Vitalijus Portnikovas. „Srauto“ žlugimas, arba Kaip Putinas juos visus „pergudravo“

Ukrainiečių žurnalistas Vitalijus Portnikovas dalijasi įžvalgomis apie Rusijos laukiančias perspektyvas po to, kai Putinas savo rankomis palaidojo net virtualią galimybę tiekti dujas, apeinant ukrainietišką maršrutą.

glavred.info

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas nusprendė atsisakyti tęsti „Pietų srauto“ statybą –tos dujų transporto arterijos, kuri jo šalį turėjo paversti valstybe, nepriklausoma nuo tranzitininkų.

Kova su „Pietų srautu“ buvo tapusi vienu pagrindiniu Ukrainos išorės politikos tikslų. Be to, kvietimai atsisakyti [„Pietų srauto“] dujotiekio statybos buvo girdimi iš priešiškų politinių stovyklų – šią statybą stabdyti Viktoras Janukovyčius buvo kur kas labiau suinteresuotas negu jo pirmtakas valstybės vadovo poste Viktoras Juščenka. Ukrainos vadovai buvo įsitikinę, jog kai tik Rusijai nebereikės ukrainietiško tranzito, ji galės mūsų šalies atžvilgiu leisti sau panaudoti bet kokio pobūdžio spaudimą – nuo dujų tiekimo nutraukimo iki mūsų valstybės teritorijos dalies okupacijos.

Tačiau Putinas visus pergudravo. Jis pradėjo karą prieš kaimyninę šalį, net nepastatęs jokio „Pietų srauto“. Ukraina vis dar lieka svarbiausiuoju rusiškų dujų tiekimo į Europą maršrutu, o krentant energetinių žaliavų kainai, rusiškos dujos lieka svarbiausia paspirtimi, leidžiančia papildyti merdintį Rusijos biudžetą; ir Krymas jau aneksuotas, ir Donbase vyksta kautynės, o Rusija ir toliau šantažuoja Ukrainą dujų tiekimo nutraukimu reikalaudama pakeisti politinę santvarką į tokią, kokios geidžia Putinas ir Lavrovas. Nežinau, ko šitokioje politikoje yra daugiau– įžūlumo ar idiotizmo. Nes Putinas savo rankomis palaidojo net virtualią galimybę tiekti dujas, apeinant ukrainietišką maršrutą.

Rusija jau neturi – ir artimiausioje ateityje neturės – pakankamai lėšų įgyvendinti plataus masto projektus. Rusija jau neturi – ir artimiausiu metu neturės – Europos Sąjungos politinio palaikymo. Rusija jau nebegali – ir artimiausiu metu negalės – diktuoti savo kainų sąlygų žaliavų pirkėjams, nes nafta tampa vis pigesnė ir pigesnė, o kartu su ja pinga ir dujos: Janukovyčiaus nekenčiama „Tymošenkos formulė“ su kiekvienu [naftos] bareliu tampa vis labiau patrauklesnė.

Ir sakyti Putinui, jog niekas čia nekaltas, išskyrus jį patį, – neverta. Dar neseniai Rusija buvo gerbiama partnerė – su ja buvo pasirašomos sutartys, į jos ekonomiką buvo siekiama investuoti. Krymo beprotybė sunaikino reputaciją, perspektyvas ir šansus išgyventi. Ir išbaidė net pačius ištikimiausius sąjungininkus. Ne veltui pasisakydamas spaudos konferencijoje Ankaroje Putinas neslėpė, kad yra įžeistas Bulgarijos – tos pačios Bulgarijos, apie kurią išpuikę Maskvos imperialistai sakydavo, jog „Bulgarija – ne užsienis“.

