Vidas Rachlevicius. Vaizdinga pamoka Putinui ir jo generolams: grasinti Vakarams ir NATO yra tuščias reikalas

Daugelis jau turbūt girdėjo, kad Iranas surengė dronų ir raketų ataką prieš Izraelį.

Viskas panašiai, kaip Gazoje: kai teroristai leisdavo raketas į Izraelį, šimtai driskių džiaugsmingai sveikino tai, lygiai taip pat tūkstančiai fanatikų naktį išėjo ir į Irano gatves.

Bet jiems džiaugtis nėra dėl ko. Į Izraelį buvo paleista maždaug 300 dronų ir raketų, ir 99% buvo numušta. Kelios raketos nukrito į Izraelio oro pajėgų bazę, bet rimtesnės žalos nepadarė.

Pažymėtina, kad šią armadą numušinėjo ne tik Izraelis, bet ir JAV bei britų pajėgos, savo oro erdvę Izraelio aviacijai atidarė Jordanija ir kitos šalys.

Visiškai akivaizdu, kad jeigu Izraelis imsis atsako, jis bus triuškinantis, nes, regis, šiuo atveju, skirtingai negu Gazoje, Vašingtonas neketina tramdyti Tel Avivo.

Mano požiūriu, šis reikalas yra labai svarbus 3 aspektais. Visų pirma, jis pademonstravo milžinišką technologinį atotrūkį, sakyčiau prarają tarp Irano ir Vakarų karinių technologijų ir ginklų, o juk Iranas yra raketų ir dronų „Shahed“ tiekėjas rusams jų kare prieš Ukrainą.

Antra: net ir nesulaukus Izraelio atsako, kuris, be jokios abejonės būtų triuškinantis, tai yra rimtas signalas ir vaizdinga pamokėlė Putinui ir jo generolams, kurie pagaliau turėtų suvokti, kad grasinti Vakarams ir NATO yra tuščias reikalas, nes jokio karo jis laimėti neturi jokių šansų.

Ir trečias, pats svarbiausias. Izraelio priešlėktuvinė gynyba ir amerikiečių oro gynybos bei perspėjimo sistemos suveikė beveik pavyzdingai.

Tai dar vienas įrodymas: jeigu Vakarai tikrai norėtų, kad Ukraina laimėtų ir būtų politinė valia duoti ukrainiečiams viską, ko reikia pergalei, tas karas pasibaigtų per kelias savaites.

Iran attack: thousands celebrate on the streets of Tehran

3.8 10 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
37 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
37
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top