Vidaus reikalų ministras Saulius Skvernelis: Eilinis politinio cinizmo pavyzdys

Seimo Pirmininkė Loreta Graužinienė įregistravo įstatymo pataisas, pagal kurias Vadovybės apsaugos departamento (VAD) prie Vidaus reikalų ministerijos direktorių – įsiklausykite: Seimo pirmininko teikimu, premjero pritarimu, skirtų Lietuvos respublikos prezidentas.

Įvertinimas vienintelis: Seimo pirmininkė eilinį kartą pademonstravo politinio cinizmo pavyzdį. Teko girdėti sakant – ir visišką nekompetenciją. Norisi tik šypsotis prisiminus, kad Seimo pirmininkė anksčiau buvo didelė iniciatorė pataisų, pagal kurias iš prezidento būtų atimta policijos vadovo skyrimo teisė.

Dabar Seimo pirmininkė sugalvojo sukurti tiesiogiai aukščiausių šalies politikų interesams atstovaujantį, nekontroliuojamą ir niekam, pabrėžiu, pagal teikiamas pataisas niekam, neatskaitingą ir nepavaldų darinį, kurio vadovą niekur Europoje nematyta tvarka skirtų prezidentas!

Kam reikia tokių pakeitimų? Seimo pirmininkė jaučiasi nepakankamai saugi? Ar kitos, užslėptos, asmeniškumų padiktuotos priežastys lemia norą išplėšti iš vidaus reikalų sistemos vieną departamentą, kuris ir toliau savarankiškai negalės užtikrinti savo funkcijų be kitų VRM padalinių pagalbos – pirmiausia policijos, Viešojo saugumo tarnybos, ugniagesių? Vidaus reikalų ministerijos statutinė tarnyba taps VAD‘ą aptarnaujančia sistema?

Pagal pataisų autorės siūlomą VAD direktoriaus skyrimo tvarką turėsime unikalią situaciją, kai 3 aukščiausi šalies politikai paskirs niekam neatskaitingą ir niekam nepavaldų direktorių. Dar daugiau, direktorius pats tvirtins VAD struktūrą ir pareigybių sąrašą, pats skirs savo pavaduotojus, pats steigs, reorganizuos ir likviduos struktūrinius padalinius.

Tai ne viskas: departamento niekas negalės kontroliuoti, nes pataisų rengėja nusprendė, kad VAD direktorius pats nustatys vidaus darbo ir kontrolės tvarką! Įvertinus tai, kad autorė siūlo VAD padaryti savarankišku asignavimų valdytoju, net finansinės kontrolės niekas neturės teisės atlikti!

Galbūt sąmoningai nutylima, kad VAD yra kriminalinės žvalgybos subjektas. Aukščiausi šalies politikai įgyja labai reikšmingą ir jautrų įrankį, turintį dideles galias ir galimybes. Tačiau ir šioje veiklos srityje VAD niekas neturės teisės kontroliuoti!

Norom nenorom kyla įtarimų, kad, paskyrus Valstybės saugumo departamento direktoriumi principingą ir valstybei ištikimą žmogų, atsiranda grėsmė, jog VSD nebebus politinių užsakymų vykdytoju. Seimo pirmininkei prireikė naujo?

Visai VRM sistemai reikalingi įstatymai Seime nepriimami metų metais, užtat Seimo pirmininkės pataisos „žaibo“ greičiu antradienį turi praeiti visas stadijas: pateikimą, svarstymą ir priėmimą! Per 10 numatytų minučių!

Štai kaip greitai, be jokių Vyriausybės išvadų, diskusijų ir derinimų su kitais teisės aktais, sprendžiami trijų Lietuvos piliečių ir trijų institucijų apsaugos klausimai. Likusių beveik 3 milijonų gyvybės, sveikatos ir turto apsaugos klausimai gali ir toliau būti marinuojami.

VAD pareigūnų darbo užmokestis ir dabar VRM sistemoje yra vienas didžiausių. Departamentui žaibo greičiu tapus asignavimų valdytoju, turbūt visi suprantame, eurų nebus gailima. 800 žmonių gyvenimas pagerės iš esmės, likusiai 18 000 VRM pareigūnų gyvenimo gerinimo viltys geriausiu atveju atidedamos 2017 ar 2018 metams. Nes jie saugoja ir gelbėja ne ypatingai svarbius Lietuvos piliečius.

