Vienišos mamos gyvenimo pokyčiai

Tęsiame Irenos Vasinauskaitės publikacijų seriją, supažindinančią su Šiaulių miesto visuomenininkų, susibūrusių po Lietuvos Sąrašo vėliava, komanda (su Šiaulių Lietuvos Sąrašo programa, galima susipažinti ČIA).

Lietuvos sąrašo – Nr. 9 – kandidatėį Šiaulių savivaldybės tarybą Valda Bučienė –mama, kokių mūsų šalyje yra labai daug. Ji sugebėjo viena – vyras ir tėtis mirė, kai mergaitei buvo vos septyneri – užauginti ir išauklėti dukterį. Kad šiandien galėtų didžiuotis darbščia Kauno technologijos universitete studijuojančia dukra, Valda savęs negailėjo.

– Mano gyvenimo istorija paneigia visus stereotipus, kai teigiama – neva „nepilnose“ šeimose užauga blogi vaikai. Dar mokykloje mano mergaitė vasaromis dirbdavo – kad apsirūpintų mokykliniais reikmenimis, kad ne prasčiau už kitus atrodytų. Ji padėdavo ir man – kad ir išlaikyti būstą, – pasakoja V.Bučienė. – Ir dabar, besimokydama Kaune, mano mergaitė jau dirba pagal specialybę – informacinių technologijų inžiniere, trumpiau – programuotoja.

V.Bučienė puikiai žino, kaip gyvena šeimos, kai moters pečius užgula ne trys, o visi keturi namų kampai – sukaupusi tiek nesumeluotos patirties ji jaučiasi galinti būti puiki patarėja socialiniais klausimais. Nepataisoma optimistė Valda likimo malonės nelaukia – iniciatyvos imasi pati: kiekvieną vasarą triūsia pajūryje. Šiuo metu, kaip tūkstančiai Lietuvos ir Šiaulių žmonių, ji ieško darbo mūsų mieste – nedejuoja ir nepraleidžia progos padėti kitiems.

Paklausta, kodėl ryžosi kandidatuoti su kitais visuomenininkais po Lietuvos Sąrašo vėliava, nuoširdžiai prisipažįsta, kad iki šiol politika bei visuomenine veikla domėjosi nenuosekliai – tik tiek, kiek reikia, kad sužinotų, kokie mokesčiai ar kuo teks iš Šiaulių miegamojo rajono į miesto centrą nuvažiuoti. Tačiau pastarųjų metų Šiaulių valdžios sprendimai – maršrutinių mikroautobusų panaikinimas bei didėjantys mokesčiai – Valdai Bučienei tapo lyg atvira žaizda: jei ji turėtų galią spręsti, stengtųsi sugrąžinti mieste maršrutinius mikroautobusus ir padarytų viską, kad padėtų vienišoms mamoms, auginančioms vaikus.

Ir matai – ponia Valda nė kiek nemeluoja ir nebando kaip nors save sureikšminti ar pagražinti. Prisipažinusi, kad visuomenininkų darbais ėmė intensyviau domėtis, kai jos gyvenamojo namo bendrijos pirmininkas Leonardas Šurmaitis pakvietė aktyvią kaimynę į bendruomenių konfederacijos renginius, savo entuziazmo veikti ji jau nebeslepia. Puikių idėjų turintys, sąžiningi, norintys ir galintys kitiems padėti žmonės jai patiko, dar daugiau – ji ir pati užsidegė. Ir net pasiprašė, kad ją, turinčią mažiausiai visuomeninės veiklos patirties, rinkiminiame Lietuvos sąraše Nr.9 įrašytų paskutiniuoju – aštuonioliktuoju – numeriu ir taip suteiktų galimybę veikti savo artimiausioje aplinkoje – kviesti susitelkti visus, įveikusius savo gyvenimo išbandymus ir supratusius, kad veikdami išvien jie tampa realia jėga.

Ką gi – energingoji Valda Bučienė turi progą asmeniniu pavyzdžiu patikrinti viešųjų ryšių specialistų taisyklę, kad rinkėjai pirmiausia atkreipia dėmesį į pirmąjį ir paskutinįjį rinkiminio sąrašo kandidatus.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
4 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
4
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top