Verta prisiminti. Andrius Švarplys. Kodėl svarbu nepamiršti 2012-ųjų gegužės 17-osios?

Pirmą kartą šį tekstą Tiesos.lt skelbė 2013 m. lapkričio 17 d.

„Valstybės gyvenimas tęsiasi, tačiau tądien padarytos žaizdos visuomenės pasitikėjimui negyja ir net yra gilinamos“, – sako sociologas, Vytauto Didžiojo universiteto sociologijos ir politinės filosofijos dėstytojas dr. Andrius Švarplys, paprašytas pilietinio Tiesos.lt portalo pakomentuoti prieš pusantrų metų surengtą Garliavos antpuolį, smurtinį vaiko poėmį ir jo pavertimą „valstybės paslaptimi“.

Juk žmonių, šeimų, kolektyvų, organizacijų, įmonių, institucijų, juo labiau valstybės politinio lauko gyvenimas teka savo vaga, spendžiamos kasdienės problemos, išgyvenami pakilimai ir nuosmukiai. Kam dar reikia kelti vienos šeimos tragediją menančią dieną, kuri iki šiol nevienareikšmiškai vertinama žmonių, kuri kėlė ir tebekelia susipriešinimą? Kai kas nurodo, kad ir teismo sprendimas yra priimtas. Kuo greičiau užmiršim, tuo bus geriau.

Tai kuo vis dėlto bloga tokia pozicija?

Mano nuomone, čia svarbūs du momentai.

Pirma, tą dieną mes regėjome didelį brutalumą, vykdomą valstybės vardu. Skirtingai nuo gatvės nusikaltimų, nuo individualių ar organizuotų nusikaltimų, čia valstybė veikė kaip legalus prievartos monopolis. Ir prieš ką jis buvo nukreiptas? Prieš „degantį“ nusikaltimą? Buvo sekama karštomis pėdomis tam, kad būtų sukliudyta atlikti nusikaltimą tuose namuose? Tai konstituciniuose rėmuose būtų visiškai suprantama, panašiai kaip prieš kelis metus matėme JAV teisėsaugos reidą į religinės bendrijos rančą gelbėti ten prievartaujamų vaikų. Ne. Lietuvoje valstybės vardu brutalumas buvo panaudotas prieš taikius piliečius, kurie reikalavo viešinti visas abejotinas pedofilijos bylos aplinkybes. Visas kelerių metų kontekstas buvo ypač neskaidrus, o valstybė, užuot ėjusi į dialogą su piliečiais, panaudojo prieš juos dar neregėtą brutalumą.

O tų abejonių buvo labai daug. Nuo absurdiškų teismų sprendimų, teisėsaugos veiksmų, tiksliau, neveikimo tiriant ir veikimo dangstant, iki viešos erdvės manipuliacijų, paniekos viešumui ir skaidrumui, rafinuoto tyčiojimosi iš paprasčiausio noro, kad viskas būtų kiek įmanoma skaidru. Juk tokio rezonanso atveju teisėsaugos institucijos turėjo „dėti ant stalo“ visas klausimus keliančias aplinkybes, viešai paaiškinti ir įtikinti visuomenę, kad padaryta viskas, kas įmanoma. Visų niekada neįtikinsi, bet racionalioje visuomenės dalyje būtų įvykę kažkas panašaus į konsensusą. Abejonių išsakė daug inteligentų ir savo srities autoritetų: teisės (prof. Valentinas Mikelėnas, Kazimieras Motieka), politikos (Vytautas Landsbergis, disidentai s. Nijolė Sadūnaitė, kun. Robertas Grigas, Algirdas Patackas), meno žmonės, visuomenininkai ir daug kitų nepaminėtų garbingų žmonių – visų jų niekaip neapkaltinsi suinteresuotumu, išskaičiavimu ar neracionalumu. Bet vietoj to pedofilijos istorija legaliai baigėsi vienos – valdžios – versijos brutaliu įgyvendinimu. Tiek iš teismo sprendimų, tiek iš teisėsaugos elgesio matyti, kad pedofilijos istorija išvis nebuvo tiriama iš esmės. Ji buvo užgniaužta.

