Vitalijus Portnikovas. Putino spąstai Ukrainai: praeitis gali patekti į ateitį

liga.net

Ukrainiečių žurnalisto Vitalijaus Portnikovo nuomone, Ukrainai teks apsiginti ne tik nuo agresijos, bet ir nuo Maskvos sąlygomis diktuojamo okupuotų teritorijų sugrąžinimo.

Ukrainos ir Prancūzijos prezidentai, o taip pat ir Vokietijos federalinė kanclerė pasisakė už kuo greitesnį trišalės kontaktinės grupės, turėsiančios toliau nagrinėti konflikto sureguliavimą, susitikimą. Apie naujų derybų, galutinai sustabdančių karą Donbase, galimybę kalbėta visą praėjusią savaitę, tačiau susitikimo data galiausiai buvo nukelta neapibrėžtam laikui. Paaiškėjo, kad deryboms nepasirengę vadinamųjų „liaudies respublikų“ atstovai, nors visiškai akivaizdu, jog be Kremliaus rekomendacijų tokio sprendimo jie nebūtų priėmę.

Apie DLR ir LLR lyderių atsisakymo priežastis galima tik spėlioti. Bet viena jų akivaizdi – rusiškosios marionetės pageidautų stabilumą pasienyje išmainyti į ukrainietiškų išmokų atnaujinimą. Čia būtų galima įžvelgti ypatingą nelogiškumą: savo „nepriklausomybę“ nuo Ukrainos deklaruojančių struktūrų atstovai, tvirtinantys, jog į Ukrainos sudėtį nebesugrįš, tuo pat metu reikalauja faktiškai išsaugoti ukrainiečių jurisdikciją užgrobtose teritorijose. Beje, to paties siekia ir okupuotojo Krymo vadovai, inicijavę pratęsti „pereinamojo periodo“ laikotarpį Putino aneksuotoje autonomijoje. Kita vertus ,o kokią dar išeitį turi DLR ir LLR vadovai, kai Rusija siekia subsidijuoti vien tik karą ir neduoda pinigų taikai?

Mūsų poziciją, Ukrainos požiūris, yra visiškai kitas. Suprantama, jog ukrainiečių derybininkai paprasčiausiai neturi įgaliojimų be šalies vyriausybės spręsti klausimus dėl algų ir pensijų išmokėjimo. Juo labiau, kad Minsko susitarimuose buvo aiškiai suformuluotos finansavimo sąlygos, o būtent – regiono funkcionavimas, kontroliuojamas ukrainiečių. Kaip tik šiuos susitarimų punktus separatistai atmetė, kai atsisakė vietos valdžios rinkimų, tačiau surengė okupuotų teritorijų „respublikų vadovų“ ir „parlamentų“ rinkimus. Tad derybose šiuo klausimu ukrainiečių vadovybė ir toliau gali deklaruoti savo suinteresuotumą, nors iš tikrųjų nebėra ko svarstyti: dabar Kijevas yra atsidūrė prievarta primestos taikos pozicijoje ir neprivalo skubėti iš tos pozicijos pasitraukti.

Kas dėl Rusijos, tai jos tikslai akivaizdūs. Šiuo metu Putinui nereikia eskalacijos, bet jam nereikia ir sureguliavimo. Dabar Rusijos prezidentui visų svarbiausia yra išsaugoti status quo, nes jis tiki, kad okupuotas Donbasas – kaip tik tas svertas, kuriuo jis gali spausti Ukrainą ir ją silpninti. Kita vertus, jeigu konfliktą ribojanti linija išliks taiki, o teroristai susispies ir ims vienas kitą ėsti, tuomet okupuotoji Donbaso dalis nekels ypatingos problemos Ukrainos vystymuisi.

Problema rasis vėliau – ir galimas dalykas, jog kaip tik čia glūdi tie sunkumai, kuriuos mums palengva ruošia Putinas. Kuo ilgiau egzistuos DLR ir LLR, tuo labiau gilės civilizacinė praraja, skirianti šią teritoriją ir likusią Ukrainą. Tam, kad tuo įsitikintume, pakanka palyginti gyvenimą Moldovoje ir sovietiniame laikmetyje sustingusioje Padnestrėje. Arba palyginti Gruziją su Abchazija ir Pietų Osetija. Net Karabachas skiriasi ne tik nuo Azerbaidžano, bet ir nuo Armėnijos. Armėnija – tai šalis. O Karabachas – forpostas.