Bulgarija – užsienis. Ir Ukraina – užsienis. Ir dabar mes spartėjančiais tempais artėjame prie dienos, kuomet užsieniu taps net Baltarusija.

glavred.info

Iš rusų kalbos vertė Jeronimas Prūsas

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
37 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Taigi

Kazachstano prezidentas Nazarbajevas
https://www.youtube.com/watch?v=WVI5EDLYg0s

Circus maximus

Štai koks circus maximus įsteigtas vidury Europos:
https://www.youtube.com/watch?v=Dt1sfc1LT2I

Nesupratau

tik kodėl vienas žodis ( pergudravo ) pavadinime paimtas į kabutes.

Putino trojos arklis!

Алексей КУДРИН, глава Комитета гражданских инициатив, экс-министр финансов РФ: «В послании Президента признано засилье контрольного и силового давления на бизнес. Меры по их преодолению нужно еще усилить… Поддерживаю идею дать больше свободы экономике и гражданским инициативам. Требуется политическая либерализация для достижения этих целей». Полагаю, и то, и другое, — лишь различные проекции главного путинского мессиджа и, соответственно, главного путинского удара по Западу. Которым, на мой взгляд, следует считать такой, вроде бы не слишком значительный и «громкий», пассаж: «Если человек легализует свои средства и имущество в России, он получит твёрдые правовые гарантии… И все должны этим воспользоваться, кто хочет прийти в Россию». То есть — внимание! — речь идёт не только о гражданах РФ, имеющих активы за рубежом, в том числе… Skaityti daugiau »

Dielo truba

Truba dielo

Yakov Kedmi
>>Putino trojos arklis!

Gerai čia parašėt. Putinas kviečia pasaulinę mafijos ir organizuoto nusikalstamumo bosus investuot į Rusiją ir galimai į Krymo bei Donbaso rajonus. Čia tai bent! Bus pasaulinė mafijinė valstybė „de jure”, nors iki šiol buvo tik „de fakto”.

Putino trojos arklis>>

Patarlė: kas melagis, tas vagis, 2014-12-06 02:53 “Didžiausia emigracija, didžiausia socialinė atskirtis, daugiausia savižudybių, didžiausia korupcijas, mažiausi atlyginimai, didžiausia skola, brangiausia energetika ir t.t. ir t.t.” – netikėkite šiuo briedu, tai rusų propaganda. Pas mus tokių dalykų nėra ir nebūna. Ir pedofilija yra išgalvota? Ir Prezidentės paaukštinimai pedofilijos bylos gniaužėjams yra tik miražas? Ir Kusaitės bylą zulusai išgalvojo? Prokuratūra ir saugumas yra caca, nes juk Pati Prezidentė juos kuruoja. Referendumdūmą irgi sugalvojo 300 tūkst rusų kląstingai apsimetusių lietuviais. Gerai kad Išmintingoji Prezidentė kartu su karštai mylimu Tautoje Jo Ekselencija Landsbergiu laiku užkirto penkioliktos kolonos užmačias. O kur dar visokio plauko pankos ir nedamušti šliužai? sunki našta teko gerb. Grybauskaitei Lietuvą ir pasaulį vaduoti nuo rusų. Gal jai bent algą pakelti… Skaityti daugiau »

internauts

taigi, net Putino KGB valdomo Gasprom lyderiai savo milijardus laiko Britanijos „mergelių salų ofšoruose: ICIJ’s investigation found that owners of corporations registered in the British Virgin Islands included top managers of state-controlled giants including Gazprom, one of the world’s largest extractors of natural gas. Others in the documents include relatives of ranking Russian officials and prominent private business people. None of the Russians named in the documents responded to requests for comment about the purposes of the companies. Among the offshore investors were these well-connected luminaries: Olga Shuvalova, wife of Igor Shuvalov, who has served as first deputy prime minister since 2008. In 2007, the documents show, she became a shareholder in Severin Enterprises Inc., which was registered in the… Skaityti daugiau »

>>putino trojos arklis

gal tu, branguti, rūpinkis savo prezidentu, o mes pasirūpinsime savo Prezidente… kuri tik dabar vaduoja mus nuo rusiško čebato aulo.