Valdžios versijos legalumo ir cinizmo viršūnėje atsidūrė teisėjo Audriaus Cinino sprendimas, absoliučiai išteisinęs pagrindinį kaltinamąjį. Jame matyti teisinės logikos virtuoziškumas: pedofilijos įtarimai susiaurinami iki dviejų aplinkybių. Iš jų vienas atmetamas išimtinai kaltinamojo aplinkos parodymais (krikšto diena), o kitas (butas) – bendranuomininkės parodymais, kad nieko nematė. A. Cininas pa(si)aiškino: „nagrinėjau man pateiktos medžiagos ribose“. O didžioji sprendimo dalis skiriama perkelti visus pedofilijos įtarimus mergaitės tėvui. Šis teismo procesas buvo skirtas ne išnagrinėti pedofiliją, bet užgniaužti visas aplinkybes ir viską sukrauti viešinusiam ir taip tiesos ieškojusiam tėvui. Ar tai nepanašu į ne kartą istorijoje matytą metodą apversti pasaulį aukštyn kojom, itin mėgtą totalitarinių režimų ir KGB?

Valstybinės teisėtvarkos institucijos ir atitinkama žiniasklaida užgniaužė pilietinį viešumo ir tiesos poreikį. Ir negana to – pasinaudojusi legaliu prievartos monopolio autoritetu atsiuntė 240 pareigūnų specnazą, kuris nesibodėjo visų geriausių KGB metodų, tarp jų – ir su automato buože daužyti bejėgiui parsigriautam vyriškiui į tarpkojį. Nemanau, kad akcentuoti šį momentą yra sentimentalu. Tai simptominis veiksmas, sisteminis institucinis veikimas – tą patvirtina ir vėlesnės dirbtinai kurpiamos bylos pensininkams, fotožurnalistams, paaugliams dėl „trukdymo teisingumui“.

Kokia peršasi išvada žvelgiant būtent tokiu rakursu?

Valstybinės teisėtvarkos institucijos, nežinia kokių priežasčių vedamos, užgniaužė tiesą, viešumą, skaidrumą, o tai, sudėjus su specnazo brutalumu, galima pasakyti, išprievartavo visuomenę. Panaudojusi nežabotą teisinę, ideologinę ir fizinę prievartą valdžia sulaužė moralinę sutartį su visuomene. Neišgirdo, nesiklausė ir veikė priešinga visuomenei kryptimi. O pačiai nepaklusniausiai visuomenės daliai, kuri reikalavo tiesos, tiesiogine prasme davė per galvą.

Todėl negalima to užmiršti.

Kaip atkurti valdžios nutrauktą moralinę sutartį?

Čia prieiname prie antrojo momento. Atkurti moralinį-politinį piliečių pasitikėjimą valdžia trukdo tas faktas, kad pedofilijos istorijoje veikė tos pačios institucijos, tos pačios žiniasklaidos priemonės, tie patys teisiniai ekspertai, tie patys politiniai apžvalgininkai, kurie veikdavo ir tebeveikia visuose valdžios projektuose. Įtartinuose, neskaidriuose valdžios projektuose. Visada ten, kur valstybei (tiksliau – valstybės vardu veikiantiems strategams) reikia įtvirtinti savo versijas: ar tai būtų V. Pociūno, E. Kusaitės, Gatajevų bylos, ar FNNT, VSD istorijos, ar skalūnų dujos. Visuomet tie patys ekspertai ir tos pačios žiniasklaidos priemonės rodo panieką žmonėms, kurie kelia klausimus apie korupciją. Politinės partijos, Prezidentūra, oficiozinė žiniasklaida, „viešieji“ ekspertai ir apžvalgininkai ignoruoja šias temas, tiksliau – žaidžia savo politinius žaidimus, neturinčius nieko bendra su teisingumo siekimu ir pilietiniu interesu.

Juk Vakaruose visuomenės sutartis su valdžia buvo plėtojama kaip valdžios galios apribojimas visuomenės naudai, o pilietinė visuomenė formavosi būtent keldama valdžios korupciją į viešumą, demaskuodama užkulisinius interesus, susitarimus, priešindamasi viešam valstybiniam melui, siekdama viešumo ir teisingumo.

Turint omenyje Vakarų visuomenės plėtros patirtį ir vertinant lietuviškąją politinę realybę, galima daryti išvadą, kad Lietuvoje valdžia net negalvoja apie moralinę sutartį su visuomene. Niekas čia nesiekia užsitarnauti piliečių pasitikėjimo. Greičiau siekiama valdyti piliečius prisidengiant teisinės valstybės, demokratijos principų žodynu. O juk reikia palyginti nedaug – viešumoje pradėti sakyti tiesą.

