Verta prisiminti. Nijolė Sadūnaitė. Atviras laiškas LAT pirmininkui Gintarui Kryževičiui: disidentiniai pamąstymai

Atviras laiškas su disidentiškais pamąstymais LAT pirmininkui Gintarui Kryževičiui:

Jūsų valia, pone Aukščiausiojo Teismo pirmininke, Lietuva tampa uždarųjų teismų šalimi. Jums ne paslaptis – teisėtvarka besidominti visuomenė vis dažniau išprašoma iš teismų posėdžių salių. Arba posėdžiams parenkamos tokios ankštos patalpos, kad stebėtojai į jas nebegali patekti. Tad besidomintieji aplimpa uždarytas duris. Klausosi. Yra priversti bandyti įžvelgti vidun pro raktų skylutes. Nenuostabu, kad po Lietuvą plinta gandai iš teismų – kam ką pavyko nugirsti.

Balandžio 3-ąją Raseinių teismas nagrinėjo senelių Kedžių prašymą leisti matytis su anūkėle Deimante. Posėdis irgi buvo uždaras. Lauke už durų likę žmonės pasakoja: pirmiausia teismas prigąsdino senukus. Kad jie nedrįstų papasakoti, kas vyko salėje. Tai esą paslaptis. Seneliai mat net ir svajoti nebeturėtų apie pasimatymus su anūkėle. Ši, atseit, jų ir akyse matyti nenorinti. Kaip ir tetos. Kaip ir vaikystės draugų, su kuriais ilgai bendravo.

Pačios Kedytės salėje nebuvo. Jos vardu kalbėjo kažkokia psichiatrė ar psichologė. Ir teismas įtikėjo, kad Deimantė ją, tą psichologę, išties įgaliojo už save liudyti.

Negaliu pasakyti, kiek tiksliai viską perpasakojo išvarytieji už Raseinių teismo durų. Bet aš ne kartą buvau Klonio gatvėje Garliavoje iki gegužės 17-osio ryto košmaro. Ne kartą bendravau su Deimante – ne pagal metus brandžia mergaite. Valinga mergaite. Todėl manęs visiškai nejaudina, ką kas įdėjo į psichologe pasivadinusiosios lūpas. Mane labiau sujaudino vieša Laimos Stankūnaitės panika. Jos tvirtinimas, kad Deimantei blogai, kad jai skauda galvą ir pilvuką, dėl to jos turinčios apleisti Lietuvą ir išvykti pas nežinomus geradarius.

Ar Deimantei galvą skauda dėl to, kad, kaip sakė vienas teisėjas, jai yra „plaunamos smegenys“? Ir mergaitės nepavyksta palaužti? Ir dėl to ji taip atkakliai slepiama nuo visuomenės?

Ateina gegužė. O į šį mėnesį pagal kieno tai komandą atkelti daugelio skandalingųjų bylų nagrinėjimai. Daugelio bylų. Nors aukščiausiu lygiu buvo prašoma nedaryti tarp teismų posėdžių niekuo nepateisintų ilgų intervalų.

Kokius siurprizus mūsų nepriklausoma teisminė valdžia rengia Lietuvai gegužę?

Kai Seimo teisės ir teisėtvarkos komitetui vadovavo A. Sakalas, buvo ryžtasi neboti sąjūdinių nuostatų ir teismuose palikti sovietinius, kažkada mus persekiojusios sistemos teisėjus. Neliustruoti ir sistemai talkinusieji psichiatrai.

Manau, tokių „tautos atstovų“ kaip A. Paulauskas iniciatyva Baudžiamajame kodekse dingo skirsnis, numatęs teisėsaugininkų baudžiamąją atsakomybę. Gal tai lėmė, kad Medininkų žudynių byla buvo žlugdoma nuo pat įvykio vietos apžiūros ir pirminės gyvo išlikusio T. Šerno apklausos. Lietuvos VSD ėmėsi nusikalstamų veiksmų prieš trylikametę E. Kusaitę ir jos artimuosius, parengė V. Pociūno nužudymą.

Bet, kaip ir reikėjo tikėtis, nusikaltėliai su togomis prieina liepto galą. Kažkas M. Milinienei, kaip ji teigia, duoda perskaityti pedofilijos bylas, nors ji viso labo tik eks teisėjo žmona, ir ji pradeda teismo procesus televizijos ekranuose.

Teismai liudytojais kviečiasi išryškėjusius provokatorius ir prokurorus, atsakingus už baisių nusikaltimų tyrimų žlugdymą. Kauno apygardos prokuroras K. Betingis tvirtina – duotų jam gyvą D. Kedį, jis iš jo išmuštų reikiamas žinias. Kaip čia man neprisiminti mane tardžiusiųjų kėgėbistų. Jie sakydavo, kad ir iš negyvėlio gali išgauti prisipažinimą. Gal ir K. Betingis apie tai jau mąsto?

