Veidaknygės ataudai: Andrius Tapinas ir Vytautas Sinica apie tapinokratijos girnų trupinamas laisves

Be komentarų.

Andrius Tapinas: Man neramu

Mielasis Propatras Vytautas Sinica klausia, ar norime gyventi tokioje valstybėje, kurioje dominuoja tapinokratija. Juk kiekvienas gali būti sekantis tapinokratijos girnose 😀

„Juk kai vieni už žodžio laisvę gavo 10 metų Sibire, kiti rengė laisvės pikniką“, – nerimauja jis.

Man irgi neramu – kodėl pernai gegužę, kai organizavom Laisvės pikniką, visi tylėjo ir niekas nesakė, kad žmonės 10 metų vežami į Sibirą.

* * *

Vytautas Sinica: Dar kartą apie tapinokratiją ir jos gyvulių ūkį

Sveiki,

ir man miela 🙂 jeigu norėsit pasijuokaut, tai tiek to, bet jeigu bent kiek įdomu, jums arba skaitantiems, paaiškinsiu.

Prieš metus, kai darėt laisvės pikniką, neturėjau priežasčių ką nors bloga apie jį pasakyti. Iš esmės neturiu ir dabar. Cituojamą komentarą parašiau, nes, mano akimis, Telšių mokytojos elgesio ir mūsų visų elgesio su ja klausimu susidūrė du visiškai skirtingi požiūriai į laisvę ir Sigito Tamkevičiaus požiūris man atrodė gerokai labiau pagrįstas ir išmėgintas/subrandintas išbandymais. Gal aš klystu, ir jūs irgi esate kokių nors aukų dėl pilietinės laisvės sudėjęs, o aš nepastebėjau. Visada esu pasiruošęs pasitaisyti. Tuo tarpu arkivyskupas sako, kad paties elgesys tą laisvę, už kurią kovojo rezistentai, riboja. Atvira diskusijai.

Tą elgesį pavadinau tapinokratija, nes santvarkos vadinamos pagal tai, kas valdo, o pastaraisiais metais, Lietuvoje susidurūs su politikais, tikrai neįmanoma nejausti, kad valdote jūs. Ne tiesiogine prasme, gal simboliškai, bet patikėkit – retas pilietis (na, verslo asocijuotų struktūrų atstovai ir pan.) turi tiek įtakos, kiek Seimui ir Vyriausybei jos turite jūs (nereikėtų suasmeninti – aš apie Seimą bendrai). Gera ta įtaka ar bloga, priklauso nuo atskiros situacijos, bet brandžioje demokratijoje taip apskritai neturėtų būti, kad ir kas nors šiuo požiūriu būtų jūsų vietoje.

Kas man nepatinka šiuo atveju, turbūt supratote: vieši nuosprendžiai, kad kažkas turi būti atleidžiamas.

Gal jūs nesuprantate, kokį poveikį viešajai nuomonei turite, ir galvojate, kad jūsų žodžiai nelems, bet aš spėčiau, kad suprantate. Per metus prikapsėjo pakankamai žmonių, kurie jūsų ar pirmtakų viešo spaudimo pastangomis už neatsakingas ir kvailas frazes lėkė iš darbų, nors jeigu tos jų frazės nebūtų apie politizuotas ir tabu paverstas visuomenės grupes, aišku, kad jokio skandalo nebūtų buvę. Iš čia ir gyvulių ūkis: nemačiau (vėlgi, gal nepastebėjau) reikalaujant liberalų galvų, darant skandalą iš to, kad už piktnaudžiavimą teistas žmogus tapo LSDP pirmininku, ar apskritai bent panašiai kaip tą mokytoją kabinant bent vieną plačiausia prasme pažangų, prie politkorektiškumo standartų prisitaikiusį žmogų. Gal tai sutapimas. Kaip bebūtų, apie ką Tapinas parašo, kad turi lėkti galva, tam ramaus gyvenimo savo pareigose nebėra. Gali būti, kad jūs taip ir suprantate pilietiškumą ir kad jūsų profesionalios, gabios ir sėkmingos komunikacijos dėka tokia pilietiškumo, kaip panoptikumo, samprata populiarėja.

Ir vis dėlto prognozuoju, kad tokios veiklos rezultatas bus kaip parašyta tekste – žmonės visuose Lietuvos kampuose, o ypač Vilniuje bijos ir jau dabar bijo turėti nepatogias, politiškai nekorektiškas nuomones. Čia pabrėžiu ir patikslinu, kad tų skaidrių apie gėjus kanibalus nelaikau nuomone ir neginu. Bet kiekvienas sekantis jūsų sieną dar geriau už mane gali iš ankstesnių postų prognozuoti, kad jeigu tokia pati nesąmonė pamokoje būtų pasakyta ne apie gėjus, o apie našlius, rusus, kunigus ar bet kokią kitą nepolitizuotą grupę, jūs, ir pamatęs tą faktą, skandalo nebūtumėte padaręs – pasijuoktumėt, kokia čia nesąmonė parašyta, ir tiek. Ką paprastai ir daro žmonės tokiose situacijose.

Labai tikiuosi, kad klystu, kad mano tekstas tėra grėsmės ieškojimas ten, kur jos nėra. Linkstu tikėti, kad nuoširdžiai galvojat, kad jūsų veikla yra naudinga demokratijai ir stiprinanti Lietuvos visuomenę. Laikas parodys. Ir vis dėlto norėtųsi, kad rastumėt būdą siekti tų pačių tikslų neaukodamas klystančių žmonių, kaip šiuo atveju ta mokytoja.

P.S. Pauliui Gritėnui reikia atsakyti, kad jokiu sąmokslu jūsų neįtariu – tiesiog manau, kad esate greitai reaguojantis žurnalistas ir vakar, skambindamas Vaitoškai, jau buvote pamatęs skaidres ir iš jų pasidaręs politines išvadas.

Laimingas atsitiktinumas, jeigu ne. Taip pat, kad Lietuvos pabaiga būtų, kai joje nebeliktų lietuvių tautos 🙂 patinka ar ne, bet mes rekordiškai greitai link to judame. Bet aš, kaip turbūt ir jūs, tikiu, kad spėsim kažką padaryti ir pakeisti Lietuvos gyvenime, kad šito pavyktų išvengti. Juk gal bent dėl to, kad lietuvių tauta čia turėtų išlikti ilgesniam laikui, vis dėlto sutariame.

Sėkmės ir supratimo.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
52 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
52
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top