Įsivaizduokime sugrąžintą okupuotą Donbasą su jame likusiais gyventojais, kurie nerado kur pasitraukti – na, ir dar su pasilikusiais „liaudies respublikų“ šalininkais. Turėsime reikalų su kritiškai visiškai kitokiais gyventojais; jeigu tam metui būsime pradėję ir įgyvendinę kokias nors reformas, šie gyventojai nepajėgs suvokti permainų. Ir esmė čia ne ta, jog jie balsuos už opozicinius blokus. O ta, kad ir „opoziciniame bloke“ jie bus linkę įžvelgti išdavikus bei susitaikėlius ir palaikyti tas „donbasiškojo ypatumo“ partijas, kurios jiems primins, kaip „ukrainiečių chunta bombardavo ir badu marino darbo regioną“ – nors tuo metu ten ir nebeliks nė vienos darbo vietos.

Kaip rodo naujausias politinis patyrimas, iš panašių situacijų yra dvi išeitys – chorvatiškoji ir bosniškoji. Chorvatiškoji reiškia, kad separatistų židinį palaikę gyventojai paprasčiausiai perkeliami į separatizmą šelpiančios šalies teritoriją. Nebūtina aiškinti, kad toks variantas Ukrainoje negalėtų būti įgyvendinamas net ne humanizmo požiūriu, o todėl, jog chorvatų ir serbų konfliktas buvo ne tik politinis, bet ir etninis religinis, tuo tarpu ukrainiečių ir DLR šalininkų priešprieša – tai civilizacinis konfliktas. Ir jau vien vadovaujantis mūsų siekiamos civilizacijos taisyklėmis toks sprendimas nepriimtinas.

Putinas tai žino. Todėl ir nori – beje, nuo pat pirmosios konflikto dienos – įpiršti mums Bosniją su keliomis jos valstybėmis po vienu stogu. Bosnija – tai pati tikriausia aklavietė, o šito Putinui ir reikia. Jam svarbu bet kokiomis priemonėmis įvaryti mus į šiuos spąstus. O mums būtina to išvengti. Ir turėti omenyje ne tik sunkumus susigrąžinant Donbasą, bet ir tas problemas, kurių neišvengiamai iškils, kai bus sugrąžintas – o jis sugrįš, kur gi jam dėtis – Krymas. Tuomet Ukrainoje atsiras jau keturios atskiros „Serbijos respublikos“ – DLR, LLR, Krymas ir Sevastopolis – ir kiekvienoje tebegyvuos mūsų nemirtingoji sovietinė praeitis.

Šiandien mums reikia apsiginti ir nuo Rusijos agresijos, ir nuo kitos grėsmės – jog toji praeitis nepatektų į mūsų ateitį.

liga.net

Iš rusų kalbos vertė Jeronimas Prūsas

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
46 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Jei Europa dėl

taikos aukoja Dievą-tiesą,-ar nesulauks karo?

Taigi

Labai teisingai kalba, tik blogis einantis iš JAV šiandien stipresnis,jis valdo ir Lietuvą, ir neša į Lietuvą blogį.
https://www.youtube.com/watch?v=qUDKNmw6hxY

Taigi

Blogis iš JAV atėjo ir į Ukrainą, dėl to kenčia paprasti gyventojai. Mes taip pat kentėsime šėtonų iš JAV užkurtą peklą, nes šiandien dauguma savo tylėjimu pritaria to šėtono vietininkų veiklai Lietuvoje, nesipriešina, taip pat yra ir tuo blogio šėtonu tikinčių.

taigisui

iš tavęs toks pamokslininkas kaip iš girkino balerina.
nejuokink svieto asilėli.

ruta

Tai Ukrainos teritorija ir ji privalo atstatyti savo Konstitucines teises .Kaip ji tai darys , tai jos vidinis reikalas .Padeti Ukrainai sutvarkyti Rusijos agresoriu , tai visos Europos ir Amerikos pareiga , nes kas buna , kai leidziama hitleriams ir stalinams veikti nevaldomai jau mateme .Protingiems uztenka istorijos pamoku , o durnius reikia nuraminti visiems kartu !

