Vidas Rachlevičius. Lietuva tampa labai įdomiu kraštu

Būtų labai juokinga, jei nebūtų graudu. Viešojoje erdvėje reiškiasi minios visų galų vadinamųjų ekspertų – viešųjų ryšių, komunikacijos, užsienio politikos, medicinos, žmogiškųjų santykių ir t.t. Nežinia iš kur išlindęs ir influenceriu apsiskelbęs veikėjas ar veikėja laikomi proto bokštais, neginčijamų tiesų skleidėjais. Visi turi „Google“, visi viską išmano ir svaičioja apie viską, o žiniasklaidoje – jokių redakcinių filtrų, nes ten dauguma – tokie patys. Atrodo, kad redaktoriaus pareigybė nebeegzistuoja. Štai ir paradoksas: šalyje sparčiai daugėjant visų galų ekspertų, jos politikos lygis ir visuomenės mentalitetas skutamuoju skridimu sminga į žemumas. Vadinasi, tie ekspertai niekam tikę?

Pasižiūrėkime tik į kelis pastarojo meto epizodus. Baltarusija. Europinės plepalų politikos štampais ir šablonais mąstantis politikos ir politologijos vaikų darželis pūtė kovos trimitus ir „vertė“ iš posto Kartoflenfiurerį. Jau pirmosiomis dienomis po rinkimų ir aš, ir kiti žmonės FB rašė, kad politine prasme „statyti ant S. Tichanovskajos“ yra didžiulė klaida, strateginiu požiūriu tai visiškai netikęs kelias ir t.t. Tačiau mūsų politikai gavo progą pasirodyti svarbiais, būti matomais europiniame kontekste ir pažaisti su mašinytėmis smėlio dėžėje. Žaidė ir džiaugėsi. Kodėl dabar visi tokie pritilę, koks baltarusiškos politikos rezultatas? Jokio. Tačiau yra posakis „…. su iniciatyva“. Taigi, mūsų užsienio reikalų ministras nesėdėjo rankų sudėjęs ir nutarė suduoti lemiamą smūgį Baltarusijos diktatoriui. Po susitikimo su S. Tichanovskaja jis kreipėsi į Valstybinę lietuvių kalbos komisiją dėl Baltarusijos pavadinimo keitimo… Ačiū Dievui, kad komisijos pirmininkui užteko proto net nesvarstyti šio klausimo. Baltarusiai mus dar labiau pamilo? Atvirkščiai. Dabar nuosaikūs komentatoriai ir net opoziciniai apžvalgininkai klausia: „Kas įgaliojo Tichanovskają ir lietuvius?“ Po šios ministro iniciatyvos iš mūsų Baltarusijoje dabar daug kas šaiposi lygiai taip pat, kaip mes iš įvairių beprasmių Briuselio sankcijų ir kitų kabinetinių iniciatyvų, kuriomis ES „triuškina“ Lukašenką ar Putiną.

Kaip Lietuva sureagavo į Rusijos opozicijos veikėjo A. Navalno sulaikymą? G. Landsbergis kaip koks TSPMI bakalauras aiškina, kad ES turėtų svarstyti sankcijas Rusijai. O, vargeli! Kada jis ir Briuselio biurokratija pagaliau nustos mus visus žeminti ir statyti ant pajuokos? Rusams jau atsibodo apsimetinėti ir jie atviru tekstu kalba, kad dėjom mes ant tų jūsų sankcijų… Tačiau šia proga prisiminiau ir G. Kirkilo premjeravimo laikus, kai juokdavausi, kad Vilniuje turbūt nebuvo nė vienų laiptų ar durų, prie kurių jis nebūtų davęs interviu ar ko nors nepakomentavęs. Ir štai mūsų Prezidentas pasakė: „A. Navalno areštas jam tik ką sugrįžus namo yra tik dar vienas Kremliaus pastangų sistemingai piktnaudžiauti žmogaus teisėmis ir demokratinėmis laisvėmis įrodymas“. Dar vienas įrodymas, kad šalies, garsėjančios milžiniška komunikacijos ir PR‘o „profesionalų“ kariuomene, Prezidentas nesugebėjo suformuluoti logiško sakinio. Gal kas nors gali pasakyti: žmogau, jei nesugebi kalbėti ekspromtu, nedaryk to – juk esi valstybės vadovas, reiški jos poziciją, o kiekvienas tamstos žodis yra svarbus. Jei žinosi, kad reikės tai daryti, pasirašyk ant lapelio, parepetuok prieš veidrodį arba, geriausia, tegul parašo pranešimą spaudai, išplatina jį ir dar tamstos vardu gali sklandžiai perskaityti atstovas spaudai. Taip bus tikrai geriau.

