Vidas Rachlevičius. Dvi šalys nesitaiksto su Kinijos užmačiomis Pietų Kinijos jūroje – koks bus šios atsakas?

Vakar iš Portsmuto į pirmąją 7 mėnesius truksiančią operatyvinę misiją išplaukė naujojo Britanijos laivyno flagmano, lėktuvnešio HMS Queen Elizabeth vadovaujama smogiamoji laivyno grupė – Carrier Strike Group.

Tai – galingiausias britų laivyno kovinis junginys nuo Folklendų karo laikų. 65 000 tonų lėktuvnešis ir jį lydinti laivų grupė patruliuos Viduržemio, Arabijos jūrose, Indijos ir Ramiajame vandenyne, įveiks 26 000 jūrmylių ir aplankys 40 valstybių.

Man įdomiausias yra būsimas epizodas Pietų Kinijos jūroje, kurią įvairiomis tarptautinę teisę pažeidžiančiomis priemonėmis Pekinas siekia padaryti savo vidaus vandenimis. Šis žygis buvo suplanuotas dar prieš kelerius metus ir šiame etape prie britų prisijungs amerikiečių laivyno smogiamoji grupė. Tuo siekiama parodyti kad dvi šalys nesitaiksto su Kinijos užmačiomis Pietų Kinijos jūroje. Jau pernai Kinija kėlė didelę isteriją dėl šios misijos ir grasina griežtu atsaku.

Tokio masto projekto, kaip HMS Queen Elizabeth, kelias nebuvo lengvas. Nuo idėjos iki šios dienos praėjo 20 metų ir, kaip dažniausiai būna, keičiantis poreikiams ir technologijoms, projektas per tą laiką pabrango du kartus. Pati idėja pirmą kartą viešai nuskambėjo 1998 m. Buvo daug skeptikų, kurie teigė, kad tokie laivai Britanijai nereikalingi ir gynybos biudžetas negali to sau leisti. Tačiau 2003 m. gynybos ministerija susitarė, kad laivo statybai vadovaus „BAE Systems“ ir „Thales“ aljansas.

Milžiniško lėktuvnešio statyboje dalyvavo šešios britų laivų statyklos. Komponentai baržomis buvo gabenami į surinkimo vietą, didžiausia dalis svėrė 11 000 tonų. Statant didžiausią istorijoje Karališkojo laivyno laivą, dalyvavo 100 JK kompanijų, dirbo 10 000 žmonių ir tai rodo didelius britų technologinius bei ekonominius pajėgumus.

2014 m. liepą karalienė Elizabeth II dalyvavo oficialioje laivo vardo suteikimo ceremonijai, kurios metu ji sudaužė butelį „Islay“ salyklinio viskio. Įdomu, kad tai buvo tik antras kartas Karališkojo laivyno istorijoje, kai buvo naudojamas viskis, o ne šampano butelis.

Po to vyko „pliko“ laivo bandymai jūroje, montuojama įranga, pirmasis sraigtasparnio nusileidimas ant denio, kelionė į JAV, kur kartu su amerikiečių pilotais buvo atliekami pirmieji F35 skrydžiai, po to naktiniai skrydžiai ir t.t.

Beje, dviejuose šios klasės laivuose nėra katapultų ir orlaivių stabdymo įrankių, todėl jame dislokuota penkiolika trumpojo kilimo ir vertikalaus nusileidimo (STOVL) F35 B variantų orlaivių.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
6 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Šilko kelias

Išplaukė ,tai išplaukė,bet ar bus kur sugrįžti su tuo karališku laivu.Kinai jau UK turto už 135£ milijardus ” įsisavinę”; dvigubai daugiau negu tyrėjai iš pradžių manė.”Chinese investors have amassed a portfolio of UK businesses, infrastructure, property and other assets worth nearly £135 billion, almost twice as much as was previously suspected, an investigation reveals today”>>Revealed: how China is buying up Britain<<<

Papa Borgia

Už tokią Kiniją ir Sovietiją, virtusią Federacija atsakingas Wall Street’as ir niekas kitas. Tiesa, o kur buvo supleškintas pirmasis LR Prezidentas Antanas Smetona ir kodėl, nežinote? Kas pleškino vokiečių darbininkų klasę jos didmiesčiuose masinių bombardavimų karo metu? Nežinote, kaip sudega gyvi žmonės jų metu? Kokiose kančiose jie žūva, miršta, jei iškart nepavyksta žūti? Ko nepaaiškina Kapsukė šito mamičiukams (paikiems studenčiokams)?

Prašalietis

Lansberginiame durnių laive, kaip „patriotinis intelektualas”, taip jo patriotinio „proto” gebėjimas ką nors neseniai vykusio prisiminti būna beveik visas arba visas visiškai išgaravęs į „tautines dausas”. Pasekoje jie yra nepajėgūs prisiminti prieš pora metų buvusių tokio tipo JAV darytų „grandiozinių karinių dalykų”. Priminsiu, ne taip seniai visi proamerikiniai „tautiniai patriotai” laukė savo „ausis suglaudę ir kelnes iš džiaugsmo prikrovę”, ką JAV „super galybės” prezidentas Trumpas varganai, bet įžūliai ir visiškai neklausančiai JAV Šiaurės Korėjai padarys savo „daug didesnę” atominio ginklo knopkę demonstravęs Trumpas. Kaip „galingai” plaukė Trumpo pasiųsti link Šiaurės KOrėjos berods net trys lėktuvnešiai su armadomis palaikymo laivų. Kas ko išsigando ir kas iš viso šito JAV „galingumo” gavosi, žino net ir eilinis žmogelis. Kinija yra ne Šiaurės KOrėja,… Skaityti daugiau »

Emili

Didžioji Britanija yra deep state lizdas. Iš ten visos blogybės plius jankynas

Nepasirašysiu

Eilinis Rachleviciaus mandagus melas:
1. Apie tarptautine teise ir konkrečiai Taivano (korumpuotu pinigu plovyklos, narkotiku, sekso prekybos ir pornografijos mazgo, gėjų teisių sostinės ir prekybos organais centro) teisinio statuso.
2. Tarptautine teise rašė Vakarai, ir dauguma pasaulio ją pripažins tik laikinai.
3. Eilinis Britanijos garbinimas iš kažko, dirbančio Londone pardavėju. Kiekvienas darbas garbingas, bet tik tiems, kurie rašo tiesa, o ne karą skatinančia propaganda.

Ir dar

4. Britanijos laivynas didesne laiko dalį neveiksnus, nes net naujausi laivai pastatyti su daugybe defektu. Kaip ir Taivano armija, kurios puse tanku nevažiuoja.
Autoriau, gal prisiduriate prie algos iš ten pat, kur ir Kojala su Audrium Butkevičium?

6
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top