Visuomeniniai komitetai galės pasirinkti pavadinimus

Kaip praneša ELTA, Seimas priėmė Savivaldybių tarybų rinkimų įstatymo pataisas, pagal kurias visuomeniniai rinkimų komitetams galės pasirinkti pavadinimą.

Už šiuos teisės akto pakeitimus balsavo 65 Seimo nariai, balsavusių prieš nebuvo, 6 parlamentarai susilaikė.

Naujomis Savivaldybių tarybų rinkimų įstatymo pataisomis įtvirtinta nuostata, kad „rinkimų komitetas, laikydamasis konstitucinio imperatyvo gerbti ir saugoti konstitucinę santvarką, viešąją tvarką, visuomenės dorovės apsaugą, nekurstant tautinės, rasinės, religinės, socialinės neapykantos, prievartos ar diskriminacijos, turi teisę pasirinkti rinkėjų neklaidinantį ir tinkamai juos informuojantį apie rinkimų komitetą rinkimų komiteto pavadinimą ir nurodyti jį rinkimų komiteto veiklos sutartyje“.

Įstatymas numato, kad jei rinkimų komitetas pavadinimo nepasirinks arba pasirinktas pavadinimas neatitiks nurodytų reikalavimų, Vyriausioji rinkimų komisija (VRK), laikydamasi eiliškumo pagal rinkimų komitetų įregistravimo VRK laiką, suteiks jam skirtingą kiekvienam rinkimų komitetui raidę (raides) be diakritinio ženklo, t. y., taikys šiuo metu galiojančią tvarką.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
8 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Konservams ir liberastams

per mero rinkimus ateis kapec.

ruta

Is visi balsavo 71 subjektas , tai kur kiti Seimo dykaduoniai / 141 st seriame /?

TO Konservams ir liberastams

ir ką planuojate iš esmės „laimėti”, jei rinksite socdemus, Tvarkos ir teisingumo, Darbo partijos proto ir moralės bokštus?..
Ar „visuomenininkus” a la Simulikas (per kelis metus pakeitusį kelias partijas, kol suprato, kad dabar naudingiausia būti visuomenininku)?

Aistė

ponios asmens kultas veikia visus – dabar bet koks „lyderis” ims kurti savo vardo sąrašą.
Ypač tai keistai atrodo, kai kalbama apie savivaldą – VISŲ piliečių įtraukimą ar įsitraukimą priimant sprendimus.

Beta to TO Konservams ir liberastams

Be konservų, liberastų ir tamstos paminėtų sambūrių, kažkodėl save vis dar vadinančių partijomis, Lietuvoje yra šimtai ir net tūkstančiai žmonių galinčių dirbti savivaldose, Seime ir net prezidento pareigose. Nežinojote?

to> Beta to TO Konservams ir liberastams

Žinojau, bet gi šunauja, runkeliai, kirmėlynas, išlaikytiniai balsuodavo už konservus ir liberastus.

TO to> Beta to TO Konservams ir liberastams

Jūsų išvardytos kategorijos balsavo ir už socdemus, TT, Darbo partiją. Kiti teisiog neina arba jų yra per mažai, kad galėtų išrinkti nors kiek padoresnį žmogų.
Dar blogiau – kai tik tas nors kiek padoresnis žmogus ima veikti pagal „esamus” politinius modelius, jo padorumas čia pat baigiasi… Tad reikia ieškoti ne padorių žmonių, o tokių, kurie viską padarys, kad netaptų tokie pat kaip kiti „politikai”.

Betai

Ir žinojau, ir žinau…
Ir kas iš to? Kas toliau?

8
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top