Vis mažiau jaunų žmonių Švedijoje save vadina antirasistais: „Tapo kvaila būti politiškai korektiškais“

Duomenų analizės bendrovės Ungdomsbarometern atliktos apklausos duomenimis, vis mažiau jaunų žmonių save laiko antirasistais ar feministėmis ir vis mažiau jų įsitraukia į klimato kaitos klausimus.

– Daugelis mano, kad būti politiškai korektišku tapo kvaila, – Dagens Nyheter naujienų portalui sakė 18-metė Tiuva Granstriom (Tuva Grahnström).

Naujojo Ungdomsbarometern tyrimo, atlikto remiantis 15 000 15-24 m. amžiaus jaunuolių atsakymais, duomenimis, politikoje dalyvaujančių jaunuolių dalis mažėja.

– Daugiau nei pusė jų netiki, kad politikai gali išspręsti visuomenės problemas, ir mažėja jų tikėjimas demokratija, – sako tyrimų bendrovės Ungdomsbarometern generalinis direktorius Ulrikas Hofmanas (Ulrik Hoffman).

Apklausa rodo didžiausius politiškai korektiškų požiūrių ir nuomonių praradimus. Iš apklausoje dalyvavusių respondentų 17 proc. save įvardija antirasistais, palyginti su 32 proc. ankstesnėje 2020 m. apklausoje. Feministėmis save vadinančių respondenčių dalis taip pat sumažėjo – nuo 30 iki 23 proc.

– Daugelis mano, kad būti politiškai korektiškam (angl. politically correct) tapo kvaila. Dabar girdime daugiau rasistinių ir antifeministinių juokelių nei anksčiau, – dienraščiui Dagens Nyheter sakė 18-metė Tiuva Granstriom, paskutinį pusmetį besimokanti Kungsholmeno vakarų gimnazijoje.

Šių metų apklausoje taip pat nuo 55 proc. iki 34 proc. sumažėjo dalis respondentų, kuriems svarbūs klimato ir aplinkosaugos klausimai.

– Susiduriame su daugybe žmonių, kurie mano, kad jaunimui rūpi tik klimatas, bet mes norėtume atskleisti detalesnį vaizdą. Anksčiau taip buvo, bet dabar taip nebėra, – sakė Ulrikas Hofmanas portalui Dagens Nyheter.

Šaltinis: nyheteridag.se

5 8 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
15 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
15
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top