Vidmantas Valiušaitis. Nejau Šakalienės ir Majausko įstatymas yra aukščiau už Lietuvos Konstituciją ir Visuotinę žmogaus teisių deklaraciją?

Lietuvos Konstitucijos 21 straipsnis skelbia:
„Žmogaus asmuo neliečiamas. Žmogaus orumą gina įstatymas. Draudžiama žmogų kankinti, žaloti, žeminti jo orumą, žiauriai su juo elgtis, taip pat nustatyti tokias bausmes.“

Klausimas: kada Seimas balsavo, kad 21 Konstitucijos straipsnis nebegalioja ir vaikų atiminėjimas nebėra asmens neliečiamumo pažeidimas, žmogaus orumo paniekinimas, o sudraskius šeimą –– žmonių kankinimas, jų orumo žeminimas ir žiaurus elgesys, už kurį turi būti reikalaujama atsakomybės?

22 straipsnis:
„Žmogaus privatus gyvenimas neliečiamas. <...> Informacija apie privatų asmens gyvenimą gali būti renkama tik motyvuotu teismo sprendimu ir tik pagal įstatymą“.

Klausimas: ar tie skundikai, kuriems paskambinus „šakalinių tarnybos“ metasi atiminėtui vaikų, yra gavę teismo sprendimą? Kai viena antstolė laužėsi į privatų namą ir išnešė klykiantį vaiką Garliavoje, bet jau formaliai galėjo dengtis teismo sprendimu. O to tūkstančio dabar atimtų vaikų atveju ar teismo sprendimai buvo?

31 straipsnis:
„Asmuo laikomas nekaltu, kol jo kaltumas neįrodytas įstatymo nustatyta tvarka ir pripažintas įsiteisėjusiu teismo nuosprendžiu.“

Nuo kada „šakalinių tarnyboms“ suteikta teisė teisėjauti ir spręsti apie tėvų „kaltę“ prieš savo vaikus?

Negana to. Lietuva paskelbė, kad pripažįsta Jungtinių Tautų generalinės asamblėjos 1948 m. gruodžio 10 d. rezoliucija 217 A (III) priimtą Visuotinę žmogaus teisių deklaraciją ir 1991 m. kovo 12 d. ratifikavo ją Seime. Tuo būdu Visuotinė žmogaus teisių deklaracija tapo ir Lietuvos Respublikos teisinės sistemos dalimi. Jos 12 straipsnis skelbia:

„Niekas neturi patirti savavališko kišimosi į jo privatumą, šeimos gyvenimą, buitį ar susirašinėjimą arba kėsinimosi į jo garbę ir reputaciją. Kiekvienas turi teisę į įstatymo apsaugą nuo tokio kišimosi arba kėsinimosi.“

Gal aš kažko nesuprantu, bet nejau Šakalienės ir Majausko įstatymas yra aukščiau už Lietuvos Konstituciją ir Visuotinę žmogaus teisių deklaraciją? Kodėl nė vienas Seimo narys nesikreipė į Konstitucinį Teismą išsiaiškinti, ar tas Lietuvą terorizuojantis įstatymas neprieštarauja Konstitucijai? O gal galima ne per FB rašinėti epitetus, o konkrečiai – nuo valdininkų savivalės nukentėjusioms šeimoms ir jų rėmėjams, pasamdžius gerus teisininkus, kreiptis į teismą ir patraukti atsakomybėn nevykėlius seimūnus bei savivaliaujančius, beširdžius, despotiškus valdininkus, kurie šitą pragarą užkūrė Lietuvoje? Ką manytumėte, Vytautasi Sirvydi, Arūnai Marcinkevičiau?

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
14 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
14
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top