Vidas Rachlevičius. Ko niekada įsivaizduoti negalėjome…

Vyresnioji karta prisimena, kaip sovietmečiu pramogaudavom per žinias žiūrėdami nukaršusių kompartijos gensekų veblenimus ir akivaizdžią žmogiškąją agoniją. Tačiau tuomet tai buvo visiškai suprantama, nes taip buvo sukonstruota sistema – vadas miršta darbo vietoje. Tačiau niekada įsivaizduoti negalėjome, kad tokia pati situacija gali būti šių dienų JAV, kurios anksčiau buvo demokratijos, minkštųjų galių, veržlumo, sveiko proto ir pragmatiško požiūrio bastionas. Jau niekam ne naujiena, kad 78-erių prezidentas yra nepajėgus atlikti savo pareigas, o viską tvarko interesų grupės, kurios vadinamos Kolektyviniu Bidenu. Tačiau Vašingtono lėlių teatro režisieriams vis tiek tenka išleisti jį į viešumą ir beveik kiekvienąkart atsitinka kas nors nenumatyto: prezidentas pasimeta laike ir erdvėje, jis nesugeba adekvačiai reaguoti į aplinką, nusišneka ir pan. Ypač tai buvo akivaizdu pastarosiomis savaitėmis. Kaip žinia, J. Bidenas yra katalikas, todėl per savo pastarąją kelionę į Europą Vatikane buvo susitikęs su galingiausiu pasaulio kataliku Popiežiumi Pranciškumi. Net ir korektiškiausi ir nešališkiausi komentatoriai pastebėjo, kad J. Bidenas klajoja po geresnį pasaulį… Tai, kad jis po to užmigo per JT klimato kaitos konferencija (COP 26) Glazge, neturėtų stebinti, nes ten snaudė ne tik jis, bet ir britų premjeras B. Johnsonas, JAV prezidento specialusis pasiuntinys klimato klausimais J. Kerry ir dešimtys kitų lyderių. Tai yra akivaizdus įrodymas žinomos tiesos: venas dalykas, kai tu knisi smegenis kitiems, ir visai kitas – kai tau knisa… Bet didysis nutikimas su J. Bidenu įvyko konferencijos kuluaruose. Kad ir koks netikęs politikas jis yra, vis dėlto čia jau yra šalies, kurią gerbiu prestižo reikalas. Kažkaip net nepatogu apie tai rašyti. Ir vis dėlto… Vartosiu korektiškas frazes, kurias naudojo ir britų spauda. Kadangi karalienei Elizabeth II buvo sušlubavusi sveikata, klimato viršūnių susitikime jai atstovavo princas Charlesas ir Camilla, princas Williamas bei Kate Middleton. Konferencijos kuluaruose Kornvalio hercogienė susitiko trumpo pokalbio su J. Bidenu. Pokalbio su Camilla metu J. Bidenas, anot britų spaudos, „pramušė vėją“. Kitais žodžiais, tai buvo „dujų emisija iš kūno“. Ir dar klimato konferencijoje! Anot liudininkų, tas dujų nuotėkis iš kūno „buvo ilgas ir garsus“. Aplinkiniai pastebėjo, kad Camilla labai pasimetė, bet susitvardė ir nensutojo kalbėti…

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
18 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Jauni ir durni

buvome, todėl gal ir negalėjome įsivaizduoti. Nors kai R. Reiganą išrinko, gal dar sudvejojome, juk aktorius, kaip jisai susitvarkys? Bet jei kiekviena melžėja … . Buvo ir jaunų tačiau, iškart protingų, tai tie buvę komjaunuoliai be vargo persėdo į ministerių roges. Valdė, tai jau visai protingi, kurie ėjo per visas valdžias, taip sakant kelią rodė. Nu o apžlibusi tauta, ko norėt. Rinko tuos, kurie malonesni. Bėda, kad niekas nepasikeitė. Dabartinis jaunimas po 20 metų irgi rašinės – „negalėjome įsivaiyduoti”, bet jau bus po pietų … . Kai mano senelis, Lietuvos husaras man sakė „valdžia žmogui visada bus priešas”, aš, galima sakyti, juokiausi jam į veidą.

Kis

nenuostabu,kai rasoma apie tai ko pats gerai nezinai.Panasu i pletkas,tai ka raso Delfi ar Lrytas uz gryna moneta imti nepatartina.Babkes ir tik babkes sprandzia.Negi mes esame vis kazkur?Panasu,kad marse.

JAV svarbu protas ir patirtis,o ne amžius

Manau,straipsniui galimai trūksta korektiškumo. Senatorius Džonas Makeinas ( John McCain) mirė sulaikęs beveik 82 metų,sužalotas Vietkongo nelaisvės metu,beveik iki pat mirties ėjo senatoriaus pareigas, buvo aštraus proto ir ryžtingų sprendimų šalininkas, raginęs ginti Lietuvą nuo išorės grėsmių.
JAV federalinio teismo teisėjas Jack’as Weinstein’as atsistatydino iš teisėjo pareigų ,būdamas 98 metų.
Donaldui Trumpui taip pat greitai bus 75 metai, bet jo pasisakymai nenustoja stebinti aštriu situacijos suvokimu,kad ir dėl skuboto JAV pasitraukimo iš Afganistano.

dar apie amžių

Galima priminti,kad Bidenas laimėjo demokratų partijos kandidato rinkimus prieš tuo metu 38 metų jaunuolį Buttigiegą.