Pati Garliavos mergaitė atsidūrė šitų procesų epicentre. Todėl ji yra paversta valstybės paslaptimi, pašalinta iš dėmesio lauko. O juk užtektų paties paprasčiausio veiksmo: garbingiems ir nesusikompromitavusiems visuomenės atstovams ar tiesiog seneliams leisti pasimatyti su mergaite ir taip patvirtinti, kad jai viskas gerai.

Todėl 2012 metų gegužės 17 dienos negalima užmiršti. Valstybės gyvenimas tęsiasi, tačiau tądien padarytos žaizdos visuomenės pasitikėjimui negyja ir net yra gilinamos. Valdžia ir toliau formuojasi, cementuojasi, „rieda“ tą dieną, toje istorijoje nutiestais bėgiais.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
52 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
be liustracijos prapulsim

Nedaug tereikia: keletą esminių stribvaikių bei kgbistų iš teisėsaugos eliminuoti – kiti normaliai elgsis. Bet tragedija tame, kad visi tarybukai vieni su kitais surišti ir komunistai tikrai nežengs to žingsnio.

Ar prezidentė ir

V.Landzbergis nežaidžia žaidimo „Viena sakom,kita darom”?Labai pavojingo žaidimo,bet kokiu atveju,pasibaigsiančio negerai.Jei tauta pasyviai paklus,viskas kaupsis ir sprogs,jei nepaklus,prieš ją siunčiama policija,teismai,STT,saugumas.Tai irgi susikaups…Reikės tartis,tik labai nemalonu pagalvoti,kad du suaugę valdžios žmonės elgiasi be gėdos jausmo,šaltakraujiškai dangstydami…

skausmas

to niekada neužmiršiu, iki šiol labai skauda. Tą baisų rytą manęs ten nebuvo, bet tai ką pamačiau per tiesioginę televizijos transliaciją iki šiol paliko negyjančią žaizdą širdy. Šią byla domėjausi nuo pat pradžių, kelis kartus lankiausi patvory: mačiau žvalią, po kiemą su draugais žaidžiančią mergaitę, taikius, geranoriškus žmones (ne tokius, kokius piešė žiniasklaida). Šiandien kaltinu tuos barbarus, kurie valstybės vardu trypė vėliavą, smurtavo prieš taikius žmones, iš saugių namų jėga išnešė klykiančią mergaitę. Kaltinu juos už tai, kad aš buvusi patriotė, šiandien jau nebetikiu , kad valstybė yra teisinė ir , kad mes esame saugūs savo šaly. Tikėjimas, sutryptas, išniekintas. Labai skaudu.

Švarpliui

Labai nori prie lovio patekti? Bet kad labai purvinas priemones tam pasirinkai.

Stasys

Andriau, jūs visiškai teisus ir ačiū už sąžiningus pamąstymus. Neabejoju, kad Mergaitė papasakojo tikrą tiesą ir, tikriausiai, ji buvo paimta ir paslėpta, kaip kažkam pavojinga liudininkė. O tas visas smurtas ir baisi prievarta prieš taikius pilietiškus žmones ir tą mažametę mergaitę verčia rimtai suklusti ir pagalvoti, kur mes jau atsidūrėme, kieno rankose esame ir kur dar galime nueiti. Man tai labai neramu!

wil

Jei visai svetimiems zmonems,kurie mate per tv ,kaip Mergaite buvo isnesta ta ryta,tai reikia isivaizduoti ,kaip artimiems seneliams Kedziams ,Venckams???Mes turime palaikyti tas seimas nors komentaruose….jiems butinas palaikymas zmoniu manau…

na neuzmirskim

bet ar sito uztenka? Nejaugi mes jau tapome gyvais lavonais, kad nieko nebegalime padaryti?

Nida

Skaitome sąžiningas Švarplio, Rubavičiaus pozicijas. O kur tie žurnalistai ir apžvalgininkai, kurie plojo katučių prie STT?