Įdomu, ar tai „viena iš šalies vadovų“ taip dažnai save tituluojančios ponios iniciatyva, ar Darbo partijos pozicija? Nesinori tikėti, kad pastarosios. Mano asmenine patirtimi, visgi dauguma frakcijos narių – kompetentingi ir atsakingi žmonės, džiaugiuosi konstruktyviu bendradarbiavimu su jais.

Negi tokioms pataisoms pritars ir tie, kuriems „svarbiausia – žmogus“? Netikiu, kad taip, bet…

Šaltinis: delfi.lt

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
26 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Juozapas

O kas čia „nepaprasto”? Rusiška Matrioška kuria rusišką tvarką. Prastums tvarką, pagal kurią galės susikurti asmeninę gvardiją kaip koks putlerio ubliudkas kadyrovas. Jokių stebuklų nėra. Putlerio bendramokslė kuria kažkada išmoktą tvarką pagal pašonėje egzistuojantį modelį. Viskas čia pagal planą. Kažkokia kolūkio buhalterijos perekšlė su vištos didumo smegenėlėmis čia ne prie ko, Pateko nabagė į postą kaip aklai vištai grūdas, kol dar buvo ViktCarėlio valioje pašokinėjo kažkiek. Atėjo vyrukai pilkais kostiumais, padėjo segtuvus su kopromatais, perdavė linkėjimus iš muravjovkės prieš nosį ir bobelė apsiramino, pasidarė paklusnesnė ir švelnesnė už šilką. Šaliku aplink kojas vyniojasi. Kas liepta tą ir inicijuoja. Kas čia tam skvernyj vyreliui dar neaišku? Ta proga ir jo galim paklausti apie cinizmą – pone ministeri: o Garliavoje šturmuojant Demantės… Skaityti daugiau »

Vau

Kas už autoinspektorių Skvernelį parašė straipsnį? Prezidentūrą? VRM viešųjų ryšių skyrius? Skvernelį Grybauskaitės kaip savo alavinį kareivėlį meta prieš Garužinienę.

Juozapui Tarabilda

Ne. Čia kažkas ne taip su subordinacija. VRM ministras leidžia sau viešai pasisakyti prieš tiesioginę valdžią. Kvepia politine savižudybe.

Rapolas Tarabildai

Matyt, jau pastatytas prie sienos – liko tik tai

Letas Palmaitis Juozapui su Tarabilda

Tikrai sensacija, nes vienaip ar kitaip Skvernelis vis tiek sunaikintas: arba tylėk ir vykdyk, arba nusižudyk. Ambicingas pasirenka politinę savižudybę. Ar už tai D-vas jam atleis Garliavą? Politinė savižudybė – ne fizinė, gali ir atleisti esant atgailai. Bet jei giria principingą VSD direktorių, galai nesueina.
Dar vienas variantas: ką D-vas nori nubausti, iš to atima protą… Nusikaltimų prisirinko tiek, kad galimas kolektyvinis proto atėmimas ir susinaikinimas.

Sudeliokite taskus

Skvernelis valstybes vardu uzpuole Kedziu seima.Todel tapo ministru,nes Paulauskas nac.saugume,Olekas krasto apsaugos ministras.Pamastykime ar sitie 3 vyruciai nera sustatyti tam kad butu pasiruose ginybai nuo savo Tautos???? Jie skleidzia propaganda „Rusai puola”klaidkna Prezidente.Tam jog gerai supranta jog visa Tauta nesoruks is Lietuvos ir…ateis diena kai reikes pulti nebe viena seima kuri ieskojo Tiesos o visa Tauta.Pamastykyte ir ateis supratingumas kas is tiesy vyksta musu valstybeje!!!

 Jau vis aiskiau matosi

Kad Lietuva yra uzgrobta ir ne socialdemokratu ar koncervatoriu o trecios galingos viesai nezinomes susivienijusios grupuotes.O visos kt.partijos yra samoningai isdraskomos arba paliekamos kaip „pieskos”jog uzgrobejai galetu jais lengvai manipuliuoti.Ar ta 3 nematoma uzgrobeju partija nebus vardu KGB ???

 cia viskas ruosiama ateinanciam prezidentui

Lietuvos uzgrobejai nebegali kitaio elgtis.Jeigu jie visko nepaims i savo rankas ju nusikaltimai pries Luetuva,pries Tauta ir Kedziu seima ims AISKETI.

