Vengrija: Vakarų Europoje dygstant mečetėms, mes statome bažnyčias

laikmetis.lt

„Per pastarąjį dešimtmetį Vengrijoje buvo restauruota arba naujai pastatyta daugiau nei 3 tūkst. bažnyčių ir skirtingai, nei Vakarų Europoje, nei viena iš jų nebuvo paversta mečete“, – sakė Vengrijos vicepremjeras Zsolt Semjen.

Kitos Europos šalys retai lankomas bažnyčias griauna, verčia jas mečetėmis, naktiniais striptizo klubais ar barais.

Prancūzijoje musulmonų lyderiai kreipėsi dėl bažnyčių pavertimo mečetėmis ir gavo valdžios sutikimą. 150 islamo lyderių teigė, jog nepaisant to, kad Prancūzijoje jau egzistuoja daugiau nei 2500 mečečių, jiems reikia dvigubai daugiau dėl sparčiai augančios tikinčiųjų populiacijos, kuri jau yra didžiausia Europoje.

Tuo tarpu vengrų vicepremjero teigimu, pagal Eurostat duomenis, Vengrija Europos Sąjungoje yra didžiausia dalį nuo BVP bažnyčių statyboms ir krikščioniškų mokyklų steigimui išleidžianti šalis. Nuo 2010 m. šalį pradėjus valdyti „Fidesz“ partijai, krikščioniškų mokyklų skaičius šalyje padvigubėjo.

Taip pat buvo atkreiptas dėmesys, kad priešingai, nei Vakarų Europoje, kur krikščioniškos pasaulėžiūros diegimas mokykloje yra vis labiau varžomos, krikščioniškos mokyklos valdžios yra vis labiau skatinamos, o jose vaikai auga apsupti tikėjimo ir žinių vienybės.

Kitas Vengrijos ministrų kabineto narys Gergely Gulyás teigė, kad Vengrija su dideliu susirūpinimu stebi kas vyksta kitose šalyse, kur krikščionybė yra tiesiog trinama iš viešojo gyvenimo, o mokyklose net ir prieš tėvų valią diegiama genderizmo ideologija.

„Kas prieš dvidešimt metų atrodė kaip prastas pokštas dabar yra skaudi realybė. Privalomoji ideologija, diegiama gerovės valstybės Vakarų Europoje“, – kalbėjo ministras.

Ministrai atkreipė dėmesį, kad šiuo sunkiu metu tikėjimas ypač reikalingas žmonėms. „Nėra būtina kalnus kilnot, bet kantriai ir užtikrintai, plyta po plytos, statyti savo bendruomenę“.

Šaltinis: Remix News

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
3 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
3
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top