Povilas

Kedytė, manau, taps ES iškrypėlių prievartaujamos Lietuvių tautos simboliu, nuolatiniu priminimu, kad ryt seimo renegatai, ES spaudžiami, priims tokius įstatymus, kad prievartauti vaikus išsigimėliams bus leidžiama.

algirdas

Iki paskutinio atodusio nepamirsiu 2012m geguzes 17d.,kada ankstu ryta didele Lietuvos policininku ir kt jegos strukturu grupiu buvo ivykdytas mergaites isplesimas is seimos kur ji augo.Tai baisus ,mano nuomone,aktas,kuris dar iki siol dar viesai nera pasmerktas.Tas valdzios zmogus,kuris pirmas isdris pasmerkti geguzes 17d.ivykdyto akta kaip nezmoniska ir grubiai ivykdyta,manau taps Lietuvos Respublikos Prezidentu.Tada,mano nuomone,pasibaigs suskaldytos Lietuvos era.Kodel taip ziauriai buvo isplesta Mergaite,kam reikejo tokiu grubiu veiksmu?Nejaugi nebus i tai atsakyta valstybes teisesaugos pareigunu?Akyse kasdien stovi geguzes 17d. ankstaus ryto egzekucija.O kam viso to reikejo?Juk visa tai galejo atlikti Vaiko teisiu darbuotojos ,paruosusios Mergaite atidavimui motinai.Mano nuomone,kas gali paneigti,kad visa ta paemimo procedura buvo ivykdyta vien todel,kad ibauginti zmones kad jie niekada nesipriesintu valdzios strukturoms.Nejaugi nebuvo galima Mergaites perduoti,jei tai buvo… Skaityti daugiau »

Jonis

Be abejo, tokio baisaus stribyninio išpuolio mes neturime teisės pamiršti. Pagarba tiems didiems ir sąžiningiems žmonėms, kurie neabejingi kito skausmui, o ypač tos nuskriaustos Mergaitės kančioms ir tragiškam likimui….,

Romas

Kai dabar skaitau cituojamus prezidentės žodžius, jog „valdžios kritiką ir valstybės griovimą teskiria vienas žingsnis” darosi gūdu.Už tokios žodžių ekvilibristikos slepiasi pastangos įbauginti visuomenę, užčiaupti ją. O tikrovės surogatą mums pateiks dvaro politologai ir suinteresuota, valdoma žiniasklaida. Kaip reikia nemėgti savo žmonių, jei ryžtamasi juos perspėti dėl pasekmių už nuomonės sakymą!
O dėl valstybės griovimo: Tiesos paieškos tik pagydys sergančią valstybę ir jokiu būdu jos negali sugriauti.

niektauškos straipsnis

Juk ir taip aišku, kad kažkas sąmoningai nuvairavo Garliavos judėjimą prieš Prezidentės kovą su korupcija. Tegul verčiau Viktoras nesislapsto po Venskienės sijonu.

ne ten dėmesį fokusuojat

Anarchistai, oligarchai, sukčiai, mafijozai ir netgi „pilietinės visuomenės”propagandistai, kuriems Nacionalinė valstybė yra tarsi baubas, priešinasi valstybinei „prievartai”, kuri turėtų ginti bendrą interesą. Prokuratūra paklibino kredito unijų aferas. Tai gerai. Tačiau Nacionalinėj Kredito Unijoj pasidarbavo Darbo partijos nariai. DP sukilo prieš Prezidentės daromą tvarką. Prokuratūra ryžtingai ir drąsiai ėmėsi Snoro aferos. Snoro mafijozai su Maskvos mafijozais (Antonovo tėvu? jų dosje žr. rumafia.com) wikiLeaks duomenimis sugalvojo nusipirkt už 17 millijardų General Motors ir net atsirado lobistų, kurie spaudė JAV vyriausybę parduoti pagrindinį akcijų paketą. Stoti prieš tokią mafiją reik drąsos. Mafija sukilo prieš Prezidentę. Prokuratūra areštavo 32 milijardus mafijos pinigų Ūkio banke, kuris užsienyje vadinamas „tranzitiniu” mafijos pinigams.. Jie atiteks valstybei. Rašė delfis.Pinigai susieti su neveikiančiomis fiktyviomis įmonėmis. Vadinasi plaunami. Ūkio banko… Skaityti daugiau »

