečiai – vieninteliai iš slavų (ne lenkai), kurių mentalitetas ir siekiai panašūs kaip lietuvių.

Letas palmaitis puikiiniciatyvai

Dėl A. Svarinsko žodžių tik Amen! Dėl puikiiniciatyvos, kuri matyt be „slavų” ruskių, lenkų ir ukrainiečių kitų slavų nežino, prisiminkime vokiškos pavardės slavą sorbą, parašiusį „Lietuviais esame mes gimę!”, ir lietuvį Keliuotį, parašiusį „Tu pavasari malonus”, kurį lietuviai gieda ruskių (net ne slavų – sk. royallib.com/book/belinskiy_vladimir/strana_moksel_ili_otkritie_velikorossii.html) dainõs apie girtą „v steljku” banditą Raziną „Iz-za ostrova na streženj” melodija. Apklausa parodė, kad arti 240000 lietuvių yra palankūs Krymo atplėšimui nuo Ukrainos (tiesos.lt/index.php/tinklarastis/straipsnis/andrius-uzkalnis.-240-000-lietuvos-isdaviku-slykstyniu-reikia-isvezti-nax..). Ir tai, kada lenkai visomis jėgomis gina Ukrainą bijodami Ordos. Taip, lenkai tebenori „Kresų”, gabalo nuo Ukrainos, Gudijos ir Lietuvos, tačiau lietuviai tikrai laikytų prūsus „vokiečiais”, jei tie atgytų ir ne tik neketintų tapti lietuviais ar atiduoti Karaliaučiaus Lietuvai, bet imtų net ir į Klaipėdą pretenduoti. Tad kas kam… Skaityti daugiau »

Letai Palmaiti, nemeluok

daraisi įtartinas demagogas, gerb. Letai Palmaiti.
240 000 ne lietuviai, o Lietuvos gyventojai.

Letas Palmaitis nemeluokui

Gal ir ne lietuviai, bet kas patikrins? Lietuviams būdinga skaičiuoti gyvuliais: višta kudakuoja, ožka mekena, žydelis marma žydiškai, ruskelis rusiškai – kiekvienas gyvūnas elgiasi pagal prigimtį, ar ne taip? Todėl ir išeina, kad negali būti trečdalis, ar ne? Pažiūrėk, kiek žmonių išeidavo net į gausiausius mitingus Vilniuje – visos kavinės pilnos ir ten sėdintiems švilpt. Žinoma, aišktelė prie prezidentūros arba Mažvydo bibliotekos sausakimša. Tai visi vilniečiai lietuviai? Septyni iš dešimt Paminklosaugos tarybos gal žydeliai? Užtat jei Jonas Jablonskis su jarmulka, tai „Landzbergis” žydelis! Ar žydeliai nubalsavo už 2006/24/EC? Ar žydeliai dabar net bijo paminėti klausimo, kad kiaurai sekami ir rašomi per visus savo „lustus” ir mobiliuosius, o greit iš viso priklausys nuo savo „paso” – užblokuos „lustą” ir nei pirksi,… Skaityti daugiau »

Nendrė

Ar Vilniaus kokioje nors bažnytėlėje įvyks kažkas panašaus?

Tikrai

„Yra tik objektyvus istorinis LDK masyvas nuo Lietuvos iki Kijevo, o kaip jis atsišauks ateityje…” – mania grandiosa, pons Palmaiti. Nekokį įspūdį sudaro ir tai, kad vos ne kiekvienam komentare pateikiat vieną ir tą patį pavyzdį – „Tu pavasari malonus”. Toji daina yra padariusi jums kažkokį nesveiką įspūdį. Pasistenkit pamiršti ir tą pavasarį, ir Stenką Raziną – neverta dėl jų taip ilgai jaudintis.

Beje,

nejau nepakanka vien šv. Mišių – vienatinės ir išganingosios Kristaus Aukos, kurios neatstos jokios ekumeninės ir kitokios pamaldos? Kam tas ekumeninis prielipas reikalingas?

