Vidas Rachlevicius. Tarptautinis Baudžiamasis Teismas į vieną gretą sustatė auką ir agresorių

Lietuviškai sakoma, kad tarptautinės organizacijos nuosekliai pramušinėja dugną, o anglai politkorektiškai sako, kad jos yra „record low“. Jungtinių Tautų, ESBO pėdomis pasuko ir Tarptautinis Baudžiamasis Teismas (TBT), kurio prokuroras Karimas Khanas paprašė išduoti trijų Hamas lyderių, taip pat ir Izraelio premjero B. Netanyahu ir gynybos ministro Yoavo Gallanto, įtariamų karo nusikaltimais ir nusikaltimais žmoniškumui, arešto orderius.

Izraelis tai pavadino „istorine gėda“, šį žingsnį pasmerkė JAV ir Britanijos atstovai, tuo tarpu ES užsienio politikos vadovui J. Boreliui toks sprendimas nekelia abejonių.

Taigi, TBT į vieną gretą sustatė auką ir agresorių, besiginančio Izraelio ir brutalių teroristų vadovus. TBT nerūpi, kad Hamas iki šiol laiko daugiau kaip šimtą įkaitų, o juk dar visai neseniai galiojo taisyklė, kad su teroristais nesiderama, jie tiesiog naikinami.

Tas pats TBT išdavė arešto orderį V. Putinui už Ukrainos vaikų grobimą, bet ne už ukrainiečių tautos genocidą, masinį civilių gyventojų žudymą ir sistemišką šalies naikinimą. Taigi, Gazos gyventojai, kurie išsirinko Hamas, praktiškai vieningai remia ir palaiko terorizmą ir sveikino Izraelio užpuolimą, TBT yra daug „vertingesni“, nei taikūs nuo rusų bombų ir reketų žūstantys ukrainiečiai.

Tai ilga, sudėtinga ir subtili tema, bet norėčiau paminėti vieną garsią pavardę, kuri iškilo šiame skandalingame reikale. Tai – Amal Clooney, garsaus aktoriaus George‘o Clooney žmona, kuri yra žinoma žmogaus teisių advokatė. Ji atliko svarbų vaidmenį priimant šį sprendimą.

Prieš išduodamas orderius, K. Khanas paprašė grupės ekspertų peržiūrėti įrodymus. Toje grupėje be A. Clooney buvo dar du asmenys – Tarptautinio baudžiamojo tribunolo buvusiai Jugoslavijai pirmininkas Teodoras Meronas ir buvęs TBT teisėjas lordas Fulfordas. A. Clooney teigė, kad yra „pagrįstų priežasčių manyti“, jog Izraelio politikai „įvykdė karo nusikaltimus ir nusikaltimus žmoniškumui, įskaitant badą kaip karo metodą, žudymą, persekiojimą ir naikinimą“.

5 2 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
3 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
3
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top