Tie patys prokurorai liudytojai nesureagavo, kai jų informatorius su baudžiamojo nusikaltimo uodega M. Žalimas teisme parodė, kad apkaltinti policininkus kriminalistus jį vertė šiandieninis teleprodiuseris V. Gaivenis.

Kai okupacijos sąlygomis mes surengėme mitingą prie A. Mickevičiaus paminklo, lietuvių kolaborantai organizavo kontrmitingą Katedros aikštėje. Kas jame buvo kalbama, galima paskaityti atsivertus tų laikų „Komjaunimo tiesą“.

Bet ta pati „Komjaunimo tiesa“, arba kitaip – vainauskinė žiniasklaida, ėmėsi energingo visos Lietuvos „smegenų plovimo“ artėjant gegužę suplanuotiems įvykiams. Tik šį kartą L. Lavastės, to provokatoriaus, kuris Klonio gatvėje prieš telekameras vis intensyviau žegnodavosi, ar buvusio Tarybų rajono milicininko K. Jovaišo pastangomis siekiama įteigti daliai žmonių, vis dar norinčių tikėti, kad Lietuvoje yra teisingi teismai, kad taip yra iš tikrųjų. Tai yra, kad teismai nesivadovauja Jūsų nurodymu išpjauti „Lietuvos pūlinį“.

O gal visus „pūlinius“ su visais kitaip manančiais apie Lietuvos teisinę sistemą, su Klonio gatvės „patvorinių minia“, pasiryžusia siekti tikrai teisinės demokratinės valstybės ir tuo tapusia pavojinga ne tik buvusiesiems, bet ir meilės Tėvynei nepažinusiems buvusių kolaborantų vaikams, susodintiems į vadovaujančias pozicijas pradedant Konstituciniu ir Aukščiausiuoju teismais.

Mane, kaip ir kitus čekistinę valstybės valdymo tvarką kritikavusius ir kritikuojančius, vainauskinė žiniasklaida ne kartą vadino „teroristų rėmėjais“. Matyt, tokia aš ir esu, nes paakinta prokuroro A. Urbelio patarimo jo priimtą sprendimą dėl V. Pociūno nužudymo „skaityti tarp eilučių“ leidžiu sau galvoti, kad to nusikaltimo užsakovai yra Lietuvoje. Ir kad prokuroras A. Urbelis nusikaltimo užsakovus būtų suradęs, jei būtų išmušęs (čekistų išsireiškimas) iš G. Vainausko jį ištardydamas, kas užsakė jam dergti nužudytąjį pareigūną, net pačiam perrašant jau žurnalistės parengtą dezinformaciją. O tas protu nebesuvokiamas melas apie E. Kusaitę po sprogimų Bostone: ar tai tik Vainausko įsiteikimas prokurorui M. Dūdai, ar jau galėtume kelti versiją, kad abu čečėnų laisvės kovotojus sukompromitavę jaunuoliai taip pat buvo putiniškosios FSB aukos, panaudotos, kaip sakydavo čekistai „v tiomnuju“, tik jau anapus vandenyno?

Pone Aukščiausiojo Teismo pirmininke, Jūs po savo sparnuotojo posakio apie „Lietuvos pūlinį“ nematėte reikalo atsistatydinti. Todėl aš, kaip kitaip mąstanti, nebesijaučiu Lietuvoje saugi. Kaip manote, ar nevertėtų ir man, kaip čečėnams Gatajevams, pasiprašyti politinio prieglobsčio Suomijoje. Kadangi teisminio klano požiūriu jų Lietuvoje aš taip pat esu pūlinys?

Linkėdama Dievo palaimos mūsų Tėvynei,

Sesuo Nijolė Sadūnaitė

2013 m. gegužės 1 d.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
16 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Nuomonė

Pritariu iš visos širdies gerb.N.Sadūnaitei.

Agnė

Tikiuosi kad paaiškės, kada nors Deimantės istorija. Bet dabar labai gaila senelių įvarytų į neviltį.
Prisimenu Sadūnaitę, kai laisvės simbolį, per Sąjūdį, tokia ir išliks, tvirtybės!

nabagėliai tie teisėjai

žemiausias visuomenės sluoksnis tie teisėjai.
nes nėra šlykštesnių žmogystų kaip darantys neteisybes „teisingumo” vardu.
—-
kai nėra teisingumo – ir bėga ir kariasi lietuviai – čia ant tų nabagėlių sąžinės guli.