Batvinis. GAL

Ilgas kelelis per kopas. (tęsinys) Labas rytelis LIETUVA. (2015.02.12 – ketvirtadienis) Praeitis (Tolima ). Atmenu tuos laikus, kai Kaune buvau pas Kęstutį Pūką (radio stoties ir TV kanalo bosą), pirkti kasečių (audio). Jis gyveno netoli geležinkelio. Praeitis (artima – šįryt). Pastovėjau niekur neatsirėmęs, net kelis žingsnius padariau. Pašnekėjau su Reginute, su Marija, su Remiux, su Valdu. Kaip jai, Reginutei (raudonajai gėlelei), sekasi? Tarp Mylinčių negali būti paslapčių. Saulius vien už kūrybą man yra nupirkęs kavos (‚Arabika“), aplankus raštams, net cig. pakelį, kurias (cigaretes) mažinu (rūkymą). Jis nuveždavo mane į Biblioteką Jurbarke. Pažadėjo šiais metais atvykti pas mane į Plungę. Ačiū ir Justinui, kuris vakar atnešė margarino „Rama“, obuolių, 2 barankas, pagardintas saulėgrąžomis (vien už kūrybą). Kasnakt atsiprašau aukščiausiojo už blogas… Skaityti daugiau »

Letas Palmaitis

„Tu pavasari malonus” tėra tik vienas iš pavyzdžių. Kartoju todėl, kad jis akivaizdžiausias, o aš ne muzikologas. Komentatorių pastebėta, kad Ordos melodijų perėmimo yra daug. Tai prastas požymis. Vis dėlto neatsisakydamas minties, turiu pripažinti, kad šį kartą, t.y. 240000 Krymo aneksijos šalininkų atveju, „skaičiavimas gyvūnas” nėra visai neklaidingas. Seniams būdinga ginti savo „protą”, tačiau negalima atmesti fakto, kad vien Vilniaus apskrityje turi būti ne mažiau nelietuvių nei visoje Lietuvoje, todėl iš maždaug 800000 gyventojų gerokai daugiau kaip 100000 suaugusiųjų negali būti lietuvių kilmės. Žinoma, tai jokiu būdu nereiškia, neva jie PRIVALO „kudakuoti” ir „mekenti”. Tačiau gyvenantiems kompaktiškai ne pačiame sėkmingiausiame Vilniaus krašte, kur socialinės neteisybės (tokios pat, kaip ir visoje Lietuvoje) tiesiog neišvengiamai siejamos su „valdančiais lietuviais”, sąlygos Ordos propagandai… Skaityti daugiau »

metai..

,,2014 vasario 21 d. Ukrainos valdžios perėmimas Kijeve panaudojant jėgą nesiskaitant su daugelio kitų Ukrainiečių nuomone yra paprasčiausias valstybės perversmas. Globalistų valdoma žiniasklaida klaidina visuomenę iškreipdama įvykius Ukrainos valstybinį perversmą vaizduodama kaip „demokratinę“ žmonių pergalę, kaip Ukrainos žmonių revoliucijos viršūnę.
Tai buvo valstybinis perversmas įvykdytas JAV ir ES šalių pagalba veidmainiškai prisidengiant demokratija ir humanitarine pagalba. Tą patvirtina visi nepriklausomi globalizacijos tyrimų centrai ir nepriklausomi politikos apžvalgininkai: Ukrainoje valstybinis perversmas, į valdžią atėjo neo-Naciai ir neo-fašistai” issamiai apie tai-Ramūnas Alaunis: 2014 Vasario 21 d. fašistinis perversmas Ukrainoje(LL)

Letas Palmaitis dėl suburliokinto metajaus

Nemanau, kad tautos sukilimas prieš nomenklatūrinę gaują buvo „demokratinė žmonių pergalė”. Demokratija yra nomenklatūros cirkai su savo pačių išrinkimais. Dešinysis Sektorius greičiau eina teokratijos keliu nusižiūrėjęs įvykių Kaukaze bei suvokęs „Vakarų” išdavystę. O jei suburliokėjęs metajus kažką svaičioja apie ES, tai argi serijinio ruskijos gelbėtoja Merkel ne iš ES? O būdama Bilderbergo grupės narė, ji daugiau nei ES, ji ir iš „JAV”, ji globali.
Paseno serijinio propaganda, nėra reikalo nurodinėti „naujienos” – dar vieno suburliokinto ramūno. Tas LL (šlykštynė „Laisvas Laikraštis”) yra nepaspėjančio pãskui įvykius vartaliotis VSD globojamas.
Ukrainiečių nuomonė – visiems laikams pagaliau atsiskirti nuo savo budelių – Rusios vardą pavogusių, nuo degtinės išsigimusių mongoloidų (royallib.com/book/belinskiy_vladimir/strana_moksel_ili_otkritie_velikorossii.html).

