Vidmantas Valiušaitis. Keli pastebėjimai po diskusijų Seime dėl Sauliaus Skvernelio kandidatūros

Ką galima pasakyti po pasisakymų ir diskusijų Seime dėl Sauliaus Skvernelio kandidatūros ir vėliau jo patvirtinimo ministru pirmininku?

Palaikymas, kaip ir V.Pranckiečio atveju, buvo gerokai didesnis nei koalicijos balsų skaičius. Savo pasisakyme ir atsakinėdamas į Seimo narių klausimus, S.Skvernelis atrodė gerai: kalbėjo ramiai, aiškiai, užtikrintai, neabejodamas savo jėgomis ir tuo, ką planuoja daryti. Tuo pat metu – be aikštingumo, be pūtimosi, be irzlumo demonstravimo dėl opozicijos bandymų vertinti ne jo kompetencijas ir ketinimus, bet savo pačių interpretacijas bei lūkesčius.

S.Skvernelis pakankamai solidžiai ataskinėjo net ir į nelabai solidžius klausimus ar replikas, po kurių patys replikuotojai jautė pareigą atsiprašinėti, ir tai jo neišmušė iš pusiausvyros. Ir kas ypač vertinga – jis nesileido įtraukiamas į smulkius mažų reikaliukų ar asmeniškumų aptarinėjimus.

Opozicija, mano vertinimu, pasirodė inertiškai, nieko naujo neįstengusi pridurti prie to, ką jau buvo pasakiusi porinkiminiu laikotarpiu. Pagiežos, tarkim, rodė šiek tiek mažiau, tačiau pūtimosi, statymosi prieš TV kameras „co to ja, co to moja kamizelka“ buvo į valias.

Reikštis ir toliau šitu „registru“, žinoma, žmonių teisė. Bet jau Virginijus Savukynas atkreipė dėmesį į tai, kad tokia laikysena nepasitarnauja pirmiausia jiems patiems. Mažų mažiausia pravartu prisiminti varlę iš lietuviškos pasakos, kuri irgi labai pūtėsi. Ir tuo pat metu neišleisti iš akių šeštadienės „Lietuvos ryto“ laidos, sekti S.Skvernelio ir savo pačių reitingų dinamiką. Spėju, kad jau šios dienos pasisakymai neliks be pasėkmių. Todėl toks „režimas“ turėtų būti itin pravartus, siekiant adekvačiai vertinti savo pačių elgesį ir jį koreguoti optimumo kryptimi.

O Saulius Skvernelis, mano nuomone, turi potencialo tapti geriausiu Lietuvos premjeru nuo 1990 metų. Daugelis parametrų rodo, kad jis turi tikro lyderio savybių, kurių kaip tik ir stokoja jo atkakliausi kritikai.

Ar tokiu taps – jau kitas klausimas. Tai priklausys, žinoma, ne tik nuo jo vieno. Tačiau žmogaus potencialas yra neabejotinas.

Veidaknygė

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
33 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
33
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top