Ir trečias gūdžios provincijos politikos epizodas. Dabar aukščiausiuose valdžios sluoksniuose vyksta intrigos bei rietenos dėl ambasadorių ES bei JAV kandidatūrų. Kai dėl Briuselio, tai tik labai šilta vieta ir valstybės interesų požiūriu tai jokia problema, nes ES kontekste mes jau seniai neturime savarankiškos politikos, o pritariamai palinksėti galva gali bet kas. Visai kita kalba Vašingtonas. Nors JAV tebėra mūsų svarbiausia sąjungininkė, ten įvyko esminis lūžis, kuris, be jokių abejonių, stipriai keis Vašingtono užsienio politiką. Numatomi paskyrimai nėra palankūs mums. Ką tokiu atveju darytų atsakingai į valstybės reikalus žiūrintis šalies vadovas, premjeras, užsienio reikalų ministras? Pirmiausiai visi turėtų nustoti brukti saviškius į ambasadoriaus postą. Reikėtų suremti pečius, suformuoti rimtą task force. Tik be jokių „komunikacijos profesionalų“ bei TSPMI propagandinės politologijos kapelijos. Mūsų tarnybos iš atvirų šaltinių turėtų surinkti ir susisteminti visą įmanomą informaciją apie Antony Blinkeną ir kitus į svarbiausius Valstybės departamento postus ateisiančius pareigūnus. Juk visi puikiai supranta, kad ne J. Bidenas formuos užsienio politiką ir tai akivaizdžiai rodo pastarųjų savaičių vaizdo įrašai, kuriuose matome, švelniai tariant, nuo metų naštos labai pavargusį žmogų. Reikėtų pasitelkti ir visus įmanomus formalius bei neformalius ryšius Vašingtone ir bandyti išsizonduoti, kokie gali būti pokyčiai. Po to susidėlioti galimus scenarijus bei strategijas ir tik tada ramiai pagalvoti, koks žmogus geriausiai galėtų tokį darbą dirbti.

Pasvajokim…

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
26 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Kis

ponaitis Rachlevicius is uzsienio gal nezino,kad vidaus,uzsienio ir visais bambukais vadovauja Vytukas Landzbergis,tada mes dar ne tokiu nesamoniu prigalvuosime.Viena paguoda,kad dar nesumaste kurti Sajudzio Baltarusijoje ir Rusijoje,matomai bijoma konkurencijos,nes Lukasenka su Putinu,kaip mat perimtu ir pasiskelbtu patriarchais?
Durniu laivas bleskysis,kol ozys neuzvers kanopu,paziurekite ka isdarineja su Lietuva sis nevykelis?

autoriui

geri pastebejimai. kodel Lietuvoje toks neaukstas ziniasklaidos ir apzvalgininku lygis? nera iki galo paprasta pasakyti. del zinisklaidos lyg ir aisku- mazinti kastus ir didinti pajamas. nepadeda ir tai, kad vis daugiau biudzeto ir ES pinigu skiriama viesinimui. ziniasklaidai tai lengvi pinigai, bet pinigai ayeina ir lydimi vienos teisingos nuomones. be to, auditorija nera reikli, plius dar maza, tenka suktis kaip iseina. o bendriau del politiniu aktualiju, viena is priezasciu gali buti tiesiog ta, kad esame per mazi, per daug vieni su kitais susije, per daug studijave tose paciose mokyklose pas tuos pacius profesorius? gal ir dar del kazko. tada toje pacioje terpeje verdantys zmones supanaseja ir persiima influenceriu (ar per jega primetamu) persamomis idejomis. nors mainstreme panasi situacija is esmes… Skaityti daugiau »