Palmaičiui

P.S. Jūsų nuorodos strana moksel nepavyko atverti.

Letas Palmaitis Palmaičiujui

Mano toras kol kas laisvai atidaro royallib.com/book/belinskiy_vladimir/strana_moksel_ili_otkritie_velikorossii.html
Jei Jums neatsidaro, gal esate globojamas – tuomet pasikraukite toro brauzerį.
Yra ir kitų priėjimų prie Vladimiro Belinskio knygos. Reikia užrašyti paieškoje Владимир Белинский Страна Моксель. Šioje knygoje kruopščiai aprašytas Maskolijos „istorijos” padirbinėjimas. Šią knygą reikėtų kuo skubiau išversti į lietuvių kalbą ir išleisti pigiai plačiu tiražu.
Dar pabandykite ištraukas ukrlife.org/main/evshan/moxel.htm

Ačiū,

atsidarė ukrlife. Perskaitysiu, jei ten neprimeluota. O kodėl neatsakot į mano nuorodą apie Degutienę? Straipsnelis trumputis, ne ištisa knyga, ir ten pateikta (teisingos?) statistikos apie abortų mažėjimą Rusijoje (plg. su Lietuva ir kitomis Europos šalimis, kur dieną naktį triūbijama apie seksualumą kaip žmogaus vertės matą, apie įvairiausią iškrypėlišką seksą be jokių įsipareigojimų, apie moters „teisę” darytis tiek abortų, kiek tik ji geidžia ir t.t. Tuo tarpu Rusijoje „už nelegalius abortus įvedamos drakoniškos piniginės baudos”.
Dar ten rasite duomenų apie vadinamąjį alkoholizmą Rusijoje. Jis mažėja – 40 proc. Rusijos gyventojų yra blaivininkai.
Visa tai pateikiu ne tam, kad teisinčiau Rusiją dėl to, ką ji daro bloga. Tiesiog nenoriu tapti šmeižtų, manipuliacijos ir fanatizmo auka.

Letas Palmaitis Ačiūjui

Jūsų giriamas straipsnis yra serijinio propaganda kvailiams, o kvailių ginčuose, kas geriau – mongoloidinių banditų Orda ar satanofašistininis „Vakarų” „orvelizmas”, nedalyvauju. Diagramos turi turėti nuorodas į patikrinamus šaltinius, o kad Ordoje kol kas mažesnis abortų procentas negu Vakaruose, visai galimas daiktas. Na ir kas? 40 % Rusijos gyventojų blaivininkai? Rusijos gyventojai ne visi yra ruskiai. Ko gero musulmonų, kuriems alkoholis draudžiamas, ir bus apie 40 %, nors nei serjinininkų pateiktais procentais, nei skaičiais neturiu jokio pagrindo tikėti. Tačiau jeigu jau pradėjote apie ruskių nacionalinį gėrimą vardu „vandenukas”, tai kad 40 % RUSKIŲ būtų blaivininkai (o juk būtent taip ir norima pavaizduoti pigiausiu melu, tarsi visi Ordos gyventojai ruskiai), leiskite nusikvatoti. Geriausią atsakymą duoda jie patys: liveinternet.ru/users/xupyprep/post98015194/ (patariu nusikopijuoti, nes FSB… Skaityti daugiau »

Palmaičiui

Tas straipsnis nėra „mano giriamas”. Juk parašiau skliausteliuose klaustuką (žr. 17.54). Bet kad ten dėl deguto daug tiesos pasakyta, tai faktas. Baigiančios išsižudyti tautelės valdžiažmogė moko kaip gyventi kitus! Dėl jūsų nuorodos liveinternet.ru – geriau apie ją neberašykit. Toji karikatūra tiek primityvi, kad vien ją išvydus daugiau nieko nebesinori nei skaityti, nei žiūrėti. Su tokiom nuorodom jūs padarot atvirkštinį poveikį. Geriau pasižiūrėkit L. Ragelskio demotyvatorius – jie kur kas šmaikštesni ir intelektualesni. Jūsų nuolat minimą Orvelį jau seniai pralenkė Hakslis. Jo išpranašauta 2540iesiems metams Pasaulinė Valstybė daugiau kaip puse tūkstantmečio išsipildė anksčiau, ir daug baisesnė, – mes jau gyvename joje, žemiausių instinktų valdomoje visuomenėje, kur ištisai brukamos šlykščiausios patologijos, nuolat aukštinamas seksas kaip beveik vienintelis dalykas, kuriuo verta domėtis, visi… Skaityti daugiau »

