Vilniaus miesto apylinkės teismas nusprendė: Eglė Kusaitė kalta dėl melagingo įskundimo (papildyta video)

Vilniaus miesto apylinkės teismo teisėjas Olegas Zaicevas trečiadienį pripažino Eglę Kusaitę kalta dėl melagingo įskundimo, tačiau kaltinimus dėl melagingo liudijimo panaikino.

Subendrindamas ankstesnių teismų skirtas baudas (2011 metų vasarį jai buvo skirta bauda už grasinimą nužudyti prokurorą J.Laucių, o tų pačių metų balandį – už prokurorų J. Lauciaus ir Mindaugo Dūdos įžeidimą), teismas jai skyrė galutinę – 75 MGL (9 750 Lt) – baudą, kurią reikės sumokėti per dvejus metus. Paskelbtą nuosprendį E.Kusaitė per 20 dienų gali skųsti apeliacine tvarka Vilniaus apygardos teismui.

Tiesos.lt primena: E.Kusaitė tvirtino, kad prieš ją buvo panaudotas fizinis ir psichologinis smurtas. Už tai, pasak merginos, atsakingi yra jos bylą dėl galimo terorizmo tyrę Generalinės prokuratūros prokurorai Gintaras Jasaitis ir Justas Laucius. Anot kaltinimą palaikiusio prokuroro, byloje surinkti įrodymai patvirtino, kad fizinis smurtas prieš E.Kusaitę naudotas nebuvo. Nuteistoji savo kaltės nepripažino.

Vadinamojoje „terorizmo“ byloje nuosprendis bus skelbiamas gegužės 30-ąją. Baudžiamojoje byloje, kurioje E.Kusaitė kaltinama dėl pasikėsinimo Rusijoje įvykdyti teroro aktą, prokuroras siūlo jai skirti 10 metų laisvės atėmimo bausmę. Savo paskutiniame žodyje ji tvirtino, kad visa terorizmo byla tėra saugumo tarnybų bandymas imituoti sėkmingą veiklą, jos bylą nagrinėjančių teisėjų kolegiją kritikavo dėl šališkumo.

Fotografavo Leonas Merkevičius.

* * *

Norintys paremti Eglę Kusaitę, informacijos ieškokite čia.

* * *

Daugiau apie šią bylą skaitykite ankstesnėse Tiesos.lt publikacijose.

Laiškai iš liūdesio namų

Ar Lietuvoje ginamos nenuteisto žmogaus teisės nelaisvėje?

E. Kusaitės byloje manipuliuojama įstatymu

Teismo posėdis Kusaitės byloje dėl „melagingo pranešimo apie nusikaltimą ir melagingo įskundimo“

Įvyko Eglės Kusaitės teismo posėdis

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top