Niekaip nesulaukiu

Kada LR Seimas svarstys Švabo ir Geico poelgius Žmonijos išnykimui.

Kazys

Aš tai jau nebesistebiu , ir jau net nebejuokinga.

Didelės abejonės

Iš Bideno liko tiek pat kataliko,kiek iš ožio pieno.

Vaclovas

Tai tik perpasakojimas įvykių, o ne paaiškinimas. Puiku, kad yra išaiškinimų skiltis, tad tuo ir pasinaudosiu. Štai, kaip yra – Europa tapo Rytais, o Rusija vėl susigrąžino Vakarų atstovės vardą Rytuose. Europai laisvė yra daryti, ką nori, gi Rusijoje laisvė – atsparumas nuo ydų (žinoma, tai tik vertybių nusistatymas, gyvenimas nėra tam tolygus). Lietuvys mano, kad Rusijoje suirutė, blogi keliai, seni skydiniai, o ne šiuolaikiški namai, prastas maistas ir parduotuvės. Taip yra todėl, kad lietuvys neišgali (dėl neapykantos rusui?) nors truputį įvairiapusiai pasidomėti ta šalimi (paprastai, jei tai, ką sužino, yra nauja, kinkų drebinimas po to, deja, užtikrintas).

Vaclovas

Papildysiu savo ankstesnio pasisakymo paskutinį sakinį. Tuomet meilingumas tai šaliai tampa net perdėtas, “įsijungia” rūpestėlio nuostata.

Vaclovas

Dar turiu pabrėžti, kad Vakarų negalima sieti su baltaraiščiais. Taip, kaip su kryželiu ant kaklo gali nuodėmiauti, taip ir nežmonės su baltais raiščiais gali atstovauti nebent pasaulio daliai, sutartai pavadintai Vakarais, bet ne vertybine prasme. Vakarai tai krikščionybė. O su ja nesusieta balta spalva jokiu būdu ne baltų rožių, veikiau salsvų kapinių gėlių. Daug ko nežino lietuvys, kalbant apie nesusipratėlį. Tokiam ir riestos, kaip gyvačių elgsena puolimo metu, nacistų kepurės – Vakarų skiriamasis ženklas. Varge, iš kokių laukų atėjo kai kurie lietuviai…

Bezdantis Bidonas

Yra Landsbergių patronas.

stasys

V.Rachlevičius kovoja su numestomis ‘šaibomis’ valsatybiu vadovų ? aptarinėti tokias smulkmenas va iki ko priveda neapykanta ‘demokratijai išsigymusiai’ .Tu žmogau jau negali elgtis taip kaip to norį tavo organizmas ..o jei jau neduok dieve ten kur nors ne vietoje ir ne tuo laiku ‘purptelsi’ žiurėk koks pakils vėjas tokiu savimi patenkintu . Teoriškai Trump tikriausiai turi daugiau vietos tokioms dujoms , gal pagal tokius požymius imsime rinkti sau Prezidentus ? Kaip man tai būtų šiokia tokia bėda jei ta ‘šaiba’ nukristu tyliai ..tada juk įtarimas kristu ir tai UK princesei ? Bet tuo Vidas niekada neleistu įtarinėti ..juk tokia princesė .. o beje kokias temas autoriaus ten jie abu susėdę gvildeno ? labai jau didelis skirtumas amžiaus kad būtų rastos… Skaityti daugiau »

dujų emisija...

dujų emisija iš kūno 🙂 🙂 🙂

Buttigiegas šiuo metu

išėjęs 6 mėn. tėvystės atostogų (jo vyras neseniai pagimdė kūdikį), todėl apie jo emisijas nepranešama.

Rinkėja iš Kauno

man jau seniai kirba klausimas: kodėl šitas portalas kaip magnetas traukia komentuoti trokštančius psichinius ligonius ir suvaikėjusius kagebistus? Paskaitai ir plaukai šiaušiasi – beveik nė vieno adekvataus komentaro po straipsniu. Nuolat kažkokie šešėlių pasaulio personažai diskutuoja patys su savim kaip absurdo pjesėse. Gal problema ta, kad čia neliko normalios redakcijos? Buvo įdomu skaityti šitą portalą, kol čia dirbo Bingelienė, Matulevičienė, žmonės, gyvai reaguojantys į aktualijas, analizuojantys. Dabar tiesiog sumetamos paklodės, kurių 4/5 aš jau gerokai anksčiau skaičiau pozicijoje, respublikoje, laikmetyje ir kt. Kur dingo Nida, Čepaitienė? Jei susilaukė represijų darbe, parašykit. Kur nuorodos į aktualias tinklalaides jutūbe? Nieko konkretaus nerandu ur apie parašus referendumui. Radžvilas kaip visada nubus iš miego savaitę prieš paskutinį veiksmą. Pseudokovotojų už tiesą tribūna. Saugiai sėdint… Skaityti daugiau »

stasys

dikaduoniu karta Kaune gyvena. Randa laiko apibėgti puse Lietuvoje publikuojamu portalų visur pakomentuojant savo trigrašiu ir vėliau čia apsilankius imti dar piktintis jog Tiesos keičia aktualijų veidą. Pasigedus kai kuriu autoriu reikia ju pačiu klausti , kodėl, o ne čia raugoti .

Niekada

negalėjau įsivaizduoti,kad Rachlevičius,rašydavęs įdomius straipsnius,nusileis iki tokio lygio.Ar čia dujų ,ar proto emisija prasidėjo.

18
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top