Palmaitis Palmaičiujui

Orvelui pirmenybė. Dėl „karikatūrų” dar paskaitykite ir pačių maskolių atsiliepimų. Ir šiaip Ložkinas ten yra savas, turi begalę gerbėjų, nes išreiškia „tautos sielą”. Tobuliau nepavaizduosi. Jūs turbūt niekad negyvenote Ordoje.
O tarp dviejų velnių nesirenku. Yra D-vas, yra Jo Apreiškimas ir Valia, yra pasirinkimas.

L. Palmaičiui

Ne, naujasis pasaulis dabar sužydėjo turbūt visais žiedais, plačiai paskleisdamas lavongėlės smarvę. Hakslio pasaulis baisesnis, nes žmonės priima jį savanoriškai.
Gyvenau panašiai kaip ir jūs, tik nesuvokiu, ką jūs konkrečiai laikot Orda.

Letas Palmaitis

Maksvos (Mokšos) Orda yra Aukso Ordos paveldėtoja. Tai pripažįsta net ir patys „euraziečiai”. Kad jie yra „slavai” – mitas, sukurtas Katarinos II laikais (sk. Vladimiro Belinskio knygą „Strana Mokselj”). Taip, orvelizmas padaugintas iš elektroninės kontrolės gamina laisvanorių vergų biorobotų visuomenę. Biorobotai tiki demokratija su KKKonstitucija ir tai yra jų naujoji stabmeldiška religija. Biorobotai mano, kad jie laisvi ir patys išsirenka valdžią. Biorobotai labai mėgsta madingus „sumaniuosius” išradimus, kurie supančioja juos negrįžtamai. TAČIAU: aš nesu mongoloidas. Jei būčiau mongoloidas, gal ir pasirinkčiau Ordą, kurioje bent musulmonai kovoja prieš nužmogėjimą. Ordoje apsimoka būti musulmonu. Aš pasirenku Europos civilizaciją, kurioje nori mirti laisvas: niekas neprivers manęs įsodinti lustą ant kaktos. Galų gale, ir bet kur kiekvienas žmogus visada yra laisvas sugrįžti prie D-vo.… Skaityti daugiau »

Letas Palmaitis: atitaisymas

noriu mirti laisvas

Na,

nemanau, kad tai tikrasis Ordos veidas. Čečėnai irgi kraugeriškai žudė rusus, pjaustė galvas, sodino ant kuolų. Visa žmonijos istorija pilna žudynių. Ir net pats ponas Dievas buvo žiaurus: „Nugirdysiu krauju savo strėles, o mano kalavijas maitinsis mėsa, – krauju užmuštųjų ir belaisvių” (Įst 32,42) Arba kitur: „nepaliksi gyvo nė vieno, kas kvėpuoja. Sunaikinsi juos – hetitus ir amoriečius, kanaaniečius ir perizitus (ir t.t.) Dar galit užmesti akį į Iš 11, 4-6; 32, 27-28 ir kt. Žinoma, nelygu žudymo tikslas. Neužsiciklinkite ties Orda ir ties kūnišku žudymu, kurio, kaip mokė Kristus, nederėtų labai bijoti. Labiausiai reikėtų bijoti tų, kurie žudo sielą, – labiausiai reikėtų bijoti šiandieninių sielos žudikų. Gerai, jūs žinot, kas yra laisvė ir norit mirti laisvas. Bet tos civilizacijos,… Skaityti daugiau »

