Visuotinę ir lygią rinkimų teisę Lietuvos Sąrašas gina teisme: Teismo posėdis vasario 11-ąją

Praėjusį ketvirtadienį, vasario 5-ąją, nacionalinis transliuotojas LRT parodė pirmąją Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) finansuojamą ir žurnalisto Edmundo Jakilaičio vedamą diskusijų laidą „Savivaldybių tarybų rinkimai 2015“. Šioje laidoje dalyvavo LRT ir VRK pasirinktos septynios politinės partijos ir jų atstovai: Darbo partija su Viktoru Uspaskichu, Tėvynės sąjugos-Lietuvos krikščionių demokratų partija su Mykolu Majausku, Laisvės sąjunga su Artūru Zuoku, „Tvarka ir teisingumas“ su Petru Gražuliu, Valstiečių ir žaliųjų sąjunga su Broniu Rope, Liberalų sąjūdis su Remigijumi Šimašiumi ir Socialdemokratų partija su Alvydu Katinu. Šios pasirinktos partijos turėtų dalyvauti ir dar trijose LRT televizijos transliujamuose rinkimų laidose.

Pasak VRK atstovo Roko Stabingio, septynias politines partijas LRT pasirinko remdamasi VRK dar 2010 metų rugsėjo 15 dieną priimtu norminiu aktu. Juo buvo nustatyta, kad „diskusijų laidos, skirtos rinkimams į savivaldybių tarybas, transliuojamos dviem lygmenimis – nacionaliniu ir regioniniu“, o „nacionaliniu lygmeniu transliuojamose diskusijų laidose gali dalyvauti kandidatai ir atstovai politinių partijų, kurios iškėlė kandidatų sąrašus, už kuriuos turi teisę balsuoti ne mažiau kaip pusė visų Lietuvos Respublikos rinkėjų“.

Politinė partija „Lietuvos sąrašas“, iškėlusi į Vilniaus miesto merus Naglį Puteikį, o į sostinės savivaldybės tarybą – 39 kandidatus, taip pat kelianti kandidatus į Šiaulių ir Pagėgių merus, yra įsitikinusi, kad toks VRK norminis aktas prieštarauja Lietuvos Respublikos Konstitucijoje įtvirtintam visuotinės, lygios ir tiesioginės rinkimų teisės principui, Savivaldybių tarybų rinkimų įstatyme skelbiamam kandidatų lygiateisiškumo principui, todėl dėl šio norminio akto vakar kreipėsi į Vyriausiąjį administracinį teismą. Teismas priėmė Lietuvos Sąrašo kreipimąsi. Byla Vyriausiajame administraciniame teisme bus nagrinėjama rytoj, vasario 11-ąją, 14 valandą.

„Mes giname ne tik savo kandidato į sostinės merus Naglio Puteikio ir Lietuvos Sąrašo atstovų, kandidatuojančių į Vilniaus tarybą, teises. Ne tik kitų partijų ir visuomeninių komitetų teises. Mums rūpi, kad nebūtų pamintos konstitucinės Lietuvos piliečių teisės gauti išsamią ir patikimą informaciją. Rūpi, kad piliečiais rinkimų metu nebūtų manipuliuojama. Lietuvos Sąrašo politinis sambūris susitelkė ne valdžios siekdamas, bet norėdamas suteikti politines galias visuomenei. Kreipėmės į teismą, nes norime laužyti susidariusį uždarą nomenklatūrinės valdžios ir jos remiamos žiniasklaidos ratą. Šiandien dosniai iš biudžeto finansuojamos partijos vienos užsidariusios diskutuoja iš biudžeto išlaikomo LRT laidose, už kurias biudžeto lėšomis sumoka VRK. Nemanome, kad tokia tvarka yra civilizuota ir demokratinė. Nemanome, kad Lietuvos sostinės mero rinkimai yra „regioninio lygio“ reikalas“, – aiškino sprendimą kreiptis į teismą Lietuvos Sąrašo pirmininkas Darius Kuolys.

* * *

Kaip LRT vedėjui E.Jakilaičiui sekėsi moderuoti debatus per prezidento rinkimus ir referendumą, siūlome skaityti kitose Tiesos.lt publikacijose:

LRT debatų laidoje E. Jakilaitis įžūliai melavo, o D. Grybauskaitė tam pritarė

N. Puteikio rinkimų štabas prašo paneigti LRT debatų vedėjo E. Jakilaičio melą

Dėl akiplėšiško E.Jakilaičio melo LRT neatsiprašė visuomenės

Laisvūnas Šopauskas. Propaganda „visuomeninėje“ TV: kaip E.Jakilaitis „moderavo“ debatus

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
29 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
idealistai

naivūs idealistai tiki, kad teisingumą Lietuvoje galima pasiekti teismuose
Gražu

ruta

Palaikome politine partija ‘Lietuvos sarasas’ .Balsuosime tik uz jus .Tik gaila per daug apolitisku , abejingu prisitaikeliu , kuriems , kaip tam Alytaus merui – svarbu prikomunizdinti milijonu …, manau tokiu subjektu dabar dauguma ir Seime ir Vyriausybeje ir Prezedenturoje , tik jie veikia subtiliau , o tikslas tas pats .

