Vidmantas Valiušaitis. Kodėl nesvarstome, kaip gyventume, jei išties imtų klostytis scenarijus „viskas baigta“?

„Baigta. Europos Sąjunga šviečia mirusios žvaigždės šviesa“, – sako Marine Le Pen interviu BBC Newsnight*.

Baigta ar nebaigta – Le Pen žodžiai dar nėra atsakymas.

Tačiau mane stebina kitkas – mūsų pačių „stručio“ laikysena: jokių svarstymų, jokių alternatyvų aptarimo, kaip gyventume, jeigu išties imtų klostytis scenarijus it’s over. Kur mes tada atsiduriame? Kaip veikiame?

Gal jau dabar vertėtų stiprinti Baltijos, Šiaurės ir Vidurio Europos šalių bendradarbiavimą, gilinti kooperaciją įvairiose srityse, įskaitant gynybos? Kai 1940 m. susizgribome, jau buvo per vėlu.

Neaišku, kiek turime laiko dabar.

* * *

* Siūlome interviu ištraukos vertimą:

M. le Pen: O kodėl turėčiau susitikti su ponia Merkel ar ponia Theresa May? Su Theresa May rastume apie ką pasikalbėti. Bet su ponia Merkel… Su p. Merkel viskas aišku – mes su ja esame visiškai priešingų pozicijų. Aš esu anti-Merkel. Aš oponuoju jos ekonominei politikai, aš oponuoju jos monetarinei politikai, aš oponuoju jos politikai migrantų atžvilgiu. Visiškai akivaizdu – mes esame visiškoje opozicijoje. Tai, žinoma, visai nereiškia, kad išrinkta Respublikos prezidente, aš nevykčiau palaikyti ryšių su p. Merkel, kad ginčiau Prancūzijos interesus.

Žurnalistė: Bet visi šie valstybių vadovai – jūs su jais nesate susitikusi. T.y. nepaisant visų jūsų pastangų, kurių ėmėtės, kad pakeistumėte savo partijos įvaizdį, ji vis dar priimama kaip nuodinga…

M. le Pen: Negi jūs nematote, kokia išties nuodinga mums primetama politika? Jūs išties nemanote, kad p. Merkel [politika] nėra nuodinga Europai? Ji įsileido pusantro milijono migrantų – ar tainenuodinga? Ji primeta visai Europai taupymo politiką – ir tai nėra nuodinga Europai? Čia ji nuodinga. Ir, beje, turiu jums pasakyti, kuo toliau, tuo labiau ji yra izoliuojama. Beje, tos politikos gairės, kurioms aš atstovauju, joms atstovauja ir ponas D. Trumpas, ir p. V. Putinas, Didžiosios Britanijos žmonės ką tik aiškiai pasisakė taip pat norintys judėti ta kryptimi. Nyderlanduose tik vienintelio p. Wilders partija padidino savo atstovų skaičių Parlamente. Taip kad Europa juda – net labai. Ir ji juda tos politikos, kuriai ir aš atstovauju, tų idėjų ir vizijų, kurias ir aš ginu, link.

Žurnalistė: Taigi, jei jūs laimite rinkimus, tai nuskambės kaip Europos Sąjungos pabaiga?

M. Le Pen: Tai kad jau dabar su Europos Sąjunga beveik baigta – atsiprašau, aš tik pasakau tai garsiai. Užuot laukę, kada ES žlugs, ir tai įvyks chaotiškai, aš jums siūlau perorganizuoti ją į Tautų Europą, kuri gerbtų Europos tautų valią. Beje, ar jūs žinote, kad visus referendumus, kurie pastaruosius penkiolika metų buvo organizuojami ES rūpimais klausimais, pralaimėjo būtent ES? Visus referendumus – be jokios išimties. Ar jūs matėte, kaip Lenkija atsisakė priklausyti euro zonai, nors dar prieš keletą metų jie prašėsi į ją priimami? Viskas baigta. Jau dabar Europos Sąjunga šviečia mirusios žvaigždės šviesa.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
15 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
15
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top