Letas Palmaitis Najui

Jei kalbi Kristaus vardu, kaip gali faktinius Ordos žvėriškumus ne vien per tautų deportacijas ir ne vien Čečėnijoje (dar pridurtum, neva čečėnai ir ingušiai buvo „teisėtai ištremti už pagalbą vokiečiams…”), bet net iki pat neseno „humanitarinių koridorių bombardavimo” lyginti su Ordos propaganda apie „kraugeriškas rusų žudynes Čečėnijoje”? Lietuvoje Zimano banditai, perremgti partizanais, irgi „kraugeriškai žudė nekaltus gyventojus”. Be to, mažai žinai, kad sulygindami „Grozną” (Džocharą) su žeme, maskoliai sunaikino jame likimo valiai paliktus ruskius, kurių jokie čečėnai nebuvo „kraugeriškai išžudė”, nes „russkavo mata („mira”)” gynyba tėra tik gyvulių azijatų propaganda. O palyginimas su kanaaniečiais labai tikęs. Jei cituoji Šventąjį Raštą tikinčiajam, turi suprasti, kad tikintysis suvokia tai kaip Apreiškimą. O ten paaiškinta, kodėl buvo išnaikinta dalis Kanaano tautų žemėje, kurią… Skaityti daugiau »

Klausykite,

citavau Šventraštį kaip tikinčiam, tikėdamasi, kad suprasit. Nejau viską turiu aiškinti kaip mokinukui? Savaime surantama, kad Dievo „žiaurumas” neprilygsta žmogiškajam. Juk rašiau „nelygu žudymo tikslas”? (ir prigimtis, savaime suprantama). O kokia jūsų teisė teisti kitus ir laikyti prakeiktaisiais, alkoholiniais degeneratais? Gal jūsų minimi eretikai musulmonai labiau niekina Dievą (atmesdami Kristaus Auką ir nepasitikėdami juo) nei vadinamieji degeneratai? Atminkite, jog Kristus atleidžia nežinantiems. O tarp jų gali būti tiek muslimai, tiek rusai, tiek dar vienas Dievas žino kas, ir prisiminkit, jog „karalystės vaikai” gali būti išmesti „laukan, į tamsybes”.
Į fanatizmą įpuola tie, kurie negeba mąstyti abstrakčiau ir plika galva daužo sieną. Apie “kraugeriškas rusų žudynes Čečėnijoje” rašo tikrai ne „Ordos propagandistai”, bet objektyvūs istorikai. Atsipalaiduokit bent kiek.

Letas Palmaitis Klausykitei

Turbūt nusidedu, jei atrodo, kad griebiausi „teismo”. Matot, vykstant polemikai reikia sakyti mintis iki galo, kitaip liks nesusipratimai. O mintys iki galo reiškia kraštutinius variantus, kuriuose išryškėja oponentų pozicijos. Jaučiuosi kaltas, kai įkarštyje paminiu konkrečius asmenis (kaip Merkel), bet ne abstrakčias blogio jėgas (kaip Ordą). D-vas tebūnie Teisėjas! O prakeikimas ne mano, jis įrašytas į Apreiškimą Pr 12, 3. Jūsų mintį dėl D-vo žiaurumo supratau, bet mes nesame vieni – skaitytojai vargu ar suprato. Privalau sakyti viską IKI GALO, o ypač šiuo klausimu, nes kanaaniečių ir ruskių išsigimimas akivaizdus, galima lyginti. Pagaliau jei Lietuvoje penktoji kolona ima liaupsinti ruskius, negi negalima atsvarai sakyti priešingų dalykų, nes tada žmonės nusigręš nuo bratuškų? O juk to ir reikia. Lietuvybės išsaugojimas kažkaip svarbesnis… Skaityti daugiau »

Jota

Nemanau, kad kas nors paraidžiui priėmė Dievo „žiaurumą”. Nors šis klausimas ieškantiems Dievo tikrai labai opus. Gaila, neturiu laiko rašyti, o jūs – skaityti, – vakar kaip tik mačiau filmą apie vadinamąjį Dievo „aklumą” ir „žiaurumą” („Sniegynų įkaitai”). Daug kas jo turbūt nesuprato ir palaikė Dievą negailestingu monstru, kai Jis, meldžiamas sušalusio ir vilkų apstoto žmogaus – „Jėzau, daryk ką nors!” , atrodytų, šaltakraujiškai atidavė jį suryti žvėrims. „Gyvenk šiandien ir mirk šiandien” – prie tokios išvados priėjo paskutinę gyvenimo minutę tikėjimą praradęs žmogus. Kaip jūs galvojat, kodėl Dievas taip elgiasi? Ir kur Jis buvo matydamas tokią žiaurią mirtį? Režisierius nesuprato, po mirties ekrane stojo aklina tamsa. Aš irgi ne iš karto supratau. Toliau. Pr 12,3 niekaip neįžvelgiu rusų prakeikimo… Skaityti daugiau »

Jota

Pr 16, 12 niekaip neįrodo, kad vergės Hagaros palikuonys bus būtent muslimai. Iš kur jūs išpešėt tokią teoriją?

