Vokietija: AfD beveik padvigubino palaikymą pakartotiniuose Berlyno rinkimuose

Per pakartotinius rinkimus Berlyne labiausiai išaugo CDU ir AfD palaikymas

Berlyno teismui nurodžius surengti pakartotinius rinkimus atrinktose apygardose, Alternatyva Vokietijai beveik padvigubino savo palaikymą, palyginus su 2021 m. rugsėjį vykusiu balsavimu.

Sekmadienį 455 rinkimų apygardose galėjo balsuoti 550 000 piliečių, t. y. penktadalis miesto gyventojų, o AfD surinko 12,6 proc. balsų. 2021 m. bendra jų gautų balsų dalis siekė tik 7 proc.

Vienoje rytinėje Marcan-Helersdorfo apygardoje AfD gavo daugiausia balsų iš visų partijų – 33,1 proc. 2021 m. šioje apygardoje AfD pavyko surinkti tik 18,5 proc. balsų. Krikščionių demokratų sąjunga (CDU) toje pačioje apygardoje gavo 21,5 proc. balsų ir užėmė antrąją vietą.

Tačiau rezultatus reikia vertinti su tam tikromis išlygomis. Pirmiausia, rinkimai vyko ne viso miesto mastu, ir pakartotiniuose rinkimuose aktyvumas buvo daug mažesnis – prie balsadėžių atėjo tik 51 proc. rinkimų teisę turinčių rinkėjų, t. y. 25 procentiniais punktais mažiau dalyvių.

Tačiau AfD buvo vienintelė partija, kuri ne tik padidino savo rinkėjų dalį, bet ir bendrą gautų balsų skaičių, šoktelėjusį nuo 5 326 iki 159 000 balsų.

SPD ir FDP – didžiausi pralaimėtojai

Daugelis rinkimų ekspertų šį rezultatą vertina kaip valdančiųjų Socialdemokratų (SPD) pralaimėjimą, nes palaikymas jiems sumažėjo labiausiai – nuo 22,4 proc. 2021 m. iki 14,6 proc. Tačiau Žalieji šiek tiek sustiprėjo ir surinko 27,7 proc. balsų.

Laisvųjų demokratų (FDP) rinkimų vakaras virto katastrofa: po 9,1 proc. balsų, gautų 2021 m., jie jų gavo vos 3,3 proc., o Kairiųjų partijos rezultatas šoktelėjo 0,7 procentinių punktų, pasiekęs 12,9 proc.

Dienraščio Welt analitiniame straipsnyje „Paskutinis įspėjimas šviesoforui“, kuriame „šviesoforas“ reiškia Vokietijos kairiųjų – liberalų vyriausybę, kurią sudaro SPD, Žalieji ir FDP, autorius rašo:

„Remiantis keturiais svarbiais šių metų rinkimais, ypač federalinės vyriausybės rinkimais, galima pastebėti keletą ženklų. Jei pakartotiniai rinkimai (Berlyne) buvo generalinė repeticija prieš Europos Parlamento rinkimus ir žemių rinkimus Saksonijoje, Tiuringijoje ir Brandenburge, tai šviesoforams ji nepavyko“.

SPD ir ypač FDP turi bijoti artėjančių rinkimų. Abi partijos yra vienos iš didžiausių pralaimėtojų apklausose visos šalies mastu, palyginus su federaliniais rinkimais. Kanclerio Olafo Šolco (Olaf Scholz) SPD sugrįžo į pilkąją vidurio zoną. FDP padėtis atrodo dar drastiškesnė: jei nepasisektų 455 rinkimų apygardose, liberalai akivaizdžiai neįveiktų 5 proc. barjero. Jie tai žino iš daugelio buvusių rinkimų, tačiau liberalų, kurie tradiciškai yra silpnesni rytuose, perspektyvos nėra šviesios“.

Berlyne, galima sakyti, daugiausia laimėjo Krikščionys demokratai (CDU) – nuo 13,7 proc. balsų 2021 m. parama jiems išaugo iki 20,6 proc.

Balsavimas iš esmės nedaug ką pakeitė, jei kalbėtume apie bendrus 2021 m. rezultatus, nors pagal bendrą surinktų balsų skaičių AfD dabar lenkia FDP.

Šaltinis: Remix News

4.3 6 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
6 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
6
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top