laikmetis.lt
Bronzinė skulptūra, vaizduojanti migrantus ir pabėgėlius, susigrūdusius į valtį, Šventojo Petro aikštėje stovi jau daugiau nei dvejus metus, tačiau prieš pat Kalėdas ant valties laivagalio buvo pritvirtintas nedidelis QR kodas, kuris lankytojams suteikia informacijos apie kūrinį.
QR kodas leidžia žmonėms savo išmaniaisiais telefonais patekti į specialią interneto svetainę, sakoma Vatikano pareiškime netrukus po to, kai popiežius Pranciškus per bendrąją audienciją paragino žmones melstis už migrantus ir pabėgėlius. „Migracija šiandien yra tikrovė, prieš kurią negalime užmerkti akių“, – sakė popiežius. „Tai socialinis žmonijos skandalas.“
Kanados skulptorius Timothy Schmalz (Timotiejus Šmalcas), gerai žinomas ir dėl savo skulptūros „Jėzus benamis“, kūrinį Šventojo Petro aikštėje sukūrė po 2017 m. vykusio pokalbio su kanadiečiu kardinolu Michaeliu Czerny (Maiklu Černiu), Vatikano Tarnavimo integraliai žmogaus pažangai diskasterijos bei Migrantų ir pabėgėlių sekcijos sekretoriaus pavaduotoju.
Schmalz migrantų skulptūrą pavadino „Angelus nežinodami priėmę“, remdamasis Laiško hebrajams 13:2 eilute, kurioje sakoma: „Nepamirškite svetingumo, nes per jį kai kurie, patys to nežinodami, buvo priėmę viešnagėn angelus.“
Interneto svetainėje paaiškinama, kad skulptūroje pavaizduota „grupė migrantų ir pabėgėlių iš skirtingų kultūrinių ir rasinių sluoksnių bei įvairių istorinių laikotarpių. Jie stovi kartu, petys į petį, susispietę ant plausto. Šios įvairialypės žmonių minios centre išryškėja angelo sparnai, bylojantys apie šventųjų buvimą tarp jų.“
Naudodami nedidelį, į akis nekrentantį QR kodą lankytojai gali pasirinkti, ar apie skulptūrą skaityti vokiečių, anglų, ispanų, prancūzų, italų arba portugalų kalbomis.
„Nusprendėme įtraukti pastarųjų metų kultūrinę informaciją ir Bažnyčios mokymą, kad visi turistai ir Vatikano lankytojai taip pat taptų piligrimais“, – pranešime spaudai sakė kardinolas Czerny.
QR kodo tikslas – padėti lankytojams „įvertinti skulptūrą ir pereiti prie gilesnio skaitymo, padedant geriau suvokti meniškai išreikštą žmogaus judėjimo per amžius tikrovę“, – sakoma pranešime.
Šaltinis: Crux