O kai kalbi apie „Didžiausia emigracija, didžiausia socialinė atskirtis, daugiausia savižudybių, didžiausia korupcijas, mažiausi atlyginimai, didžiausia skola, brangiausia energetika” visada prisimink HOLODOMORĄ Ukrainoje. Nors Rusija moka prismaugt ir švelnesniais būdais.

>>putino trojos arklis

kiek pats Putinas užsienį laiko miljardų – 40 ar 140, savo šalį apvogęs? O kas vagia, tas ir meluoja, ar ne?

taigi, taigi,

kodėl pats Putina su Gsprom berniukai nepasitiki savais bankais, kodėl vengia Gasprom KGB berniukai mokesčius savo šaliai mokėti?

Internauts

Gudriausiai pasielgė tai Azerbaidžiano caras Alijevas, kurio tėvas buvo NKVD, po to KGB vadovas. O Transpierance internacional priskyrė jo šalį prie mažiausiai korumpuotų…
Kaip manot? kodėl?
Ogi Alijevas įsteigė savus ofšorus ( Rosamund International Ltd.)ir per savus holdingus atėjo į šalį kaip „užsienio investuotojas”. Transpierance internacional pagalba pašalino bet kokias konkurencines „korupcijas’, kad liktų vieninteliu stambiu rykliu. Štai kaip turi veikti tikras KGB sūnus. Mūsų KGB sūnums yra ko pasimokyti:)

Trupmenas

Niekai visa tai. Portnikovas čia mažumėlę prašovė pro šalį. Jei panorės Putleris tai ir nuties tą vamzdį per patį Varnos centrą. Ir Ukraina, ir Vilnius, ir Berlynas, ir Praha, ir Paryžius Putinui užsienis tik mums durniams muilas akims muilinti. ten, kur sėdi susodinti savi – joks ne užsienis.

Internauts

http://www.transparency.net.nz/2010/06/05/strata-title-administration/

Čia galima pažiūrėti kaip kitose šalyse TRANSPIERANSY peršvviečia kiaurai kiekvieną turtuolį, jo valdomą turtą, akcijas ir kt.

O Lietuvoj kažkieno pastatytas Muravjovas jei ir paviešina, kad AMBAER TRAST nusipirko TEO Baltijos kanalo ar LNK akcijų, tai niekam neaišku lieka km priklauso tas AMBER TRAST, atėjęs iš Liuksenburgo ofšoro ir „globojantis Pakso žentą.
Ar mes neturime TEISĘ ŽINOTI?

Putino trojos arklis>>

Apie golodomora-https://www.youtube.com/watch?v=PmJ0fjOPgJs Ir noriu paklausti kur Putinas laiko tuos pavogtus miliardus?Turbut Amerikoje pas savo prieshus?:)

>trojos kumelei

tai negi manot kad Rusijos banke?
zinoma, kad ten pat kaip ir Rusijos piliečius apvogę Leninas, Trocks, Kamenevas, Zinovjevas…

juokas jama… 87 procentai Rusijos žioplių pasitiki žmogumi, kuris juos akivaizdžiai apvaginėja.

>trojos kumelei

bet nenusiminkit, komunistinės Kinijos elitas, politiką su bizniu sujungęs irgi apvaginėja savo liaudį slėpdami savo pinigus nuo mokesčių ofšoruose.
Tik skirtumas Kinijos nuo Rusijos toks, kad Kinijos valdžioj liko komunistai, o Rusijoj komunistus apžaidė jų pačių sargybiniai šunes – KGB. Šie showmeikeriai paskelbė kone pasaulinį karą prieš komunistus… iš pradžių leidę nesusitupėjusiems demokratams išstumt komunistus, o po pučo tiesiog nachališkai užėmė jų vietą vyriausybėje bei prichvatizavo stambiausias kampanijas. Dabar tokie komunistai kaip Ziuganovas jau jiems tarnauja, o ne atvirksčiai.

