Visuomenei nesakoma, ar prezidentė D. Grybauskaitė įgyvendino skelbtą „ketinimą“ dalyvauti referendume

Prezidentė Dalia Grybauskaitė, per Prezidentūros spaudos tarnybą pranešusi, kad „ketina“ dalyvauti referendume, savo apsilankymą rinkimų apylinkėje kruopščiai nuslėpė. Tą padaryti jai padėjo ir „demokratinė“ žiniasklaida – iki šiol nepaskelbta, ar šalies vadovė atliko savo pilietinę pareigą.

Kaip sekmadienį vykusio referendumo išvakarėse paskelbė ELTA, šioje tautos apklausoje prezidentė „ketinanti“ dalyvauti, bet „šalies vadovės komentaras žiniasklaidai po balsavimo nėra numatytas“.

Ką prezidentė mano apie referendumus, esame jau girdėję: kad tai yra vienos piliečių dalies prievarta kitiems, demokratinis instrumentas, kuriuo naudojasi diktatūrinės ir autoritarinės valstybės, kad piliečių nuomonę galima sužinoti apklausomis (per kurias, priminkime, apklausiamas koks tūkstantis ar pusantro nežinia kaip atrinktų respondentų). Būtent tokį savo požiūrį į Lietuvos piliečių konstitucinę teisę ir nuostatą svarbius valstybės klausimus spręsti referendumuose prezidentė išsakė per gegužės 7 dieną LRT radijuje vykusį žurnalistės Agnės Skamarakaitės ir antros kadencijos siekusios prezidentės Dalios Grybauskaitės pokalbį, skambiai pavadintą „debatais“.

Tad nieko keista, kad Lietuvos piliečiams nepavyko pamatyti referendume dalyvaujančios šalies prezidentės ir per sekmadienio vakarą televizijų kanalų transliuotas žinių laidas. Kaip ir tai, kad nė vienas žiniasklaidos portalas iki šiol nepasiteiravo D. Grybauskaitės, ar ji įvykdė savo „ketinimą“ balsuoti Tautos referendume. Nė menkiausios žinutės šiuo klausimu piliečiai neras ir oficialiame prezidentūros tinklalapyje. Piliečiams jau darosi smalsu: nejaugi prezidentės elgesys referendumo dieną – dar viena valstybės paslaptis?

Tiesa, ne visa D. Grybauskaitės veikla slepiama nuo visuomenės. Referendumo išvakarėse „Lietuvos žinios“ pradžiugino savo skaitytojus kita svarbia informacija – prezidentė pozuos naujai nuotraukai.

Visą „Lietuvos žinių“ publikaciją skaitykite ČIA.

Beje, šia informacija mielai pasidalijo ir kiti stambieji interneto portalai: Delfi.lt – ČIA, 15min.lt – ČIA, lrytas.lt – ČIA.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
14 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
14
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top