Vitalijus Portnikovas. Naujoji Katynė

Ukrainiečių žurnalistas ir publicistas Vitalijus Portnikovas teigia, jog siekdamas pateisinti Ukrainos okupaciją ir savo parankinių piktadarybes, Kremlius rengs daugkartines inscenizacijas apie tariamas mirties bausmes ir masinius laidojimus.

1944-ųjų metų sausį Lubiankos(rus. Лубянка – pastatas Maskvoje, 1920–1991 m. SSSR specialiųjų tarnybų [KGB] centrinis kalėjimas ir archyvas. Šiuo metu priklauso FSB. – vertėjo past.) nurodymu įsteigta „Specialioji komisija vokiškųjų fašistinių grobikų Katynės miške sušaudytiems lenkų karininkams – karo belaisviams nustatyti ir ištirti“ pasauliui pateikė „neginčijamus įrodymus“ piktadarystės, kuri iš tikrųjų buvo įvykdyta tiesioginiu Josifo Stalino nurodymu. Vien komisijos pavadinimas privalėjo neleisti suabejoti šio įvykio išaiškinimu. Komisijos sudėtyje buvo valdžiai lojalūs mokslininkai ir kultūros veikėjai tokie, kaip akademikas Nikolajus Burdenka ir rašytojas Aleksejus Tolstojus, tačiau nusikaltimas buvo toks siaubingas ir akivaizdus, jog komisijos narius nuolat prižiūrėjo aukščiausieji sovietinio saugumo vadovai. Neigti savo atsakomybę už šią piktadarybę Maskva liovėsi tik po keturių dešimtmečių – Sovietų Sąjungos egzistavimo pabaigoje.

Praėjus 70-čiai metų po Katynės miško tragedijos „tyrimo“ suklastojimo rusiškoji propaganda gavo analogišką užduotį – papasakoti Vladimiro Putino pavaldiniams ir pasauliui apie „siaubingus baudėjų nusikaltimus“ Donbaso teritorijoje. Naujojo propagandinio veiksmo scenarijus detaliai surašytas: teritorijoje, įvardytoje kaip paliktoje pasitraukus ukrainiečių kariuomenei, aptinkami „masiniai taikių gyventojų palaidojimai“ ir tuojau pat tuo apkaltinama mūsų šalies Nacionalinė gvardija bei ginkluotosios pajėgos. Tokias išvadas teikianti instancija vadinama kažkokiu „DNR tardymo komitetu“. Turint omeny, kad panašių struktūrų Ukrainoje apskritai niekada nebuvo, o Rusijos Federacijos Tardymo komitetas – vienas iš svarbių autoritarizmo instrumentų, galima padaryti prielaidą, jog ir Donecke sukurta analogiška struktūra – pagal rusiškąjį pavyzdį, o galbūt ir dalyvaujant tardytojams iš Rusijos. Čia reikia suprasti, jog net pačioje Rusijoje plačiai žinomo Tardymo komiteto darbuotojų reputacija vertinama kaip įgudusių klastotojų ir niekšų, nesibodinčių jokių neteisėtų priemonių, kuomet reikia vykdyti viršininkų užsakymus arba spręsti tarpžinybinius konfliktus. Tad galime įsivaizduoti, kokie pašlemėkai buvo komandiruoti į Donecką!

Po to į vyksmą įsijungia etatiniai „žmogaus teisių gynėjai“ iš prezidentinės Žmogaus teisių tarybos, „visuomenės veikėjai“ iš putiniškos Visuomeninės palatos ir kiti režimo patarnautojai, reikalaujantys „nedelsiant ištirti“, pasitelkti tarptautines organizacijas, kreiptis į ESBO ir Jungtines Tautas. Savo cinizmu visus pralenkė prezidentinės Žmogaus teisių tarybos pirmininkas Michailas Fedotovas, pasiūlęs į tyrimą įtraukti Ukrainos žmogaus teisių gynėjus. Ir tai daroma nepaisant to, jog ukrainiečių žmogaus teisių gynėjai daug kartų ir garsiai skelbė apie vadinamųjų „specialiųjų tarnybų“ tyčiojimąsi iš žmonių ir jų kankinimus Donecko ir Luhansko „liaudies respublikų“ rūsiuose, pasakojo apie iš savų namų išvejamus Ukrainos piliečius, kvietė pagelbėti persekiojamiems Krymo ir Donbaso gyventojams, siekė atkreipti dėmesį į pagrobtos ukrainiečių lakūnės Nadeždos Savčenko likimą – apie visa tai „žmogaus teisių gynėjai“ iš Lubiankos tylėjo lyg vandens į burną prisisėmę! Užtat dabar jie stengiasi.