Žemyna - neklyskime

mūsų apsisprendimas (ne)keisti kokios nors šalies pavadinimą neturi jokių padarinių aptariamai šaliai, niekuo jos neįpareigoja, nes mūsų kalbos žodžiai – tik MŪSŲ VIDAUS reikalas. O pati ta šalis tik pati ir sprendžia, kaip ji pati save vadina ir visai neturi kreipti į tai dėmesio.
Savo pokario vaikystėje kitaip, kaip gudas ir Gudija vadinant negirdėjau (turiu galvoje buitinę žodžio apyvartą).
Jeigu keistume, pakeistu pavadinimu galėtume įamžinti J. Statkutės tyrimais atkastus faktus apie tose žemėse gyvenusias gentis. Būtų graži padėka už Jos įdėtą didžiulį, daugiametį darbą.

Piršti

kitai šaliai pavadinimą – taip pat įžūlu ir nemandagu, kaip kad lenkams brukti į lietuvišką raidyną keletą savo raidžių. Kai šalis pribręs, gal pati pasiūlys kitaip ją vadinti, kaip padarė Gruzija – Sakartvelas. O dažyti batkos tėvoniją kita spalva – atleiskit, bet arba silpnaprotiškumas, arba tarnystė tironijai.

Diedas

Va čia tai ekspertas, va čia tai genijus.
Prezidentas ir premjerė pražiopsojo toooookyyy, tik kartą per šimtmetį gimstantį genijų.
Jau vien trolių stilium sukurptas straipsnio pavadinimas ko vertas.
O rašinėlio pradžia: „butu jokinga jiai ne butu graudu” tiesiog šedevras.
Rašykit atoriau toliau apie mus durnialous lietuvius ir nenugalimą rusų carą kurį visi mes mylim.

stasys

Gal Vidui laikas grįžti i Lietuva ? Paskutiniu metu Jis rašo str. kaip koks ‘komsomolskaja pravda’ redaktorius .Kuo toliau tuo sunkiau suprasti ji patį . Kas autoriu stebina ? Tai kad Lietuva nepateisina jo lūkesčius kovoje dėl įtakos Baltarusijai , dėl diplomatiniu postu Vašingtone ? Nejau tik tiek aktualiju mato Vidas Rachlevičius ? Kaip man tai nieko keista,.. kaltos rėkiančios antraštės kurias godžiai gaudo autorius .

Prašalietis

Vidas Rachlevičius rašo, cituoju ” Viešojoje erdvėje reiškiasi minios visų galų vadinamųjų ekspertų – viešųjų ryšių, komunikacijos, užsienio politikos, medicinos, žmogiškųjų santykių ir t.t.” Kaip iš straipsnelio gaunasi su „ne visų galų specialistu” Rachlevičiumi. Rachlevičius su kitais „visų galų specialistais” iki Seimo rinkimų nieko nerašė, o po Seimo rinkimų su kitais „ne visų galų specialistais” rašė, kad „politine prasme „statyti ant S. Tichanovskajos“ yra didžiulė klaida”… Iš straipsnelio matosi, kad Rachlevičiaus netenkina šiandieninių „politine prasme staytojų” statymas ant karinia nuodijimo medžiaga Novyčiok „nuodyto ir nedanuodyto”, niekur neišrinkto režimo „opozicionieriaus” Navalno personos. Į Rachlevičiaus „patriotinį’ klausimą: „Kada jis ir Briuselio biurokratija pagaliau nustos mus visus žeminti ir statyti ant pajuokos?” Atsakymas yra vienas: visas mūsų „žeminimas ir statymas ant pajuokos baigsis”,… Skaityti daugiau »

pastaba

teisingas straipsnis. ka galima tiketis net is istorijos klastotoju… istorikai – wikipedijos kramtytojai…

Problema

tame,kad pas mus egzistuoja amzinas faktinis valstybes vadovas.

ah1

čia Lietuva čia lietūs lyja… laukiam neregėto milijaradų lietaus. Lietuvoje nelyti negali. Tegul graužia pavydas bambas tiems pas ką nelyja lietūs visokiausi arba vadina keistu kraštu, o mums čiabuviams nieko keisto ir nieko naujo.

G.P.

