Vidas Rachlevičius. Kuo panašūs Britanijos ir Lietuvos konservatoriai?

Veidaknygė

Kaip sakė vienas buvęs premjeras, „lyginti negalima, bet palyginkim“. Kuo panašūs Britanijos ir Lietuvos konservatoriai? Ir vieni, ir kiti yra jokie dešinieji, ir vieni ir kiti yra stipriai nuvažiavę į kairę. Skirtingai nei Lietuvos „konservatoriai“, britai dar bent retsykiais prisimena savo partijos pavadinimą bei ištakas ir kartais pasielgia kaip klasikiniai dešinieji arba bent jau imituoja tai. Tuo tarpu Lietuvos „konservatoriai“ tai seniai pamiršo, dėl to niekas ten nesuka sau galvos. Tai yra klasikinė kairioji, į autoritarizmą linkusi partija, kurios atrama – nemąstantys jaunieji pimpačkiukai, sėdmaišininkai ir visų spalvų bei pakraipų projektiniai naudos gavėjai. Partija demonstratyviai plaukia neomarksistinės darbotvarkės farvateriu ir net nemato reikalo kažką imituoti.

Antras panašumas išryškėjo būtent šiandien – rinkimų išvakarėse visiškai susimovė ir vieni, ir kiti. Liepos 4 dieną Britanijoje vyks parlamento rinkimai. Visos apklausos rodo, kad konservatorių laukia žeminantis pralaimėjimas leiboristams. Maža to, turbūt didžiausią kvailystę savo karjeroje vakar padarė konservatorių lyderis, premjeras Rishis Sunakas. Kaip žinia, šiomis dienomis abipus Lamanšo plačiai minimos sąjungininkų išsilaipinimo Normandijoje arba D-Day 80-osios metinės, kuriose dalyvauja įvairių valstybių vadovai. Vakar jis anksčiau išvyko iš renginio, nes „turėjo interviu televizijoje“. Bendroje nuotraukoje greta E. Macrono, J. Bideno ir O. Scholzo stovi užsienio reikalų ministras D. Cameronas. Britų žiniasklaida tiesiog sprogo pykčiu ir panieka, net ir santūrūs bei rimti dešinieji laikraščiai pavadino R. Sunaką „nacionaline Britanijos gėda“. Premjeras šiandien viešai atsiprašė, savo ankstyvą išvykimą pavadino „klaida“, bet tai jau nieko nekeičia. Tai ne šiaip sau šūvis į koją rinkimų išvakarėse, tai įvaizdžio katastrofa ir inkaras, kuris nutemps konservatorius į dugną.

O štai Lietuvoje, jau vykstant rinkimams į Europos Parlamentą pasižymėjo viena iš „konservatorių“ žvaigždžių Rasa Juknevičienė. Automobilis, kuriame ji sėdėjo, partrenkė dvi merginas, o iškilioji moralistė net nerado reikalo išlipti ir pasižiūrėti, ar viskas tvarkoje, ar nereikia pagalbos. Aš nekalbėsiu apie teisinę šito reikalo pusę ir šios ponios moralinę bei žmogišką degradaciją, bet tikrai nesuvokiu, koks dumblas turėtų būti to rinkėjo galvoje, kuris EP rinkimuose balsuos už TS-LKD atstovus ir konkrečiai Rasą Juknevičienę?

5 13 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
56 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
56
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top