ne ten dėmesį fokusuojat

Rusijos prokurorai buvo prieš tai sugavę Semion Mogilievičių, laikė metus cypėj, bet paleido. FTB neperdavė. Matyt pamanė, kad bus naudingas. Dabar Timošenko nubausta ir už „Ornanžinę revoliuciją”. Kažkodėl Berezovskis, didžiausias Putino priešas irgi paliudijo, kad yra davęs 50 milijonų „oranžinei revoliucijai”… ir nė nebando Timošenkos ištraukti. Keisti dalykai ar ne? Lenkija įkėlė koją Lietuvon per Mažeikių naftą, nori įkelti kitą – pareiklavo atiduoti Butingės terminalą Orlien. Prezidentė tam priešinasi. Reikia sukelti „lenkų klausimą”. Tam pasitarnavo Tomaševskis. Jis jau seime. Ar ir Puteikis, tenkindamas tik savo ambicijas, padės nuversti Prezidentę? Ateina visgi po truputį galas Rusijos žd mafijai. „Diskaunt” bankas Maskvoje – Mafijos bankas. Vieną mafijos bosą Maskvoje jau nušovė. Rašė delfi. Konkurentai. Kuriems susivienyti sukliudė policija… Mano žiniomis Semion Mogilievič… Skaityti daugiau »

ne ten dėmesį fokusuojat

Lietuvos atstovai – ZINGERIS su Landsbergiu, kartu su kitais iškiliais lyderiais – Havelu, Klintonu ir kt. , pasirašė PRAHOS DEKLARACIJĄ, kuri sulygino nacių nusikaltimus su NKVD nusikaltimais žmoniškumui. Tai labai nepatinka buvusiems NKVD ir pretenduojantiems Europą užvaldyt per savo verslo priedabgos organizacijas KGB vyriukams, valdantiems Rusiją.. ir per Gasprom užvaldžiusiems 25 procentus ES energetikos… Jiems būtina nuversti PREZIDENTĘ, kišančią pagalius į jų ratus, stengiantis ir jiems sukurti konkurencingą aplinką… . Todėl Jie ieško ir randa ne per daug protingų, bet už tai labai ambicingų žmogėnų, kuriuos galėtų tampyti už jų ambicijų, kaip lėlę už virvučių, kad tik jų rankomis pašalintų šią didelę kliūtį iš savojo kelio Lietuvoje ir Europoje. Kliūtį, vadinamą LIETUVOS PREZIDENTE. Visgi smagu girdėti, kad YRA ŽMONIŲ netgi… Skaityti daugiau »

Sta.

Ar jums neatrodo.kad ta pati mafija, apie kurią kalbėjo V.Gailius, organizavo ir Mergaitės pagrobimą iš jos gimtųjų namų ir išvežimą nežinion.Tikriausiai, ta akcija buvo įvykdyta iš baimės. Tad, manau, kad nevykę paistalai tuo klausimu išmetant Rusijos kortą yra paprasčiausias noras pridengti ir pateisinti tą brutalią akciją prieš ramius ir taikius žmones, stebėjusius košmarišką „teismo sprendimo vykdymą”. Tikriausiai tokių rašeivų, kuris parašė žemiau manęs, tikslas yra ir toliau pudrinti abejingųjų žmonių smegenis, kurios kai kam yra jau išpudrintos pakankamai.

Virginija

Turi įvykti lūžis tautos mąstyme, turi išsigydyti iš amoralios žiniasklaidos. Kiek dar laukti tautos prablaivėjimo, išsigydymo iš Lietuvos valdžios KGB valdymo metodų?

to Sta

O kaip kitaip tamsta paaiškintum, kad Drąsos Kelio partija balsuoja tik už Uspaskicho projektus?

kgb manipuliacija?

Garlavos judėjimą ir Drąsos kelią iš pradžių daugiausiai palaikė konservatorių rinkėjai. Bet kaip tik dėl to matomai kažkas sumąstė pasinaudoti proga ir atimti balsus iš konservatorių, priešpastatant jiems per rinkimus Drąsos kelią, kuris vėliau seime nuėjo su Uspaskich partija. Gudriai sugalvota. Bet dabar apgauti konservatorių rinkėjai jau daugiau nebepalaiko šios partijos. Ją palaiko tik graužinienės komanda.

Šikalų ROJUS  LIETUVOJE.

