Vokiečių paauglė išvesta iš klasės ir apklausta policijos dėl TikTok įrašo, kuriame teigiama, kad Vokietija yra jos namai

Policija išvedė iš klasės ir apklausė vokiečių paauglę dėl „antikonstitucinio turinio“ skleidimo.

Praėjusį mėnesį trys policijos pareigūnai įsiveržė į Vokietijos vidurinę mokyklą ir išsivedė 16-metę merginą iš pamokų, kad apklaustų ją dėl TikTok paskelbto vaizdo įrašo, kuriame ji Vokietiją pavadino savo namais, o ne tik vieta žemėlapyje.

Incidentas įvyko vasario 27 d. Richardo Vosidlo (Richard Wossidlo) vidurinėje mokykloje Ribnic-Damgartene, Meklenburgo-Pomeranijos žemėje.

Interviu Vokietijos naujienų portalui Junge Freiheit moksleivės motina paaiškino, kad jos dukra buvo įtariama „antikonstitucinio turinio skleidimu socialinėje žiniasklaidoje“.

Mokyklos direktorius sužinojo apie jos TikTok paskyrą ir „informavo policiją apie galimai baudžiamą veiką“, portalui sakė Štralzundo policijos nuovados atstovas spaudai Marcelis Opicas (Marzel Opitz).

Įžeidžiančiu turiniu buvo įtarti du pranešimai. Pirmajame buvo juokaujama, kad smurfai ir Vokietija turi kai ką bendro – jie abu yra mėlynos spalvos – akivaizdi nuoroda į paramą partijai Alternatyva Vokietijai (AfD), kurios pagrindinė spalva yra mėlyna. AfD dabar yra daugeliui priimtina partija visoje Vokietijoje ir nacionalinėse apklausose užima antrąją vietą, o tai labai erzina Vokietijos politikos ir žiniasklaidos institucijas.

Antrajame įraše Vokietijos paauglė, atrodo, nekaltai pavadino Vokietiją savo namais, o ne tik vieta žemėlapyje.

Vėliau šešiolikmetė buvo sulaikyta savo mokykloje, bendraklasių akivaizdoje, ir jai buvo pravestas, kaip Junge Freiheit paklausus paaiškino policija, pokalbis, pareigūnų apibūdintas kaip „pokalbis dėl žalos pavojaus“.

„Esu pasibaisėjusi“, – sakė mergaitės motina. „Tai taip žiauru, jei galima taip pasakyti, tai Štazio darbas, niekada gyvenime nebūčiau patikėjusi, kad tai, kas čia buvo padaryta mano dukrai, įmanoma.“

Kalbama, kad policija mergaitei pasakė, jog „dėl jos pačios saugumo“ ji turėtų „ateityje susilaikyti nuo tokių įrašų“, tačiau pripažino, kad ji nepadarė nusikalstamos veikos.

Tačiau žemės Vidaus reikalų ministras Christianas Pegelis (Christian Pegel) tvirtino, kad jam „nekelia rūpesčių“ policijos elgesys, kai policininkai atvyko į mergaitės klasę ir ją išsivedė, sakydamas, kad policijos požiūris į grėsmę buvo „deramas“.

Kai motina suabejojo mokyklos direktoriumi ir paprašė pirmiausia susisiekti su ja, jei mano, kad kilo sunkumų, jis „papasakojo man, kad jam neleidžiama to daryti, jam liepta nedelsiant pranešti policijai“.

Tiek mokykla, tiek jos direktorius atsisakė pateikti pranešimą Vokietijos spaudai šiuo klausimu, tačiau AfD šį klausimą iškėlė žemės parlamente.

„Šis skandalingas incidentas atskleidžia, kad mūsų mokyklos vis dažniau naudojamos nuotaikoms šnipinėti“, – sakė partijos atstovas švietimo politikos klausimais Enriko Šultas (Enrico Schult). „Jei iš tiesų šiuo klausimu buvo Švietimo ministerijos nurodymas, tai turi turėti politinių pasekmių.“

„Direktorius turėtų užstoti savo mokinius ir bent jau pirmiausia pasitikėti tėvais, o ne kviesti tris policijos pareigūnus dėl to, kad gavo anoniminį elektroninį laišką su pranešimu apie mokinį“, – pridūrė jis.

Šaltinis: Remix News

4.4 13 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
35 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
35
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top