Letas Palmaitis Jotai

Prišnekėjote visai disertacijai. Deja. Pradėkime nuo čečėnų. Taip, ne kartą žiauriai elgėsi – su kuo? Su savo šalies gyventojais rusais? Juk apie tai kalbėta, ne apie paimtus į nelaisvę kariškius, kurie vykdė Čečėnijoje banditinius veiksmus („Smatri, bliatj, ne atvaračivajsia!” – turbūt nežinote konteksto, bet čia ne disertacija; nežinote apie Čečėniją – tylėkite!) Musulmonai ne krikščionys, jie neprivalo elgtis su priešais pagal Kalno pamokslą, kada yra pasišventę Koranui ir jo taisyklėms. Islamas ne krikščionybė, tai faktas. Aš jo neskelbiu. Tai irgi faktas. Apie kitką kalbame. Geri mudžahidai – o čečėnai salafitai, be abejo, geri mudžahidai, laikosi islamo taisyklių ir nepažeidinėja. Musulmonai salafitai neveikia ir pagal tagutų (kafirų valdžių) sugalvotos „tarptautinės teisės” taisykles. Jei „tarptautinė teisė” nebūtų eilinis demokratijos š…, Čečėnija dabar… Skaityti daugiau »

Letas Palmaitis Jotai PS

Į kvailus ginčus, kas geresnis – ruskiai ar amerikonai, aš nesiveliu. O jei labai norite, tai abejoju, ar JAV miestuose namų laiptinės yra apmyžtos.
Kam yra reikalingas islamas, paklauskite Paties D-vo, o taip pat – labai išganingo buvusio „krikščioniško pasaulio”, iš kurio liko tik viena krikščioniška valstybė – Vatikanas.

Jota

Deja, Dievas ir apskritai sveika logika tvirtina, kad islamas nereikalingas. Katalikų Tradicija, kuri islamo niekada nepripažino, teisingumu prilygsta Šventajam Raštui, o jis yra, be abejo, didesnis autoritetas negu jūsų išgalvotos asilinės teorijos. Taigi muslimų klausimas toliau būtų nediskutuotinas. Jūs meluojat ir nemirksit: „smarkus žmogus” vertė jau arkiv. Juozapas Skvireckas (1955 m. leidimas), o A. Rubšys su Kavaliausku tik 1998 m. parengė ekumeninį leidimą. Kada kas pradėjo versti „smarkus žmogus”, reikėtų patikrinti. Bet jūs ir virtuozas! „Laukiniu asilu” pagrindžiat visą islamo egzistavimą. Jei visi esam abraomitai, kaip jūs tvirtinat, tai v i s i e m s (ir žydams, be abejo) yra privalomas Kristaus išpirkimas, nes Jis i š p i l d ė Įstatymą. O jūs šizofreniškai tvirtinat, kad muslimai… Skaityti daugiau »

Ir dar:

Jums nereikia priminti Kristaus pažado, bet dėl viso pikto priminsiu: kokia nusilpusi bebūtų Bažnyčia, jokie pragaro vartai jos nenugalės. Ir neramstykit jos dirbtiniais ramsčiais.

Jota

Vulgata: Hic erit ferus homo: manus ejus contra omnes, et manus omnium contra eum: et e regione universorum fratrum suorum figet tabernacula. Taigi ferus homo, o ne joks asilas. Ferus galima versti kaip laukinis, neprijaukintas, žiaurus, beširdis, kietas, t.p. ir smarkus, žr. į kontekstą.

Letas Palmaitis Jotai dėl islamo

Islamas nėra „erezija” jau todėl, kad nuo pat pradžių neišpažįsta JHS Išganytoju. Kaip „privalo” elgtis pagal Kalno pamoklsą religija, kuri niekada neišpažino JHS Kristaus Išganytoju? Gal ir induistai privalo? Apie abraominį talmudinio judaizmo ir islamo pamatą skaitykite Katalikų Bažnyčios Katekizme, o konkrečiai apie islamą – KBK 841. Krikščionybė niekad nepripažino islamo Išganymo religija. Kada aš teigiau, neva pripažino? Tačiau be Išganymo yra ir kitų užduočių. Islamas ne mormonai ar dar kuri nors najųjų laikų kvailybė, bet pasaulinė religija. Gal šėtonas ją sumąstė? Kodėl šėtonas staiga ėmė skelbti pagonims Vieną D-vą? Daugelis sako, neva musulmonai skelbia „kitą D-vą”. Kiek gali būti kitų VIENŲ D-vų? Ar pripažįstate Jono Pauliaus II šventumą? Kodėl jis viešai pabučiavo Koraną, dar sakęs, kad jame pasakyta apie… Skaityti daugiau »