Al.

Teisingai daro, kad gina teisme. Ir būtų gerai tai kuo labiau paskleisti. Būtų gerai transliuoti tiesiogiai.

Pragmatikas

Net debatų laidos reklama – diskriminacinė. Didysis demokratas Jakilaitis reklamuoja laidą – ,,svarbiausios poltinės partijos…,,

Letas Palmaitis Al.ui ir idealistajui

O kieno rankose teismas? Ką gina neteisėtvarka? Pagaliau kas yra „konstitucinė tvarka”, jei konstitucinis teismas jau ir referendumus atidavė į tas pačias rankas?
Tad daugiau rašykime KKKonstituciją iš trijų eilučių aukščio raidės ir JJJai lenkimės! Juk tikintieji KKKonstitucija niekaip neįstengia pagaliau pamatyti ir suprasti, kad ji – ne deivė, bet popieriuje surašyta visuomenės sutartis. Jei kuri nors šalis jos nesilaiko, vadinas ji NEBEGALIOJA ir tiek, o visuomenė ir toliau gyvena neturėdama jokios galiojančios konstitucijos.
Taigi idealistajus daro nežymią klaidelę: ne idealistai, bet kvailiai, paveldėję galvos tiesiogine prasme netekusių robespjerų kvailystę. Gal ta KKKonstitucija ir yra dar anų laikų „Aukčiausioji Būtybė”?

Letas Palmaitis dėl "neigiamo vertinimo"

Va jau iškart gavau vieno kvailio „neigiamą vertinimą”. Tikėk, kvaily, ir toliau demokratija, net čia pat nematydamas, kaip ji rengia kvailiams „TV debatus”. Kvailiai žiūri ir nemato, tiki TV ir nežino, kad kvailinimo būdai su „svarbiausiomis politinėmis partijomis” (kurios seniai nebe partijos, bet etiketės) kaip išrasti, taip ir nepasensta.

Beta

Teisingai Lietuvos Sąrašas daro. Visi Rinkimų ir partijų finansavimo įstatymai yra antikonstituciniai- pritemti taip, kad sisteminiams būtų geriau. Partijos turi būti finansuojamos ne už tai jog buvo papuolusios į Seimą, bet pagal jas sudarančių narių skaičių.

nenaivus idealistas -> idealistai

Kreipimosi į teismą tikslai išdėstyti straipsnyje. Idealistai tiki tuo, kuo ir reikia tikėti, o ne tuo, „kad teisingumą Lietuvoje galima pasiekti teismuose”. Kur tai išskaitėte?

nenaivus idealistas ->idealistai

Jūsų logika vadovaujantis, galima būtų apie Jus, lipantį troleibusą, pasakyti: „naivus idealistas tiki, kad važiuodamas visuomeniniu transportu, išspręs miesto oro taršos problemą”. Arba: „naivus idealistas tiki, kad pakeitęs buvimo vietą, pabėgs nuo santykių šeimoje problemų”.

Letas Palmaitis Betai

Šventa tiesa, Beta, tikrai „visi RRRinkimų ir „partijų” finansavimo įstatymai yra antikonstituciniai – pritemti taip, kad sisteminiams būtų geriau.” Tikrai „turi būti, kad…”
Tik nebus, nes kaip sakyta, konstitucija nebegalioja, o dėl tokiõs, kuri atitiktų realią situaciją, dar nesutarta (neteisėtvarkai naudingiau, kad žmonės iki pažaliavimo dievintų mitinę KKKonstituciją).

80 proc žmonių - ne idealistai

80 proc žmonių Lietuvoje – ne idealistai, o realistai ir netiki teismais.
15 proc. kolaborantų komunistų ir kgbistų sprendžia savo turto užvaldymo ir gynimo bylas per savus šuniukus – teismus ir teisėsaugą.
Na 5 proc, lieka idealistų – pagarba jiems.

Slykstu

Bijo mafija kad ateis i posta saziningi.

skleiskime zinia visiems

savo pazistamiems ir draugams, kad Saraso Nr.9 kandidatams Lietuva tikrai rupi. Ne fasadiniai, bet giluminiai ju programos tikslai. Raginkime balsuoti uz N.Puteiki. Manau, kad didele klaida padaryta Puteikienes kandidatavimu i Klaipedos mero posta. reikejo abiems pasirinkti VIENA miesta. Jei dar si seima yra seima.

