Vašingtono gubernatorius demokratas pasirašė įstatymą, įpareigojantį valstybinėse mokyklose vesti LGBT istorijos pamokas

Vašingtono valstijos valstybinės mokyklos privalės dėstyti LGBT istorijos pamokas ir „užtikrinti, kad įvairovės, lygybės ir įtraukties sąvokos“ būtų „įtrauktos į kiekvieną naują ar peržiūrėtą valstijos mokymosi standartą“.

Vašingtono gubernatorius Džėjus Inslis (Jay Inslee) kovo 18 d. pasirašė įstatymą, kuriuo reikalaujama, kad iki 2025 m. valstijos valstybinėse mokyklose „būtų patvirtintos įtraukios mokymo programos ir parinkta įvairi, lygiateisė, įtrauki, amžių atitinkanti mokomoji medžiaga“, kurioje būtų mokoma apie „LGBTQ žmonių istoriją, indėlį ir perspektyvas“.

„Jūsų vaikai bus priversti mokytis apie Dilaną Malveinį (Dylan Mulvaney) ir persirengėles karalienes (angl. –drag queens), – socialiniame tinkle X (buvusiame Twitter) reagavo Libs of TikTok. „Mokykite savo vaikus namuose.“

Naujuoju įstatymu, Senato įstatymo projektu Nr. 5462, taip pat reikalaujama, kad peržiūrint valstybinių mokyklų mokymo programas būtų tikrinama, ar jos nėra „šališko turinio“. Mokyklų inspektorius privalo „patikrinti, ar nėra šališko turinio, kiekvieną kartą rengiant ar peržiūrint valstybinį mokymosi standartą, ir užtikrinti, kad įvairovės, teisingumo ir įtraukties (angl. diversity, equity, and inclusion, DEI) sąvokos, kaip šios sąvokos apibrėžtos Patikslintame Vašingtono kodekse 28A.415.443, būtų įtrauktos į kiekvieną naują ar peržiūrėtą valstybinį mokymosi standartą”.

Įstatyme teigiama, kad peržiūrint „šališką turinį” ir įtraukiant DEI sąvokas bus konsultuojamasi su „asmenimis ir organizacijomis, turinčiomis atitinkamos patirties“.

Pastaraisiais metais DEI tapo svarbiu Amerikos viešojo diskurso aspektu.

„Geriausia DEI konceptualizuoti kaip ideologijos ir biurokratijos santuoką, tiksliau, kaip kritinės rasių teorijos ir jai pritariančių veiksmų santuoką“, – apibendrino Kristoferis Rufo (Christopher Rufo).

Ilinojus, Kalifornija, Naujasis Džersis, Oregonas ir Koloradas jau įsakė valstybinėse mokyklose dėstyti LGBT palaikančias mokymo programas. Tuo tarpu kai kurios raudonosios (respublikonų valdomos) valstijos, pavyzdžiui, Vajomingas ir Florida, ėmėsi riboti kairiųjų indoktrinaciją valstybinėse mokyklose. Floridą kairioji žiniasklaida garsiai apšmeižė dėl 2022 m. priimto tėvų teisių švietimo srityje įstatymo, klaidinančiai pavadinto „Nesakyk gėjus“, pagal kurį draudžiama darželinukams nuo darželio iki trečios klasės mokyti vaikus apie translytiškumą ir kitus su lytiškumu susijusius klausimus, vyresniems vaikams apie lytiškumą kalbėti tik „pagal amžių“ bei reikalaujama, kad tėvai būtų informuojami apie bet kokius pokyčius, galinčius turėti įtakos jų vaiko fizinei, emocinei ar protinei gerovei.

Senatorius Markas Lias (Marko Liias) (demokratas iš Edmondso miesto), kuris pristatė SB 5462, pranešime spaudai teigė, kad moksleiviai, sužinoję apie LGBT asmenybes, pagerins mokymosi rezultatus, tai sukurs jiems „geresnę bendrą gyvenimo kokybę“.

„Vašingtono gėjų indėlis nusipelno pripažinimo, o mokiniai nusipelno matyti save savo mokykliniuose darbuose. Tai lemia geresnį lankomumą, geresnius akademinius pasiekimus ir geresnę bendrą gyvenimo kokybę, užtikrinančią visų mūsų mokinių sėkmę“, – sakė jis. „Labai džiaugiuosi, kad šis svarbus įstatymo projektas pasiekė finišo tiesiąją ir buvo pasirašytas kaip įstatymas.“

Nė vienas Vašingtono įstatymų leidžiamųjų rūmų respublikonas nepalaikė įstatymo projekto, pranešė The Olympian.

Mokinių skaičius Vašingtono valstybinėse mokyklose mažėja šiek tiek sparčiau nei vidutiniškai šalyje.

Šaltinis: lifesitenews.com

5 2 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
4 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
4
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top