Vengrijos premjeras Viktoras Orbanas teigia, kad tie, kurie remia masinę migraciją, palaiko terorizmą

Viktoras Orbanas paragino Briuselį pripažinti „akivaizdų ryšį tarp teroro aktų Europoje ir migracijos“

Vengrijos ministras pirmininkas Viktoras Orbanas (Viktor Orbán), ketvirtadienį atvykęs į dvi dienas truksiantį Europos Vadovų Tarybos aukščiausiojo lygio susitikimą Briuselyje, pareiškė, kad politikai, pasisakantys už nevaržomą masinę imigraciją į Europos Sąjungą, netyčia remia terorizmą.

Kalbėdamas su žurnalistais V. Orbanas išreiškė viltį, kad Briuselis pripažins akivaizdų ryšį tarp teroro aktų Europoje ir migracijos bei imsis naujų priemonių didėjančiai saugumo krizei spręsti.

„Labai tikiuosi, kad vis daugiau ir daugiau žmonių čia, Briuselyje, supras, jog yra labai aiškus ryšys tarp teroro aktų ir migracijos,“ – sakė V. Orbanas.

„Tie, kurie remia migraciją, remia ir terorizmą. Mes pasisakome prieš terorizmą, todėl nepalaikom migracijos,“ – pridūrė jis.

Vengrijos vadovas pasmerkė dabartinius ES planus iš dalies pakeisti bloko daugiametę finansinę programą, kad iš valstybių narių būtų surinkta daugiau lėšų, skirtų ES migracijos priėmimo politikai. Jis teigė, kad Vengrijos pozicija yra aiški: ji nenori skirti pinigų migrantams.

„Didesnio kiekio pinigų davimas nepadės, mes tai atmesime,“ – sakė jis ir pridūrė, kad dabartiniams pasiūlymams trūksta rimtų techninių ir politinių argumentų.

Paklaustas apie tebesitęsiantį konfliktą tarp Hamas‘o vadovaujamo Gazos Ruožo ir Izraelio, V. Orbanas dar kartą patvirtino, kad Vengrija palaiko Izraelį.

„Vengrija pasisako už Izraelio teisę gintis ir užtikrinti, kad toks teroristinis išpuolis, kokį spalio 7 d. įvykdė islamistų teroristinė organizacija Hamas prieš Izraelio valstybę, daugiau niekada nepasikartotų,“ – sakė jis ir pakartojo, kad reikia užtikrinti, jog nukentėjusį regioną pasiektų humanitarinė pagalba.

Tiek Vengrijos, tiek Europos pozicija yra tokia, kad jei Izraelis arba Egiptas taptų nestabilūs, iš šio regiono į Europą iš karto kiltų migracijos banga. Siekiant to išvengti, šios šalys turi būti stabilizuotos, nes stabilumas regione atitinka europiečių interesus, pabrėžė premjeras.

Šaltinis: Remix News

4.6 9 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
10 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
10
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top