Taigi

Jeigu mes neapginsime Novorosijos laisvės, jeigu šėtonui iš JAV leisime sunaikinti Rusiją, tai pasaulio laukia baisūs laikai, sovietinis totalitarizmas bus menkniekis prieš šėtono iš JAV pasaulinę diktatūrą ir terorą. JAV koncentracijos stovyklos jau parengtos, Ukrainoje įrenginėjamos, vėliau bus įrengtos visame pasaulyje, jeigu Rusija, Kinija prieš tą blogį pralaimės.

Taigisui

Tai ką, pirštuką į viršų tenka tik pačiam pasispausti?

Trupmenas taigiui

Amerikoj labai blogai. Ten negrus muša.

Taigi

Gerai ukrainietis pasakė ESBO atstovui
http://videochart.net/video/35344.377bae41af78a81d293213a2bdec

Taigi Trupmenui

Po negrų bus baltieji.

Taigi

Piktinasi, kad Lietuvoje priimami įstatymai, pažeidžiantys žmonių teises, ir nesupranta, kad tie statymai ateina iš JAV. Toliau garbina JAV ir nemato blogio, įsikalę į durnas galvas, kad Rusija blogis, nors viskas pasikeitė, tapo atvirkščiai, bet galvos per kvailos, kad sugebėtų tai suprasti ir persiorientuoti.

sweet fingers

o sako taigoje yra toks paprotys:
kaip žinia sibire runkeliai ar cukrašvendrės neauga, tad taigisai iki nesenų laikų cukraus skonio nežinojo.
medus?
koks dar medus- visą medų taigos meškos suėda.
o saldumo tai norisi!
ką daro taigisai kai nebegali atsispirti norui pasmaližauti?
taigisai šoka „saldę”.
europiečių ekspedicijai teko stebėti kaip šokamas „saldės” šokis:
susirenka taigiai laukymėje ir nusimauna kelnes, marškinius pasiraitoja iki pažąstų, vienas groja balalaika kiti šoka.
šokant dirbama pirštais- vienos rankos pirštas įkištas burnon, kitos rankos pirštas…šiknon.
op–op-iop.
ant rečio pritūpimo pirštai keičiami rankomis.
ir taip iki nukritimo.
o kaip balalaikininkas? jo gi rankos užimtos.
po šokio jis gauna aplaižyti visų šokėjų visus pirštus.
op–op-op -taigi pašok!

taigi, kaip gi

kaip sekasi tavo ruskijos rubliui?
gird4jau, kad rusai į apyvart1 išleis rublius nebe atskirais banknotais, o rulonėliais.
kaip sovietų laikais buvo autobusų bilietai -ruloniukai sugumytėmis ant pirštų.
o putrublių vertė bus nustatoma metražu.
nori duonos du metrai rublių, nori vodkos- penki metrai rublių.
o dar girdėjau, kad kai ruskyne baigsis nafta ir dujos valdžia rubliais kūrens katilinių krosnis ir šildys komunalinį ūkį.

blagodatj

tixo v lesu
tolko nespit Taigys
nočju Taigis
nastupil na grėblys
vot i nespit Taigys…

1 eur  -1 00  rub

krymnaš!
…….
nam kryššš….

blagodatj

tixo v lesū-ū-ū-ū
tolko nespit Taigys
nočju na lbū
jam išdygo (pypt)bys
vot i nespit Taigys.

optimizmas

nėra to blogo kas neišeitų į gera- samdinys taigisas gavęs algą iš karto taps milijonierium

istorija kartojasi

putlerio rusija- diyyyydelė pridiyyydelė weimaro respublika.
ir infliacija tokia pati.
tačiau skirtumas vienas yra:
weimaro respublika tai buvo prieš pasirodant hitleriui
rasiejos federastija – prieš nusibaigiant putleriui

optimizmas-2

kol ruskiai turi taigą- medinių rublių nepritruks!

zajavlenije

rusų tautos keipimasis į Didžiąją mongolų Tautą ir Didžiąją totorių Tautą:
-labai prašome priimti mus atgal į Aukso Ordos sudėtį jaunesniojo brolio teisėmis.
duoklę galime sumokėti 100 metų į priekį, tik paskubėkite.
rublio kursas nuolat krenta…
a-a-a-aaaaa…..!

