Vengrijai Amerikos pamokų nereikia – vengrų užsienio reikalų ministras

laikmetis.lt

Vengrijos vyriausybei nereikia, kad JAV Kongreso delegacijos ją pamokytų, kas turėtų vykti Vengrijoje, nes tai gali nuspręsti tik Vengrijos žmonės, pirmadienį Briuselyje perspėjo užsienio reikalų ir prekybos ministras Péteris Szijjártó.

Po ES Užsienio reikalų tarybos posėdžio surengtoje spaudos konferencijoje P. Szijjártó atsakė į žurnalisto klausimą apie JAV senatorių vizitą Budapešte JAV ambasadoriaus Vengrijoje Davido Pressmano prašymu. Šis žingsnis buvo inicijuotas siekiant daryti spaudimą Vengrijai ratifikuoti Švedijos paraišką dėl narystės NATO.

“Norėčiau paprašyti, kad pabandytume istorinėse kronikose surasti, kurią Vengrijos parlamentinę delegaciją paskutinį kartą Jungtinėse Valstijose priėmė JAV atstovai”, – sakė Szijjártó.

Jis taip pat pabrėžė, kad kai panašios delegacijos buvo priimtos anksčiau, tai „susitikimo metu mums buvo skaitoma labai išsami paskaita apie tai, kaip reikėtų valdyti Vengriją”.

susitikimo metu mums buvo skaitoma labai išsami paskaita apie tai, kaip reikėtų valdyti Vengriją

Savaitgalį trijų JAV senatorių – Jeanne Shaheen (D), Chris Murphy (R) ir Thom Tillis (R) – delegacija apsilankė Vengrijos parlamente, kad paragintų jį pasirašyti Švedijos kandidatūrą į NATO.

“Dabar situacija tokia, kad Vengrijos žmonės nuspręs, o mes tai įgyvendinsime. Laimei, per pastaruosius 14 metų mes buvome tie, kurie sugebėjo tai padaryti, ir tikimės, kad tai tęsis dar kurį laiką”, – pridūrė jis.

“Mums nereikia, kad JAV Kongreso delegacijos mus pamokytų, kas turėtų ar neturėtų vykti Vengrijoje”, – pakartojo jis.

Szijjártó teigė, kad sprendimas nepriimti JAV delegacijos vyriausybiniu lygiu pasirodė teisingas ir dėl temų, kurias Kongreso delegacijos nariai iškėlė prieš dieną vykusioje spaudos konferencijoje, nes tarp jų buvo nedaug dvišalių klausimų, o jie aiškiai norėjo aptarti Vengrijos vidaus politiką ir ES reikalus – klausimus, kurie, jo tvirtinimu, nėra Amerikos reikalas.

ŠaltinisREMIX NEWS

4 1 balsas
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
2 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
2
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top