ELENA

EI,pab8dome ir kelkim4s,mes patys kalti savo ambicijom ir abejingumu/

pragmatikai to idealistai

Labai abejoju, ar jie yra naivūs ir tiki teismu, bet elgiasi principingai. Ir ačiū jiems už tai.

Trupmenas

Ką reiškia – tiki ar netiki teismu? Klausimas visai kitas. Jei pažeidžiamos konstitucinės piliečių teisės ir rinkimų įstatymas, o valdiškos NVO imituojančios, kad gina žmonių teises ir laisves sėdi krūmuose, kito kelio nėra kaip kreiptis į teismą. Tegul dabar 25-aisiais Nepriklausomybės metais mūsų teismas parodo savo veidą, kiek per ketvirtį amžiaus mes pasistūmėm demokratijos kryptimi. Letui Palmaičiui, tikiuosi bus maloni akimirka, patvirtinanti jo teiginius apie „demokratiją” Lietuvoje.

...

Mes patys kalti,nes tingime pasidometi kandidatais.Vyresni zmones „isimyleje” desimtmeciais vadovaujancia partija.Mes bobutes,atsiverteme visa seimunu sarasa ir ziurejome,kas kokiai partijai priklauso.Teisybe rasti sunku.o labai aktuali tema dabar yra vaiku grobimas is seimu.Tai ziurekite i seimunu veidus ir pamatysite kas kokius istatymus prastumineja.Kas labai troksta prastumti estrelos rezoliucija,juvenaline justicija.Mes,bobutes nusprendeme,kad socdemus,liberalus,konservatorius pamirsime amziams.Jei patinka,tai lipkime ant to pacio greblio,jei ne,tai mastykime.Kodel zmones bijo rinkti visai naujas partijas,juk blogiau tikrai nebus.Mes,bobutes nusprendeme balsuoti tik uz DRASOS KELIA,kas nerizikuoja,tas negeria sampano.Drasieciu dauguma bent nedaleis norvegisko istatymo,kada bus galima palengvintai grobti vaikus is seimu.Cia musu bobuciu nuomone,taip sumasteme.

Bobulencijai

Matėm mes tokių bobučių su baltom tapkutėm. Gal mums papasakosit, kur tas Drąsos kelias savo sąrašus kelia, ką į Merus Vilniuj siūlo? verskitės ant kito šono ir sapnuokit toliau Brunzą ir Vasiliauską, kurie vaikučius „gina”.

Nuomone

Pagarba D.Kuoliui,mes zavimes Jusu drasa,ryztu,vardan teisingumo ir tiesos,vardan tos vargses,partiju ,,isprievartautos”Lietuvos,apraizgytos korupciju skandalais visuose valdzios lygiuose.Sekmes Jums,o mes stebesime,ka gi nuspres musu Temide,kiek jie yra savarankiski priimant sprendimus.

Canada

Ejimas teisingas. Reikia visais budais spausti nomenklatura i kampa. Geras ejimas yra ginti ne savo, ale zhmoniu teises.
A Drasos kelio babutems shtai ka pasakysiu: jei Drasos kelias but gynes ne viena Neringa Venckiene, ale visu zhmoniu teises, butu lig dabar gerbiamas. Laukiau nesulaukiau, kolei Drasos kelias pas jumis uzhsistos nuog saugumieciu Kusaite, kitus. Veltui. Vasiliauskas, zhiuriu, viena Paksa gina.

Letas Palmaitis Trupmenui

Negi net ir Jums neaišku, kad jei valstybės struktūros nuolat pažeidinėja, o tiksliau – ignoruoja, konstitucines piliečių teises (įskaitant faktinį referendumų panaikinimą bei referendumo organizatorių persekiojimą) ir rinkimų įstatymą, tai pati konstitucija, kaip visuomenės sutartis, NEBEGALIOJA. O jeigu ji nebegalioja, kokios dar gali būti „konstitucinės teisės”? Žmonės įstrigo miraže ir nenori matyti tikrovės.