Lietuvos valdžia susitapatino su mūsų keturkojais gyvunais – geriausiais mūsų draugais.Valdžiažmogiai meilūs, žiūri mums į akis, valiūkiškai vizgina uodegėles.Jūs mus gerbkite, mylėkite, gerai šerkite, o mes jums dergsime ant takų, kartais dar ir aplosime, ir apkandžiosime, keldami mokesčius, didindami produktų ir paslaugų kainas.Na, mūsų šikalus, žinoma, susirinkite patys arba gyvenkite juose.Va, taip ir gyvename – išrenkame, mylime, maitiname dešimttūkstantinėmis algomis ir gyvename šikaluose.Tokie tie lietuviai – gyvūnų mylėtojai.Nereikia nei demokratijos, nei teisingumo – kaip gyvūnai pridarys, taip ir bus gerai…Tskant, gyvename ŠIKALŲ ROJUJE.Tai valdžios sukurtas šlykštsaus melo, demagogijos, brutalumo ir cinizmo rojus.

nagi pagalvokim

Juk tai pseudoliberalas Melianas iš Kėdainių, pasinaudojęs Prezidentės išvykimu į JAV, surengė tą šou – su 240 vyrukų šturmuojant Venskų namus. Nors Prezidentė išvykdama aiškiai pasakė, kad jokios jėgos prieš mergaitę negali būti panaudota.

Bet „protesto akcija organizuojama ne prie buvusio VRM ministro namų, organizuojama prie Prezidentūros nuo pat pradžių. Tai kas sugalvojo tokią aiškią nesąmonę – kiekvieną kitų klaidą ar tyčia suorganizuotą nusižengimą, tendencingai nukreipti prieš Prezidentę? ar galite kas nors atsakyti?

Sveiko mąstymo žmonės mato kas vyksta. Bet juk ne visi gauna visą informaciją.

apie sociologus

Švarplys yra sociologas, kaip ir Rubavičius.

Jau senai pastebėjau, kad kone visi, studijavę sociologiją, yra marksistinių pažiūrų.

O žinot kodėl?

Ogi todėl, kad šį mokslą ir sukūrė marksistai, įsteigę Frankfurto mokyklą, kurioje jie, išimtinai tik vienos „bankų tautos” atstovai, studijvo visuomenes tikrai ne jų labui, bet tam, kad jas „destruktūrizuoti” ir užvaldyti.

Jei klystu, prašom pataisyti. 🙂

pensininkas

Didelis Ačiū, Andriau Švarply, už teisingą poziciją. Aš gegužės 17 d. dienos kol gyvas nepamiršiu, kaip ir birželio 15 d. kai raudonoji armija okupavo Lietuvą ir gegužės 22 d. (1948 m.), kai buvau ištremtas Sibiran.
Ateikite žmonės, kam rūpi Teisingumas ir Tiesa Lietuvoje šiandien 17 val į Daukanto aikštę. Taip išreikšime susirūpinimą ne vien Deimantės Kedytės likimu, bet ir Lietuvos valstybės likimu. Nebūkime abejingi, kitaip parazitai mus suės.

pensininkas>nagi pagalvok

Nagi pagalvok pats, Ką veikti TieSOS ieškotojams prie VRM namo, jeigu Meliano ten seniai nebėra, nebėra net ir Meliano toj nunykusioje partijoje. Manau, tas pts gali atsitikti ir su Muravjovo rūmų valdove, jei ir toliau meluos ir neprisipažins Tautai. Melas toli nenuves.

Teta Beta

Labai taiklus Andriaus Švarplio komentaras. Apie esmę. Visuomenės požiūris į vaiko likimą rodo, ko ta visuomenė verta. Ar ji dar gali turėti padorią valstybę, ar dar turi jėgų jos siekti?

pensininkui

Prašome pateikti bent vieną Prezidentės melą, gerbiamasis.

Ar nemanot, kad kaldami Prezidentę prie kryžiaus, kaskart iš naujo kalate ir Jėzų?
Projektuojate į nekaltą savas kaltes panašiai kaip ir anais laikais. Pasirenkate plėšikus „barnabus” išlaisvinimui ir aukojate tuos, kurie jųsų manymu, turėtų prisiimti kaltes už tą pasaulį, kurį matote per savo kreivus veidrodžius?

 politologas Peliukas

Voldemaras Gliozeris teisingai pasiūlė ponui Švarpliui.
Kas nori būti geriau matomas „kaip būsimas prezidentas’, turėtų prieš „valdžios brutalumą” brutaliau protestuoti.
Pavyzdžiui, prisikalti kieu šus kutuzovo aikštėj:)
Negi tokiam kilniam reikalui tai būtų per didelė auka?
Negi sunku paaukoti tai, ko ir taip neturi?:)

Voldemarui Gliozeriui

Tikrai gali „Brangus Andrius” bolotiruotis į prezidentus, pvz. kokio UAB, ar artelės „Ragai ir kanopos”.

pensininkas

Andriau, iš komentarų matyti, kad ant Jūsų užsiundyti tarnybiniai šunys.