Putino trojos arklis>

Labai sunku bendrauti su opponentu turinciu uz 3 km kaimyno namo vizija!

Putino trojos arklis>

OpEdNews cia tikrai ne rusu propaganda,atversk!

internauts

Į Ukrainos ekonomikos ministrus paskirtas AIVARAS ABROMAVIČIUS. Ne vienas tur būt pagalvojom, kad ukrainiečiai iš didelio pasitikėjimo lietuviais paskyrė ministru lietuvį, kad jų korumpuoti valdininkai neišvogtų ES paramos.. Bet… Ką žinm apie jį? Google sako, kad Ukrainą nutekėjo 2008 metais su tokia East Capital Group – dar viena Liuksenburgo ofšoruoe registruota kampanija, Greičiausiai Sant. Peterburgo banko, o gal mafijos, turinčia holdingus registruotus Švedijoj: East Capital Holding AB, Box 1364, 111 93 Stockholm, Sweden, has the following ownership structure: Stingray Holding AB, Sweden, registration number 556671-6493, holds a 6.06% interest in East Capital Holding AB; Paltus AB, Sweden, registration number 556691-9436, holds a 2.75% interest in East Capital Holding AB; Grarros S.A., a company registered in Luxemburg, registration number B112157, holds… Skaityti daugiau »

internauts

beje, ne tik kad Rusijos, bet gali būti net Rusijos mafijs.

>>Trojos arkliui

na, atsiverčiau, ir ką?

ką ten skaityti? Apie tai. kad Ukrainos finansų ministrė MADE-IN-USA?

spėju,kad siūlot to neokono Roberso straipsnį, kuris vis rašo kaip myli Putiną… kaip koks mūsų Vaišvila ar Paulauskas… bet tik todėl, kad baisiiai žydų nekenčia… kvailys… nežino, kad tas ADL Foksmanas, kuris jau visai Amerikai įkyrėjo, visai ne žydams, bet Kremliui tarnauja…

Putino trojos arklis>>

O stai cia dar kremliaus agente-https://www.youtube.com/watch?v=HUOjYlfrRh0

Putino trojos arklis>>

O tokio straipsnio ne pastebejai? Turkey’s turn to Russia could spell doom for NATO arba rusu kalba-OpEd: Сделка России и Турции — шаг к развалу «Англо-Американской империи»

Putino Trojos arkliui

O gal jūs galėtumėte išvardinti bent dvi priežastis už ką lietuviai turėtų labiau mylėti Putiną, nei Obamą? A?

PTA

Ne reikia mylieti nei P nei O O reikia mylieti savo valstybe ir buti pragmatiskiems!http://www.tagesspiegel.de/politik/aufruf-fuer-eine-andere-russland-politik-nicht-in-unserem-namen/11080534.html

>>Putino trojos arklis

na paskaičiau. Ir ką?
visada pasitikslinu – kas straipsnį rašė, kokie jo motyvai?

rašė Rick Staggenborg, Progrssivepartijos narys. Partijos lyderis libano kilmės R.Naderas blaškėsi tarp žydiškos opozicinės Obamai Tea party, Žaliūjų partijos, kol apsitojo yoes šita. Griovė su Žaliaisiais JAV energetinius projektus panašiai kaip mūsų Vaišvila su Balsiu ir Skardžiumi… vienžo, vidaus priešai, talkinantys Rusijai.