Rusija negali išlaisvinti užgrobtų mūsų šalies teritorijų ir leisti ten veikti teisėtai valdžiai dar ir todėl, kad okupuotieji rajonai yra tapę triumfuojančių kriminalinių nusikaltėlių vykdytų plataus masto nusikaltimų arena. Tačiau tam, kad galėtų pateisinti okupaciją, tam, kad galėtų spjauti į „Boeingo“ katastrofos rezultatus, Kremlius ir toliau rengs daugkartines inscenizacijas apie tariamas mirties bausmes ir masinius laidojimus. Juolab kad yra neblogas patyrimas – stalininis.

rus.newsru.ua

Iš rusų kalbos vertė Jeronimas Prūsas

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
9 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Taigi

Iš nelaisvės paleistas dvasininkas papasakojo, kad „geroji ukrų fėja” Savčenko ne tik žiauriai elgėsi su belaisviais, bet ir savo bendrus ragino parduoti jų organus, nužudyti.
http://www.youtube.com/watch?v=dhYpJMdR7mc
Beje, šiandien pranešė, kad ESBO stebėtojai atkreipė dėmesį, kad prie Donecko rastuose lavonuose trūksta organų.
http://www.youtube.com/watch?v=HmS5HlJEM3k
Liudininko pasakojimas
http://www.youtube.com/watch?v=gXeVpQpFsmE
Spalio 1 d. nusikaltimai
http://www.youtube.com/watch?v=qbECRqFAcMA

valdas

„tariamas mirties bausmes ir masinius laidojimus”

Tiesos.lt – prisimelavęs portalas – taip pat turės vapėti „tariami” apie akivaizdžius ukrų nusikaltimų faktus.
Keiskite portalo pavadinimą – nes pats pavadinimas melagingas.

Stalininis veikimo

modelis,kurį reikia sulaužyti.Tam reikalinga Rusijai terapija.Mąstymo terapija.Pirma reikia leisti jai išsikalbėti.Bet niekas neleidžia…Paskui mokyti naujo mąstymo žodžių.Teigimo.

Ukrainiečiai dar

turi tai,ką vakariečiai prarado ir dar turės iš naujo atrasti-sielos ramybę ir dvasios tyrumą.Neatsigrožiu šių žmonių godumo nesudarkytais veidais.

ruta

Rusijos psichologiniu mokslu daktaras , MGU psichologijos fakulteto profesorius , laureatas premijos V.Franka ,D.Leontjevas , apie Rusijos Pukino palaikymo 85 % subjektu – psichologine busena -tai samones paralyzius !
Jie nesugeba filtruoti gauta informacija , analizuoti , PATIEMS daryti isvadas !

Diedukas > rutai

Akurat ant Lietuvos turim nekuriuos be filtro…

Šiandien R.Sotvarienė savo komentare

iš aukštybių,t.y. iš Briuselio būsenos,stebėjosi,kaip Lietuva su pensininkų savijauta nusirito taip žemai.Ir dar sakė,kad daug pensininkų gerai apsirūpinę.Viskas,kas likę pas juos iš sovietmečio,panele.

Letas Palmaitis autoriui

Nemeluok „uždrausta tema”!
Naujoji Katynė – yra lenkų ir tarptautinių ekspertų seniai įrodytas Lecho Kačinskio lėktuvo sunaikinimas prie Smolensko, kuriuo buvo suinteresuoti „Vakarai”, nes Kačinskio politika grėsė globalistų dominavimui Europoje (Obama žaidė golfą per laidotuves), todėl visų nupirktų šunų „medijos” tyli, įskaitant Lietuvą). Ordos serijiniam žudikui buvo pažadėta puse žodžio užsiminus (daugiau jam nereikia), kad šio nusikaltimo „Vakarai” nepastebės, o iš lenkų pusės viską parengė Tuskas, nes Kačinskio opozicija jau buvo persiorientavusi į stervos komsomolkos Merkel politiką, manydami, kad vokiškoji Europa jiems geriausias mafiozinio rojaus Lenkijoje garantas.
Štai kur „Boingo” „katastrofa”. Matau, kad ja ima naudotis, kad asilai (pagal Orvelą) pamirštų Antrąją Katynę ir imtų painioti „Boingus”.

Juozapas---gerb. Letui

Sveiki. Nuo pat pirmos akimirkos, kai išgirdau žinią apie Lenkijos lėktuvo katastrofą bei kaimyninės šalies politinio bei karinio elito žūtį šalia Smolensko – pirmiausia pagalvojau, jog tas įvykis yra pasakiškai naudingas maskolijos ordai, ruskių fiureriui bei Naujosios Pasaulio Tvarkos apologetams, Europos „federalizacijos šalininkams. Lig šiol mano skaityta ir girdėta informacija, paraleliai vykstančių gretutinių procesų eiga vienareikšmiškai liūdija, kad tai buvo joks ne nelaimingas avia įvykis, bet ciniška, suplanuota žmogžudystė, agresija prieš Lenkijos valstybę. Tamsta esate teisus, todėl palaikau Jus. Esate teisu ir dėl pastangų užtušuotį šią tragediją, paskandinti ją niveliuojant kitų įvykių marmalynėje. Tačiau manau, jog dėl straipsnio autoriaus, Jūs mielas Letai, gal kiek pasikarščiavote. Nemanau, kad straipsnio autorius savo rašinį su Katyne susiejo vedamas nedorų ketinimų ar inspiruotas puterastų… Skaityti daugiau »

9
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top