Negalvojau

Kad Lietuva taps atvirkstine valstybe?Nors Kedziu seimos uzpuolimas buvo samoningai rodomas viesai.Ir viskas daroma atvirksciai,kad zmones nebebutu sokiruoti tokiu teisingumu.Gudrus ejimas!Bet yra gudresniu kurie visa tai supranta,nors tai daroma visikai slaptai!!!

taip viesai ir atvirai

Dar niekada nebuvo mulkinama Tauta ir taip viesai ir naglai nebuvo plaunamos smegenys skaitantiems infoemacija.Kuri yra klastojama kaip ir pedofilijos byla?

hmm

Kai Grybė ir Skvernelis kovoja prieš Graužę, kurioje pusėje Tiesos.lt?

grumstas

Ir arkliui aišku, kad ši apsaugos tarnyba yra kartu ir šnipinėjanti šiuos aukščiausius valdžios žmones, kuriuos atseit „saugo” . Panašiai kaip Jelciną saugojo ,kol nugirdė mirtinai. Norima , tuos saugotojus paimti į vienas rankas.

AMŽIAUS

cinizmo pavyzdys buvo gegužės 17d….

Tomas

Akivaizdu, kad Graužinienė nori, kad jos kaip Degutienės nesektų apsauginiai. Grybauskaitės Skvernelis rašo, kad seimo pirmininkei atsisakyti sekimo yra ciniška.
Labai ciniškas vaizdelis.

Beta

Dvi bobos susikukavo grąžinti į Lietuvą diktatūrą. Ir kažin ar Graužinienės ta idėja? Visiška nekompetencija? Tai ne naujiena Lietuvos politikantams, tai jų nuolatinė būsena.

to hmm

nesupratau tamsto logikos: o kodėl Tiesos.lt turėtų būti kažkieno pusėje?
Lyg tų „pusių” yra tik dvi…

Kam skelbti

propagandinę Skvernelio rašliavą?

kas nebeziuri tv.nebeskaito spaudos SAUNUOLIAI

Nes visur dezinformacija gniuzdanti zmones kurie vis dar tikisi kazko teisingo,padoraus ir ugdancio.Lietuvoje zmones samoningai gniuzdomi,zlugdomi,apnuodijami vaistais,maistu ar net keistomis aolinkybemis nuzudomi.Bukite budrus tautieciai!!!!

Letas Palmaitis Sudeliokitetaškui

Ar esi toks durnas, kad tiki, jog Ponią kažkas „klaidina”? Jei būtų iš klaidinamųjų, dabar nešeimininkautų. Grečiau Pats klaidini skaitytojus pagal įsipareigojimą. Akivaizdu, kad ruskiai dar Lietuvos nepuola karine prasme (gal ir nepuls konkrečiai tik Lietuvos, jei už kelių savaičių bus globalinis karas). Lygiai taip akivaizdu, kad Orda suinteresuota savo agentėliais, kad plėšrią kaimynų naikintoją vaizduotų taikiausia jų gelbėtoja. Vaizdavimas padeda, nes kažkodėl Lietuvoje vos ne trečdalis yra cholujai „Rusijos” botago mylėtojai. Juk meilei būdinga būti aklai.

Trupmenas

Ar nesuprantat, ar tik vaidinat, kad nesuprantat, ką visa tai reiškia? Visiškai nesvarbu, ką jūs manot apie asmenį Skvernelį, jo gerus ar negerus darbus – jis dar kol kas yra Vidaus reikalų ministras. Dvi ponios (tiksliau – viena) sugalvojo iš vykdomosios valdžios atsiskelti sau VAD jėgos struktūrą. Ministras suprato, kad jį už skudurą laiko, ir tik laiko klausimas, kada šveis lauk. Pareigūnui toks elgesys nepatiko, nes jis puikiai žino scenarijų su Palaičiu, kuris nuolankiai vykdė ponios užgaidas ir vis vien buvo išmestas lauk, nes buvo ne prie ko. Šiuo pareiškimu ministras pasipriešino ir pasakė, kad yra prie ko. Jis šiame epizode pasielgė garbingai, kaip ir dera ministrui. Tiesos.lt irgi pasielgė teisingai, nes žiniasklaidoje (Delfyje) jo pareiškimas išbuvo tik kelias valandas.… Skaityti daugiau »

Tomas Trupmenui

Tik nereikia iš klusnaus gaišniko Skvernelio daryti nac. herojaus. Kaip tas herojus elgėsi gegužės 17?