Stagenborgas irgi pasisako prieš žydų internacionalines korporacijas, prieš jų įsiviešpatavimą JAV vyriausybėje ir ekonomikoje… taip, randa daug pritariančių. Tačiau jis naiviai tiki, kad Putinas – Shalomer kovoja prieš tokį reiškinį. Jisne kovoja, jis tik konkuruoja, savo gretose turėdamas tokias pat žydų valdomas korporacijas, kurios siekia įsitvirtinti Europoje.
O turkai ta kova tik naudojasi… kaip ir Izraelis…

PTA

Мы, нижеподписавшиеся, призываем федеральное правительство Германии, – взять на себя ответственность за политику мира. Нам нужна новая политика разрядки в Европе. Это возможно только на основе равноценной безопасности для равноправных партнеров. Немецкое правительство должно призывать к миру и диалогу с Россией. Потребность в безопасности русских является такой же законной и такой же серьезной, как и у немцев, поляков, прибалтов и украинцев. Мы не должны выдавливать Россию из Европы. Такая позиция была бы антиисторической, неразумной и опасной с точки зрения сохранения мира. Со времен Венского конгресса 1814 года Россия является одним из основополагающих европейских государств. Все, кто пытались силой изменить это положение вещей, терпели кровавые неудачи — последней стала Германия с маниакальной манией величия Гитлера, который в 1941 году пытался покорить… Skaityti daugiau »

>>Putino trojos arklis

Taigi, Turkijos vadovas, aktyvus islamistas, tikrai rimtai nesiderės su valstybe, kuri nachališkai grobiasvertimas teritorijas, stato karines bazes pašonėje Kryme, laiko pavergusi musulmonišką Čečėnų valstybę. Tai ne rimti gąsdinima, Trojos arklį. Staggenborgo straipsnis skirtas saviems rinkėjams, bandant „pamažinti” valdančiuosius.
Interesai, drauguži, visur asmeniniai interesi.

> >PTA

niekam ne paslaptis, kad Putinasdirbo Vokietijoj ir su STASI ir kad ten liko jo chebros. Ir ta chebriukė iš KGB _ STASI konglomerato rašinėjaapie Merkel „priklausymą KGB” ar bent jos tėvo, kuris rods pastoriumi buvo, taip pat kaip ir Vaišvila su Rūta Grinievič bandė apdergt mūsų Prezidentę. Vokietijos Užsienio reikalų ministrą jie visgi laiko savo rankose. Matyt turi kompromato. Kaip ir Sikorskį,kurio tėvas vyko pas Staliną, neva su nužudytais Katynėj sąrašais… o po to Lenkai įsiveržė į Čekoslvakiją, (istorija nutyli kažkodėl) o tik tada vokiečiai puolė Lenkiją. O dėl „carų gerumo” išvis patylėkim. Atsirėžė Jakaterina LDK panašiai kaip Putinas nachališkai. Už tai ir susilaukė carai atpildo pelnyto – revoliucijos ir sušaudymo. Ir visi,kas tik gviešis į ne savo namus kaip… Skaityti daugiau »

> >PTA

beje Jakutija jau seni nori atsiskirt nu oRusijos. Tai greičiausiai kitas Maidanaskils tenai, nes juos palaiko japonai, kurie nori susigrąžinti rusų užgrobtas salas. Japnai neturi kur gyventi, nebetelpa, o rusams mat vis negana ir negana.

Putino trojos arklis>>

Ka apie Amerika galetumet papasakuoti?

Trupmenas

Geopolitikų niša. Nejuokinkit.

Maydan 3! :)
Baisi tiesa!

vk.com/video250603426_169351310?og=1 imperija!

senis

kol Rusijos merdintis biudzetas numerdes, trys zydai pucistai, pasdalins Ukrainos likucius ir pabegs i faterlanda, Izraili. Putinas dejo visas pastangas, kad ES, miegotu ramiai ir siltai. Geda turetu buti ji kuo nors kaltinti. Bulgarija, tikindama, kad ji, kaip Amerika, yra iskirtine salis, reikalavo moketi uz duju tranzita dvigubai brangiau. ES, Amerikos uzsakymu ivede ekonomikas sankcijas, nors tai draudzia tarptautiniai susitarimai. Rusa gelbeja Ukrainos patriotus, uzspiestus Donbase, maitina juos. Zydai nutrauke pilieciu uzsidirbtu pensiju mokejima, zudo taikius gyventojus.

37
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top