Anikė

Kai prie lovio prieina „niekplepiai” ir niekdariai,griaunami valstybės pamatai.
O ir taip jie pastatyti ant KGB ir stribų vertybių-atimti iš silpnesnio,atiduoti
ponams,butaforiniai planai dėl ateities,”oblomovščinos”(nieko neveik,tik mokėk išsisukti)įsigalėjimas.Juos gina ir saugo iš mokesčių mokėtojų pinigų.Ar kas
skaičiuoja,kiek tam iššvaistoma?Ko reikėtų nuo mūsų slėptis,jei dorai dirbti
tautai.
Tiesa tiesa ir dar kartą tiesa,kad valdžia „cementuojasi ir rieda”,traiškydama
dorus,neginamus,visuomenininkus…

perskaiciau vienu atsikvepimu!

Mazai zodziu, minciai erdvu. Viskas pasakyta. Na, o portalas tiesos.lt gali tik dziaugtis, kad populiareja, kad VSD=KGB nemiega, ju pisoriai dirba- raso, plusa komentarus. Juk dabar siame ir ekspertu portaluose tu pisoriu ,,minciu” del geguzes 17-tos dienos paminejimo, del referendumo ir kt. svarbiu Lietuvai ivykiu, rasime pakankamai, bet svarbiausia – su kitokios nuomones pirsimu.Ir ne siaip sau parasytu, bet su pakankamai prifesionalia informacija is VSD.

prof shwamplys

Is straipsnio supratau, kad profesorius, bei visi susirinke zmones perskaite 24 bylos tomus ir geriau zino tiesa nei teisejai? Ar susidare nuomone is KAZKODEL vien prof Landsbergio gvardijos „profesionalu” nuomoniu?

Taip

Šaunuolis, Andriau. Tai, kad šunys loja, reiškia, kad jiems neramu. Antraip nekreiptų dėmesio. Matyt dar jaučia, kad valstybė klikos užvaldyta nepilnai.

...

Labai smagu,kad dauguma zmoniu niekada nepamirs to pogromo.Laimingi tie,kurie visa tai mate ta ryta,nes cia tukstantmecio ivykis,tokio turbut nebepamatysime.Gaila,kad neteko buti ta ryta.Labiausiai tiketina,kad tokiu budu noreta prigazdinti zmones,kad jie apie visa tai tyletu,taciau kiek matosi,zmoniu tas pogromas ne kiek neibaugino,o tik dar daugiau uzgrudino.Tebetampo juos po susmirdusius valdiskus koridorius,tebegazdina,bet zmones nemeluoja,nepasiduoda.Bandoma irodyti,kad cerniauskas nenese mergaites,taciau zmones ginasi kad nese.Irasuose aiskiai matosi.Kodel nebekalba apie baltom pirstinem muvinciomis galimomis nusikaltelemis.Ka jos ten veike.Stiprybes tiems,kurie dar yra tampomi,aciu uz jusu tiesa,o mes dauguma nepamirsime pogromo niekada.

Dėsnis

Visos bylos kur nėra logikos būna sufabrikuotos, arba netiriamos, nes tirti pavojinga, todėl einama lengviausiu keliu, sukuriamas absurdas, ir tūkstančius kartu kartojamas pradeda atrodyti logika.

Žodžio laisvė...

Neliustruota teisėtvarka.Stribų palikuonys užvaldę Tėvynę Lietuvą naudoja tuos pačius
brutalius stalinizmo metodus – buože į tarpkojį,ar patriotui skirtą lentelę į „Grindos” patvorį.Tai toks Baltijos Kelio trisdešimtmetis.Ir iš „Sausio 13-osios
brolijos”atimtomis patalpomis.Broliai ir sesės,kova dar nebaigta.Tik gaila,kad
jaunimas išvažiavo,o likome mes seniai.

dr. Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com
Birutė

Būtų gerai,kad išverstas tad straipsnis būtų į kitas kalbas ir paviešintas visur ,kur tik įmanoma.

Stasys

Taip, reikėtų, kad tai paskaitytų JAV prezidentas arba nors jo žmonelė.