Stasys

Pagarba Nijolei ! ji gi atvirai, sąžiningai, teisingai, mano nuomone, viską išdėstė. Bet, deja, medaliai kabinami, nors tu ką…. O jūs norit, kad lietuviai neemigruotų, kad Lietuva nesunyktų ? Kažkas yra labai ne taip …

kryžiaus keliai

Nomenklatūros laisvių Premija – ” Dėdulei” / Tėtei.
Vorui Kryžiuočiui „Pūliniui”- ordinas. Už kryžiaus žygį prieš Tiesą, už Teisingumo triumfą šautuvo buože per tarpukojį, už Pralietas Žopienės laimės ašaras, už Venckienės lavoną gb podvalo šaldiklyje „amerikose”.
..
Antitarybinei atckalūnei Sadūnaitei?
Visa Sistema laukia nesulaukia, kada pagaliau galės įsmeigti medinį Kryžių ant Nijolės kapelio.
Nu bet Ji- niekaip nemiršta!
Ot užsispyrusi…

Bravo Nijolei

Ji kaip visada rašo kandžiai jumoristiniu stiliumi.

$+$

Kokia ten dar Dievo palaima! Visa Lietuva tapo vienu ištisu pūliniu.
<>
Teisėjus skiria ne Kremliaus ir ne Putinas, o Lietuvos Respublikos Prezidentas. O kas renka LR prezidentą?! Toks įspūdis, jog Lietuvoje apie tai niekas nėra girdėjęs.
<>
Retorinis klausimas! Ar ilgai mus dar rusai puls arba kiek medalių liko neišdalinta?!

Julius Puras

Tiesos.lt prisidenginėja Garliavos vaiko skausmu. Prisidengę skleidžia emocijomis persunkta „Karbauskis puolamas” dezinformacija. Kriminalinių įvykių suvestinėse nėra jokios žinios apie Karbauskio puolimą arba užpuolimą. Sarmata ant jūsų tiesos.lt ir ant tų žmonių kurie jomis prisidenginėja.

kol dar turime tokiu sviesiu zmoniu,

tol Lietuva gyva. Sesei Nijolei- aciu, kad esate.

Tomas

Stai kur tikra kovotoja uz tiesa,Kusaites byla jau issprende dabar garliavos emesi,drebek Kryzeviciau, teisingumo valanda nenumaldomai arteja. Aciu sese Nijole, bene vienintele viltis Lietuvoje likote.

ar jums

jums cia rasantiems nearodo keistai, kai neskundziamus ir neginciajimus sprendimus priima teisejai kurie yra ne isrinkti, o kieno tai paskirti. is cia ir visos bedos nes seimininkams reikia atidirbi.

Ona

Gerb. Nijole, sveikatos ir sveikatos jums linkime, nes aprasote daugumos zmoniu likusiu Lietuvoje NEVILTI. Dievo palaimos JUMS. Tikiuos, kad melu ir godumu gyvenantys teisejai nesa ir savo gyvenimo kryziu.

Marijos žemė

tapo besočių drakonų nusiaubtu, praskolintu, parduotu Melo ir dvigubos moralės „kaka-caca” kraštu,su turtingais valdininkais – tarnais ir išvyta,nuskurdinta
dvasiškai ir morališkai Tauta.Liko tik šešėlis garbingos Lietuvos.Užtat klesti
korupcija, šmeižtas,skalikų ir „troikų” puolimas.Manau, kad didžiausi puliniai
ir skiepai pražudys savus šeimininkus – pačias aršiausias karingas „žiurkes”,
kurios minta mūsų krauju, tyčiojasi,niekina,nesiskaito su kitokia nuomone.
Sveikatos ir stiprybės Gerb.Nijolei kovoje už Tiesą,teisingumą,dorą Lietuvą…

S. Nijolei

didžiausia pagarba.

nuomonė

kai pamačiau,kai ponui kryževičiui buvo iteiktas ordinas….baisi gėda……po Garliavos bylos pasijautėm esantys debilai,tik pagalvojau,kodėl tie galingieji taip nekenčia mūsų paprastų žmonių.,juk JIE VALSTYBĖS PAVERSTŲ UBAGŲ PAGALBA,GALI JAUSTIS PONAI …kol tylėsim jie visą laiką tyčiosis…ir laikys dorus žmones pūliniais,o tuos kurie išvogė valstybę milijardais ,…net piršteliu nepajudina,demokratinėse valstybėse-SODINA,O pas mus tai patys gerbiamiausias elitas.. žiauru,net gėda ,kam papasakoti,O RUSIJA JUOKIASI……..ČTAI KĄ PALIKO IŠEIDAMI……DOKUMENTUS kgb IŠSIVEŽĖ,ir gali spakainiai iš maskalijos kompromatais gąsdinti….ŠTAI KAS BŪNA,KAI VALDŽIA NESIKEIČIA-TIKRA MAŽOJI RUSIJA…..

gerbiamai ir mylimai sesei

didžiausia pagarba už drąsą, sąžinę, tiesą. Jums nereikia jokių žemiškų apdovanojimų iš nešvarių rankų. Jus, sese, apdovanos pats Viešpats.

16
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top