Trupmenas Letui

Jūsų silpnoji vieta, Letai, kad kaip ir daugelis rimtuolių jūs neturite humoro jausmo.
Nejau manote, kad esu toks naivus ir nesuprantu, ką reiškė ir reiškia visa referendumo istorija.
Lenkijoje po 80 -tųjų veikė tokia „Oranžinė alternatyva”, kuri pačiomis bjauriausiomis karo padėties sąlygomis iš režimo darė parodiją, veikdama būten per legalias institucijas, rodydama jų absurdiškumą, neįgalumą ir falšą.
Sistemai tai buvo baisesnis peilis už neartikuliuotus protestus ar langų daužymus.
Jūs irgi nė per nago juodymą netikite teismais, bet kažkodėl į teismą ėjote ir ten rėžėte ilgiausias prakalbas. Jūs gi viešai ne kartą pats prašėtės teismo, kuriuo netikiti. Būkite tuomet nuoseklus. Lietuvos sąrašas daro lygiai tą patį, ką ir jūs.

Letas Palmaitis Trupmenui

Į teismą ėjau ne dėl savęs, bet bandydamas paversti jį Kusaitės teismo atsišakojimu ir atskleisti, kurios valstybės naudai dirba VSD ir prokuratūra. Dabar tai jau praeitas etapas, o jeigu jie nuspręs vienaip ar kitaip likviduoti Kusaitę, jokios kalbos teisme nebepadės. Esame trumpoje „palengvėjimo” pakopoje, kada dėl serijinio užsispyrimo ir nenoro atiduoti valdžią, „geriausi Lietuvos („grietinėlės”) draugai” (tikrai laikinai) yra paskelbti „teroristine valstybe”. Tik šis momentas kol kas dar leidžia ką nors laisvesnio platinti apie esamą situaciją. Toliau daug priklauso nuo Ukrainos krikščioniškumo bei ryžto ir galimybės kovoti.

Įspūdis iš teismo

Atsėdėjom labai įdomų teismą. Teismo nuosprendis bus skelbiamas vasario 17 d. 9 val.
Teismo kolegijos teigimu byla yra sudėtinga. Vizualiai atrodo, kad jie yra gerokai išsigandę spręsti ne LS naudai, nes LS atstovo advokato L. Ragauskio argumentai buvo labai įtikinami, o VRK atsakovas, pagarsėjęs antireferendumininkas Benkunskas atrodė apgailėtinai. Susižavėjau mūsų advokatu.
Iš žiniasklaidos nebuvo atsiųsta nieko. Ignoruoja. Rinkimai ir piliečių teisių bei žodžio laisvės pažeidinėjimai – ne D.Radzevičiaus sarginių buldogų dimensijos dalykas.

Letas Palmaitis: konstitucijos projektas

LIETUVOS RESPUBLIKOS KONSTITUCIJA. Projekto gairės Kadangi dabartinė LR konstįitucija, valstybės organams jos nuolatos nepaisant, nebegalioja, būtina surašyti naują visuomeninę sutartį, kuri atitiktų Lietuvos realijas. Tuomet joks krikščionis nedrįs ir nenorės elgtis priešingai valdžios reikalavimams pagal Ef 6, 5-7. LIETUVOS TAUTA – prieš daugelį amžių sukūrusi Lietuvos valstybės teisinius pamatus, kuriuos grindė Lietuvos Statutais ir Lietuvos Respublikos Konstitucijomis, – išsaugojusi savo dvasią, gimtąją kalbą, raštą ir papročius, – įkūnydama prigimtinę Tautos teisę gyventi Lietuvoje, – puoselėdama Lietuvos žemėje pilietinę santarvę, – siekdama atviros, teisingos, darnios piliečių visuomenės ir teisinės valstybės, Lietuvos piliečių valia priima ir skelbia šią KONSTITUCIJĄ LIETUVOS RESPUBLIKA 1. Lietuva yra vergvaldinė demokratinė Respublika, pažangios žmonijos kuriamos Pasaulio Valstybės vietinė dalis, kurios piliečiai yra Tauta ir Vergai. 2. Lietuvos… Skaityti daugiau »

molodec Letai

puiki tavo Konstitucija.
Tik vieno punkto trūksta: bausmės vergui, jei jis sumanys tapti tautos dalimi.
dabar baudžia VMI, teismai, antstoliai ir išvaro į emigraciją.
bet gal ką pats geriau sugalvosi?

Jurgis

Pagarba Dariui Kuoliui ir Lietuvos Sąrašui už nuoseklumą – tik nesiblaškykite: jūs galite, tikslaiu – mes galime

Pogrindyje

Į teismo rūmus atėjau keliomis minutėmis anksčiau. Taip ir nesužinojau kokioje salėje vyksta posėdis . Bylų nagrinėjimo tvarkaraštis tokio nagrinėjimo neskelbė. Nei budintysis, nei geranoriška raštinės darbuotoja nesugebėjo man padėti. Supratau – tokios bylos nagrinėjamos pogrindyje.

Pogrindžiui

Ne į tuos rūmus atėjai. Posėdis vyko Žygimantų 2. Pats žioplas.

29
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top