Tvankstas

Manau, kad tinka ir po šiuo straipsniu. Esu Garliavos patvorinis, visada buvau, esu ir būsiu Kedžių šeimos pusėje. Noriu pasisakyti apie tikrovę ateityje. Niekas nepadės Kedžiams, jų dukrai Venckienei – nei Prezidentas, nei Seimas, nei Vyriausybė, nei koks advokatas, nes atsistojęs liūtu bus suėstas SISTEMOS, privestas iki skurdo ir mirties. Paidofilija yra šventas kiekvienos šalies valdančiosios klikos užsiėmimas. Duosiu vienintelį pavyzdį – Anneke Lucas iš Belgijos, yra jos prisiminimų prikrauta internete, kiekvienas gali pasiskaityti ir įsivaizduoti paidofilijos mastus brandžioje demokratijoje. Galima palyginti su Deimantės pasakojimais – tapatu. Kiekvienoje demokratijoje yra paidofilų tinklas, kurio nariai yra princai, premjerai, ministrai, policijos vadovai, prokurorai, teisėjai, advokatai, didieji verslininkai ir pramonininkai su bankininkais. Visur tas pat braižas – mirties eskadronai iš spec. tarnybų sunaikina… Skaityti daugiau »

Tvankstas

Stasys – Gulage atsidūrę komunistai pastoviai kartodavo : ‘ech, žinotų draugas Stalinas …’.
Pasidomėkite, kiek paidofilinių skandalų būna USA, ir kaip jie užgniaužiami.
O prezidentas ką, kai jo aplinka knibžda (kad ir J. Eppstein) paidofilais.

Algis

Paidofilai?? Kas tai ?

Tvankstas

Algis – paidofilos gr. vaikų mylėtojas, klasikinėje graikų tariama paidofilos, klasikinėje liaudynų paidofiles, šiandieninėje graikų pedofilos, liaudynų nuo 5 amžiaus pabaigos jau pėdofiles.

Tvankstas

Stasys / papildau – yra Youtube vaizdeliai, kaip Trump ir Eppstein prieš kokius 30 metų kabina mergas, tiksliau prisišaudo aukas akimis, nenustygsta, abu juodi jabakai raunasi ant šviežienos, akių ir kūno kalba abiejų labai iškalbinga.
Norime nenorime, bet turime pripažinti tikrovę tokią, kokia yra, bet neįsisvajoti apie ‘gerą Trump’, kuris taps paidofilų siaubūnu, nejaugi be Eppstein nebuvo dar daugiau tokių polinkių draugelių, kuriems dabar Trump yra patikimas STOGAS ? Gyvenkime tikrovėje, kur paidofilija yra turtingųjų ir išrinktųjų pasitenkinimas, žiūrėkime tikrovei į akis, nemeluokime sau, nes tai yra nepaprastai sunku išvengti – nemeluoti sau ir savęs neap(si)gaudinėti.

Tvankstui

Prieš savaitę per LRT plius rodė amerikiečio Jack Bryan dokumentinį filmą „Aktyvios priemonės“ (Active measures). Jei pagrindiniai filmo herojai būtų ne priešingų politinių partijų atstovai J. McCain ir H. Clinton, būtų galima suabejoti jo autentiškumu. Apie V. Putino „polinkius”, taip pat yra filmas. Kad pasaulį valdo degeneratai, vieša paslaptis.

https://drive.google.com/file/d/1K0hySA8lcSSJZmGqTms37_KidDMMCUAh/ view?usp=sharing.

Tvankstas

14:37 – kuris iš filme rodomų žmonių nėra žydas ? Vienetai.

>>>

gaila man tavęs. Bijai net savo šešėlio.

>>>

o šiaip, manau, kad esi trolis, kuriam už tokią pliurpalynę sumoka.

Priešo taktika,

arba velnio – pirma įbauginti, tada pats pasiduoda. Nepažįstu nei vieno pedofilo, žinau, kad jų yra, bet jie patys bijo viešumos, vadinasi nekokia ten anų jėga. O iškrypėliai visų pirmiausia yra dvasiniai ligoniai, tai negi dvasinis ligonis bus stiprus? Kur kas paprasčiau kažkam yra jais naudotis sukčiams, t.y. pastato į atsakingą postą ir taip valdo kitus, daro juodus darbus ne savo rankomis. O ligonis visada tylės ir vykdys kas liepiama.

52
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top