polkovnik

tiavinajniaj!
šą sunię valandą mums rąnka yštėsė bralyška kynų tavta.
jevropeijcaj tūri biandra valūta jievra.
nu a mias azijatai yrgy galymia turieti biandra valūta
tadziel, nuo ritojavs viatojia rūblia įviadamas …juanis.
vot tak- dabar yšgavškyt natovcaj!
krym naš!
nūūūū, sibir…
nuūūūū…kitajskij….
nu,
….

paša globus 2016

russkaja avtanomnaja oblastj v sostavie kitajskoj narodnoi respubliki

Akcija

Neišmesk banano žievelės, atiduok Taigiui:tas tik strykt, čiūūūžt ir jau sėdi sau pas matušką Rosiją ant kelių.

kubana banana

negaliu atiduoti banano žievės-
užimta.
ant banano žievės dabar rassiejos rublis greitojo nusileidimo rungtyje rekordus mušinėja
.
nieko neadarysi*

nieko nepadarysi*

kol susipras nustipti, putinas ruskiją „padarys” visomis kamasutroje aprašytomis pozomis

Trupmenas

O man atrodo, kad ne jis padarys, bet jį padarys. Ir nekaltą mūsų Matriošką padarys, jei ji nespės padaryt. Nieko nepadarysi.

Juozapas

Sveikas, Tamsta.
Kol Jūs bastėtėtės po gatves ieškodamas buto kur padėti…., aš va čia kaip našlaitis vienas, taigį saldumynais dresiravau meškų šokius šokti.
Bet, va atrodo kad mūsų ursus vulgaris kažkur nulindo savo irštvon letenos čiulpti.
Matyt labai saldu pagal pasiūlytą receptą.
Giaras myškūtys, caca.
Rytoj mokysiu taigisą potapyčių dviračiu važiuot.
(Jeigu tik neįjunks į „saldumynus”.)
Nieko nepadarysi*

?..

?…tylu. Ar tik neprisitrenkė šito portalo”bildukas” ? 🙂

..!

niaaa.
jis jys čūlpe liatiana sava birlogaje
skanū

> Nieko nepadarysi

bet kad ta jo biarloga ne Vilniuj, o Klaipiedoj arčiau savų – atrodo prie Liepų gatvės visai. Vilniuj aš jo biarlogos negaliu surast. Nieko niapadarysi.

Taigi
bebriukas

berloga ir afrikoje -berloga.
kakoj skirtum kur tas smirdžius tūno.
svarbu ČIA palaikyti sanitarijos normas.
o tam reikalinga dzizinfiakцыя

babulka iш дeribasovo gatves

nuomonie:
musu, бoбu жiniomys- tau taigиsai tykrяusяi nяstovi

donbaso motaris

taigisas – tū impatientas?

> Taigis

Ar seniai iš Donbaso? Sako, ten vakarais labai daug negrų gatvėmis šlaistosi. Kalba, kad jankių desantas užmestas. Bet lietus palyja ir nebėr negrų. Atsakyk Taigi, kodėl po letaus Donbase nebėr negrų?

kasperski

Pilieciai, bukite budrus!
Nesinaudokite „taigiso” nuorodomis.
Paspaudus „taigiso” siuloma nuoroda/linka, busite nukreipti į kenkėjiska svetaine ir jusu kompiuteris bus uzkrestas kenkejiskomis programomis kurios gali padaryti daug zaloms jusu kompiuteryje esanciai informacijai o taip pat rizikuojate tapti isilauzimo i jusu banko saskaitas auka.

luis amstrong > тайгизу

ne prosto a ocen prosto:
-todel kad vietos shaxtiorai(англякасяй) nusiprausia

luisui

Prašyčiau be padskazkių. Taigyzas ne toks durnas, būtų iki rytojaus ir pats dasišutinęs. Taigyzas googlino, bet ten nieko apie Dongaso negrus neparašyta. Ne visagalis ir googlas. Nieko nepadarysi

