Vitalijus Balkus ir Algis Avižienis „Iš savo varpinės“: Gimdo nigerietės, rūpinasi vakariečiai?

Šiek tiek sausos statistikos: Afrikos gyventojų skaičius 1970 m. siekė 400 mln.; po 30 metų, t.y. 2000 m., jis padvigubėjo iki 800 mln. Dabar, praėjus maždaug dar 20 metų, Afrikoje gyvena 1,3 mlrd. žmonių. Labai tikėtina, kad po dešimt metų paaiškės, jog 2030 m. Afrikos gyventojų ir vėl bus padvigubėję – 1,6 mlrd. Nereikia nė sakyti, kad demografai numato tolimesnį Afrikos gyventojų skaičiaus augimą: jų manymu, 2050 metais čia gyvens iki 2,4 mlrd.

Apie demografinį Afrikos burbulą, migracijos priežastis ir Vakarų teikiamos pagalbos neigiamas pasekmes naujausioje „Iš savo varpinės“ laidoje Vitalijus Balkus kalbasi su buvusiu ilgamečiu JAV diplomatu Algiu Avižieniu.

Aptardami vienos šalies – Nigerijos – pavyzdį jie aiškinasi, kodėl didžiausia gyventojų skaičiumi Afrikos valstybė, turinti pakankamai gamtos išteklių, pagal skurstančiųjų skaičių pirmauja pasaulyje.

P.S. Laidos autorius ir vedėjas Vitalijus Balkus savo prieraše perspėja: „Iš savo varpinės“ laidose mes nevengiame kalbėti aštriai ir kai kada net nepolitkorektiškai, tad ir šioje laidoje jūs išgirsite kai kurios dalykus, apie ką vargu ar išdrįs prabilti oficiozinės medijos.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
2 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
2
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top