Letas Palmaitis Jotai dėl Rubšio

Gerbiamoji Jota, mūsų susirašinėjimas nėra privatus. Jūs suprantate, kad argumentuodama net lotyniškomis Biblijios citatomis ir darydama ekskursus į katalikų teologiją, bandote diskredituoti skaitytojų akyse mane ir mano žodžius. Dėl savęs nenorėčiau čia „blizgėti“, bet už pasakytus žodžius atsakau skaitytojams. Todėl atleiskite, šį kartą esu priverstas sekti Jūsų pavyzdžiu ir griebtis lingvistinių argumentų. Ferus homo nėra joks „smarkus žmogus“! Šitoks „vertimas“ yra akivaizdus Teksto iškraipymas, o be to – ir sąmoningas vardan demokratinio tolerastinio politkorektiškumo. Ferus homo reiškia „laukinis žmogus”, o tai nepolitkorektiška. Didelis skirtumas pasakyti „Kryževičius yra smarkus žmogus“ ir „Kryževičius yra laukinis žmogus“. Už pastarąjį pasakymą patrauks teisman ir nubaus 10000,- EUR ar didesne (priklausomai nuo Kryževičiaus užimamo posto) bauda už asmens įžeidimą. D-vas,deja, nėra politkorektiškas, Jį reikia mokyti!… Skaityti daugiau »

Jota

Aha, bėgat. Ne aš jūs diskredituoju, o jūs pats save savo demagogijomis, gudriai sumaišydamas tiesą su melu tam, kad galėtumėt iš dviejų Šventojo Rašto eilučių išvesti tautos prakeikimą ar pateisinti erezijas. Gėdykitės! Dar kartą kartoju: Bažnyčios imprimatur yra svarbiau nei jūsų teorijos. Kokiu „politkorektiškumu” galėjo užsiiminėti šventasis Jeronimas, IV a. versdamas Bibliją? Kodėl nutylit arkiv. Skvirecką ir kitus ikivatikaninius ŠR leidimus? Kristus išpildė Senąjį Įstatymą, paskelbdamas Naująją Sandorą, todėl v i s i e m s (ir musulmonams, ir žydams, ir pagonims) privaloma pripažinti Kristaus Išganymą. Nes „kas nepripažįsta Sūnaus, tas neturi ir Tėvo” – manau, daugiau komentarų nereikia. Dėl ŠR sėklų – jos neišauga kaip Mahometo erezijos, o kaip sąsajos su Bažnyčia. Ir jei musulmonai bus išganyti, tai tik… Skaityti daugiau »

Palmaitis Jotai

Jūs susikompromitavote su KBK 841, su Pr 16, 12 ir su Pr 12, 3, parodėte, kad arba užsiimate demagogija, arba nesuprantate nei argumentų dėl Teksto iškraipymo, nei ką ginate – šv. Jeronimas išvertė ἄγροικος ἄνθρωπος iš Septuagintos, bet ne kraipė politkorektiškai „laukinis žmogus” –> „smarkus žmogus”, o originalas (ir dar su targumu JHS gimtąja kalba!) Jums pateiktas ir rodo, kaip Rubšys „vertė” iš hebrajų, nepripažįstate Jono Pauliaus II šventuoju paskelbusios Romos Katalikų Bažnyčios autoriteto, priskiriate man mano niekad nesakytą nesąmonę, neva musulmonai bus išganyti dėl islamo išpažinimo, nesuprantate skirtumo tarp erezijos ir religijos ir pan. Nuo tokio oponento tikrai reikia bėgti, bet ne laiką tuščiai gaišti, nes iš vertinimų nebuvimo puikiai matote, kad niekas šios diskusijos neskaito. Raskite platesnę auditoriją… Skaityti daugiau »

Nemeluokite, p. Palmaiti,

teks atsakyti prieš Dievą.

37
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top