Juozapas

Straipsnį komentuoti nėra jokio ūpo. autorius , kai rašė šį straipsnį, sielojosi dėl Ukrainos ateities. Per keliolika valandų šis straipsnis beviltiškai morališkai paseno. Kodėl? „Juodasis antradienis” ne tik rubliui. Kai Krymo ruskiai klykė „krymnaš” dauguma jų buvo sovietinai, karo kgb nkvd pencionierai. Jie po aneksijos trynė iš džiaugsmo rankas -dabar pencijas gausim trigubai didesnes nei prie „ukropų” . Cha, ruskių pencinionierų troškimai išsipildė su kaupu – dabar jie gaus dešimteriopai didesnes pencijas nei anksčiau. Tiesa, maža smulkmena ruskijos miestuose valiutos keityklose dolerius ir eurus išgraibsto akimirksniu. O laukti visą dieną su rubliais kišenėje yra daugiau nei pavojinga. Pavakare rubliai jau būna pavirtę makulatūra. Tai štai, ironija: maskvoje naujas bumas, ruskiai graibsto… Ukrainos grivinas. Kad ir kiek pasilpus ta grivina, ale… Skaityti daugiau »

Trupmenais Taigizui

Klausyk, taigi. Sachaline jau teka saulė. Varyk kuo greičiau į Novo Sachalinsko rosbanką rublius išjevrint, kol dar po šimtą. kai Maskvoj ryt ryte atsidarys langeliai, bus kaip Remarkas „Juodajam obeliske” yra aprašęs.

Juozapas

Cha, cha cha, oj -prisižvengiau…
Negaliu…
Taigius mus ant linkyй siuntinėja, bet Patsai tai jau pasiuuuntei.
Joooo, tolokai…
Gerai, kol taigis pėdina bėgiais на х…..хабаровск, galima palengvėle perlipti į tik ką įkelta Liudviko straipsnį.
Nes verkti dėl Ukrainos ateities nebėra prasmės kai ruskijoje šermenys. : )

Taigi

Bijantiems tiesos ir skleidžiantiems melą mano nuorodos yra virusas.

taigisai,

eik miegot tu, klinikini atveji.
dar vienas „tiesos” skleidėjas atsirado, mat.
pats tu vaikščiojantis virusas.
kiaulytės.
žinau, tai tu tas teroristas kuris padarė diversiją ant Lietuvos – tu, taigisai paskleidei kiaulių maro bacilą.
pas mus meškų nėra, o tau pasismaginti norisi, a ne?
ot iškrypėlis – vargšai šerniukai patiklai ateina bulbikių pabertų paėst o tu, gyvuly, -ką tu darai prisėlinęs iš nugaros?
fu, kaip šlykštu.
Oi prisižaisi, taigisai, prisižaisi…
kiaulių triperį pasigausi, teks mašną acte mirkyti, vot tada bus tau linkus mėtyt….

į temą

Vakar pasirodė nauja „Chazarų kaganato” naujienų laida:
https://www.youtube.com/watch?v=QihURzDDjBc&list=UUL49Vwpk6Hu8do-YjHVKD7Q#t=15

samnanbūlas

Straipsnio autoriaus tautiečiai „spartancai žydovcai” medvedevai, nabiulinos, dvorkovičiai, uliukajevai ir t.t. iš Rusijos vyriausybės ir
Centrinio banko tokiais sparčiais tempais išvaginėja Rusiją, kad tiesiog
smagu šį cirką stebėti: https://www.youtube.com/watch?v=bJD0UNx6rco

Kritikas Pikčiurna

Ir vis tik autorius ne visai teisus, nes Rusijos agresija rėmėsi Rytų Ukrainos gyventojų nuostatomis neremti permainų Ukrainoje. Jų dauguma palaikė okupantą, su juo kolaboruoja, todėl yra priešiška suvereniai Ukrainos valstybei, tai kodėl Ukraina turi juos išlaikyti bei remti finansiškai, tegul tai daro okupantas. Ko tie žmonės siekė, tai ir turi gauti, tokia yra laisvo apsisprendimo ir laisvės kaina. Teritorijos užgrobimas sulaužė tarptautines sutartis ir senaties neturi, o demokratija gyventojams garantuoja apsisprendimo bei laisvo judėjimo teisę. Todėl anksčiau ar vėliau jie bus priversti išvykti į Rusiją arba, pajutę teigimas permainas Ukrainoje, pakeisti savo politinį apsisprendimą ir tapti sąmoningais Ukrainos piliečiais. Juk šiame konflikte dominuoja ne etniniai, religiniai bet politinių pasirinkimų prieštaravimai ir laikas juos savaime išspręs teisiųjų naudai. Svarbu nutraukti… Skaityti daugiau »

46
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top