Protingi pamąstymai. Deja, jie taip ir liks „balsu tyruose”. Nes Lietuvos Respublikos gi jau seniai nebėra. Tėra tik grabe gulinti balzamuota iškamša, kurią iš inercijos dauguma dar laiko valstybe…

Hm.

Labai geras straipsnis. Jėga.

taip vadinamiems ekspertams

trūksta net išminties.

DDD

Reikia pakeisti Baltarusijos pavadinimą, o notas dėl Astravo siųsti naujosios valstybės vadovei Cichanouskajai į Vilnių. Kadangi krymnašistas Kirkorovas nebus įleidžiamas į Lietuvą, krymnašistė Cichanouskaja irgi bus priversta valdyti iš Minsko. Krymnašistas ir Tbilisį užimti siūlęs Navalnas irgi turės vengti Lietuvos. Bet sankcijas Maskvai dėl Navalno būtinai taikykime, o Cichanouskajos Baltai Rusiai – dėl Ukrainos suvereniteto Krymui nepripažinimo.

Ką tik delfy

buvo straipsnis ,gana objektyviai atspindintis JAV gyventojų nuotaikas ir jį beskaitant dingo kaip į vandenį.Matyt,gavo įsakymą jį išimti?

Mūsų kultūros

propagandistai užsipuolė Gražulį tarsi liaudies priešą.Kur tolerancija kitai nuomonei?

Al.

,,žiniasklaidoje – jokių redakcinių filtrų”. Keista, kad autorius jų nepastebėjo. Trampo klausimu. Koronos. Pabėgėlių. Sodomitų. Lietuvių. Žydų. Radžvilo. Net Švento rašto.

Hm.

Tikrai, buvo galima patikslinti: redakcinių filtrų tikrai nėra netvarkingoms mintims ir netvarkingai kalbai. Bet politinio korektiškumo filtrai yra tokie, kad ohoho.

stasys

Labai blankus str. su išgalvotais faktais viėnok sukėlė dideli susidomėjima o juk jei taip ranka ant širdies padėjus autorius yra parašes kur kas geresniu str..Ta opi problema ir autoriaus neapėjo.

akivaizdu

Rachlevicius Putino ir Murdocho agentas

Tikrai, o kada Lietuva nebuvo įdomiu kraštu?

Sovietmečiu, pavažiavus toliau į rytus, tekdavo išgirsti klausimą: o kokie pas jus pinigai?
Tarpukariu per 20 (!) metų kraštas, ieškojęs labdaros (žr. Žemaitės misiją JAV) tapo tokia ekonomika, jog to pakako išgyventi tris okupacijas ir dar dešimtmetį partizanų kovos! Dar ir Tauta per tą laiką buvo sukurta!
O po to, nuo pat 1940 m. visokiais būdais, iki šiandien, peikia tuometį lyderį!
O gal kas žinote kitą knygnešių atvejį? Galėtume tęsti ir tęsti apie Lietuvos fenomenus!

klausimas

to : Ką tik delfy 2021-01-21 22:04
KAS DAR SKAITI DELFI?

Ar prie

Baideno,kuris skatins imigraciją, neprasidės masinė emigracija iš Lietuvos į Ameriką dėl pilietybės?Vietoj Anglijos?

>akivaizdu

paleisk pagaliau vezelininį bidoną iš rankų. Susikaupk. Atidėk į šalį tau po snukiu pakištas instrukcijas. O dabar savarankiškai ir suprantamai – ką Merdokas? Tu čia apie Rupert’ą ar kurį? Kuo jis, tave, vargšelį, nuskriaudė?

Gerovės valstybė

Nabagą girtą teisėją Birštoną , išvadinusį žurnalistus š- dų š- do gabalais atleido , o jo sugerovą Lemežį paliko, nors abu tą rytą darbe gėrė. Po to Lemežys net vadovavo skyriui. Tuometinis teismo pirmininkas jį draugiškai palaikė. Valio!

Darijus

Užvakar pas Solovjovą laidoje Sergejus Kurginianas tiesiai pareiškė, kad Landsbergis su Prunskiene buvo KGB žmonės, o Audrius Butkevičius – GRU. Tokių info paslėpti neįmanoma, nors ir užsislaptino patys save ilgam 75 metams.

26
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top