Viktor Orbán, Le Pen atsisako Europos supervalstybės projekto ir ideologijos

propatria.lt

Vengrijos Ministras Pirmininkas Viktor Orbán, jungtinėje konferencijoje, kurioje dalyvavo ir Nacionalinio Sambūrio lyderė Marine Le Pen, teigė, jog Europos Komisija iš sutarčių sergėtojos tapo ideologiniu judėjimu, o Lenkija ir Vengrija patiria modernią Brežnevo doktriną, kurią vykdo Europos Sąjunga.

Viktor Orbán teigė, jog konferencijos pokalbyje, kuris vyko tarp jo ir Le Pen, buvo su nerimu sutarta, jog ideologinis spaudimas iš Europos Sąjungos pasiekė „beprecedentį lygį.“

„Migracija ir „atviros visuomenės“ brukimas pasiekę beprecedentį lygį, o pati Europos Komisija iš sutarčių sergėtojos tapo ideologijos centru“, – pridėjo jis.

Brežnevo doktrina sovietinėje sferoje reiškė, jog valstybei narei nukrypus nuo nustatytos ideologijos, kitos socialistinės stovyklos narės bus priverstos įsikišti į nukrypusios valstybės vidaus politiką. Orbán teigė, jog šiuo atžvilgiu skirtumų tarp Europos Sąjungos ir Sovietų Sąjungos yra mažai.

„Paskutiniu metu Europos Parlamente jau buvo keli bandymai „nukryžiuoti““, – teigė Orbán. Taip pat jis padėkojo Le Pen už tai, kad kiekvieną kartą, kai Vengrija buvo neteisėtai puolama Europos Parlamente, ji ir jos partija visuomet užstojo Vengriją.

Jis teigė, jog Budapešte vykęs susitikimas tarp jo ir Le Pen parodė, jog laukia dideli išbandymai, pačios Europos Sąjungos ekonomika globaliame lygmenyje smunka ir ji apskritai praranda tarptautinę galią ir įtaką. Jis pabrėžė, jog buvo neįmanoma išspręsti migracijos problemos, patiriant spaudimą iš Europos Sąjungos. Taip pat buvo pabrėžta, jog ES nepavyko sėkmingai užkirsti kelio energijos kainų augimui.

Orbán pranešė, jog jis pasisako prieš bet kokias „Europos supervalstybės“ formas. Vengrijos lyderis jau ilgą laiką kovoja prieš galios centralizavimą Briuselyje, teigdamas, jog tai pakenktų nacionaliniam suverenitetui.

Konferencijoje Le Pen taip pat teigė, jog Vengrija sėkmingai apgynė save ir savo kultūrą prieš migracijos keliamas problemas.

Konservatyvioji Prancūzijos politikė taip pat pabrėžė, jog valstybės turi teisę į savo konstitucinę tapatybę, o pati Europos Sąjunga gali naudotis tik tomis galiomis, kurias jai suteikė valstybės narės. Ji priminė, jog migracijos problema turėjo būti suvaldyta tinkamai, o pačios imigracijos negalima naudoti prieš valstybes nares.

Išversta iš https://rmx.news/

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
1 Komentaras
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
stasys

Na daug nesamoniu čia prirašytą . Gal to str. autoriui galvą kas sutrenkė ?

1
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top