Trupmenas Tomui

Įdomu įdomu, o kaip tu elgeisi gegužės 17? Kaip šiandien elgiesi? Ar tuomet išėjai į D. aikštę, ar šiandien ateini? Herojų dabar tiesiog prūdai kitus teisti, o aną gegužės 17 į aikštę išėjo ne tūkstančiai, o gal tik kokie du – trys šimtai žmonių. Jei būtų išėję tūkstančiai, šiandien „ant Lietuvos” visai kitokį turėtume vaizdelį. Labai abejoju, ar Deimantė būtų padaryta valstybės paslaptimi, ar būtų ir tokie pasityčiojimai iš žmonių, ar būtų teismai, tampoma ir šmeižiama po juos ir spaudoje daktarė Bloznelytė. Nežinau, kas toks esi, bet svaidydamasis kaltinimais statutiniam pareigūnui ieškai tik pigaus panašių į tave pritarimo, užuot pamėginęs rimtai ir ramiai pasigilinti, kieno iš tikro ausys kyšo už Garliavos šturmo. Tamstos vietoj herojaus nevaidinčiau ir nieko taip tiesmūkai… Skaityti daugiau »

Eglė Trupmenui

Jei Skvernelis būtų vyras, būtų gegužės 17 d. atsistatydinęs. Negi tamsta manote, kad Garliavos šturmas vyko be policijos vado dalyvavimo? Tuomet Skverneliui viskas tiko. Skverneliui pavaldūs liudininkų saugotojai tris metus „saugo” Deimantę Kedytę. Iš tokio žmogaus darote didvyrį?

Trupmenas Eglei

Neutriruokit ir neprimetinėkit man to, ko nesakau. Pagal Jūsų logiką atsistatydinti turėtų visi, kas vykdė įsakymą iš aukščiau per visą valdžios vertikalę. Taigi pirmoji, jei turi bent šiek tiek garbės likučių turėtų atsistatydinti matrioška. Gal manote, kad ir šiandien ne jos valioje nuimti tą kalėjimo karantiną Deimantei, bet jūs kalčiausią matote iešmininką, o ne tą, kas įsakymus duoda.

Juozapas

Įsiterpsiu į ginčą. Objektyviai kalbant, kolega Trupmenas tikrai nesakė ko nesakė. Jis tik bandė patikslinti detalę, bet vėlgi objektyviai esančiame fone vargu ar verta buvo tai daryti. Nes mažas niuansas buv. gen. komisaro, dab. ministro poelgiuose DABAR niekaip neatpalaiduoja Skvernelį nuo atsakomybės naštos UŽ TAI ką padarė ir ko nepadarė TADA. Yra formali paragrafo raidė ir statutas. Todėl asmeniškai leisiu sau būti kategoriškesniu ir pasakysiu interpretuodamas kolegą Letą: Ponas Skvernelis tikėtina, bent formaliai yra ne tik pareigūnas susaistytas priesaika ir ne kažkokiai prezidentei, o Lietuvai. Ponas skvernelis labai tikėtina bent formaliai yra ir katalikas, t.y. krikščionis. Tikinčiam į D-vą visų pirma derįtų galvoti apie savo sielą ir atsakomybę prieš Jį. Todėl, misliju kadangi atsakomybė tokiame poste dėl kitų žmonių yra… Skaityti daugiau »

Trupmenas Juozapui

Jūs visiškai teisus, permetęs mūsų ginčo temą į metafizikos plotmę. Su Egle mes kalbėjomės kur kas buitiškesnėje paradigmoje, kur nekvepia nei rojaus obuoliais, nei degutu iš Liuciferio katilų.

26
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top