Vokietija: dėl 150 migrantų mažam, 150 gyventojų turinčiam kaimui Saksonijoje gyventojai kreipiasi pagalbos į AfD

Vokietijos kaimai susiduria su Didžiuoju apkeitimu, kurį kritikai vadina „sąmokslo teorija,“ ir aiškina, kad jis nevyksta.

Rytų Saksonijoje esančiame Rozentalio kaime gyvena tik 150 gyventojų, tačiau netrukus jų skaičius gali padvigubėti, jei netoli kaimo bus pastatytas planuojamas 150 vietų migrantų centras. Dabar gyventojai kreipiasi pagalbos į konservatyviąją partiją Alternatyva Vokietijai (AfD).

Ramus kaimas, įsikūręs mažai žinomame Vokietijos pakraštyje, kur gyvena daug etninių sorbų, prie pat Lenkijos sienos. Būtent dėl šio kaimo nežinomumo federalinė vyriausybė ir Saksonijos žemė galėjo manyti, kad migrantus ten bus galima perkelti be didesnio pasipriešinimo.

Nė vienas iš ten vykstančių migrantų nebus ukrainietis, tai bus afganistaniečiai, asirai, iraniečiai ir irakiečiai. Atsižvelgiant į tai, kad šis žingsnis praktiškai per naktį pakeis kaimo kultūrą ir demografinę padėtį, gyventojai yra įsiutę ir, padedami AfD, aktyviai kovoja prieš šią iš viršaus nuleistą priemonę.

Balandžio pradžioje, kai Giorlico rajono socialinių reikalų skyriaus vadovas Tomas Gampė (Thomas Gampe) pristatė planus statyti migrantų namus kaime, jis buvo sutiktas švilpimu. Gyventojai kreipėsi į apygardos valdytoją Stefeną Mejerį (Stephan Meyer) (Krikščionių demokratų sąjunga, CDU), kad šis užblokuotų projektą. Mejeris kaltinamas tuo, kad skubotai ieško naujų prieglobsčio vietų, nes planuoja migrantų namus įrengti buvusioje profesinėje mokykloje Boksberge bei buvusiame moksleivių bendrabutyje Rozentalyje, Hiršfeldo rajone.

Dabar atrodo, kad ši tema yra vienintelė, apie kurią kaimo gyventojai nori kalbėti. AfD taip pat privertė šį klausimą iškelti į pirmą planą. Antradienį Giorlico rajono taryba rinksis į specialią sesiją po to, kai AfD pareikalavo surengti posėdį, kuriame bus sprendžiamas prieglobsčio prašytojų perkėlimo į miestelį klausimas.

AfD žengė dar toliau ir pasiūlė, kad prieglobsčio namai nebūtų statomi Giorlico rajone. Nors pats rajonas negali priimti tokio sprendimo, pasiūlyme nurodoma, kad federalinė vyriausybė ir Saksonijos žemė turėtų susitarti šiuo klausimu.

Potencialių migrantų antplūdis į Rozentalį užgriuvo tuo metu, kai Vokietija susiduria su sparčiai augančia migrantų krize. Visuose šalies miestuose ir miesteliuose vietos valdžios institucijos sprendžia problemą, dėl kurios politikai ir administratoriai ėmėsi kraštutinių priemonių, įskaitant pagyvenusių piliečių iškeldinimą iš namų, kad užleistų vietą migrantams.

AfD tikisi, kad dėl didėjančio nusivylimo Giorlice jos pasiūlymas bus priimtas, nes AfD politikai žino, jog dėl itin didelio AfD populiarumo Saksonijoje konkuruojančios partijos patiria didelį spaudimą. Giorlico miesto taryboje AfD turi 27 vietas, o CDU – tik 23. Piliečiai tiesiogiai spaudžia CDU taip pat paremti šią priemonę, o jei CDU to nevykdys, tai gali kainuoti partijai dar daugiau politinio kapitalo.

AfD lyderis Timo Chrupala (Timo Chrupalla) ragina visus apskrities tarybos narius balsuoti už šį pasiūlymą. Jis atkreipia dėmesį į sparčiai didėjantį šalies biudžeto deficitą, kuris vien per praėjusius metus siekė 50 mln. eurų. AfD jau seniai tvirtina, kad dėl sparčiai augančios imigracijos šalyje milijardai mokesčių mokėtojų pinigų skiriami būstui, švietimui, socialinėms išmokoms ir bedarbio pašalpoms milijonams atvykėlių, kuriems, kaip žinia, blogai sekasi integruotis į Vokietijos visuomenę.

„Čia susiduriame su visiškai kitomis problemomis. Pavyzdžiui, mums trūksta gydytojų, mokytojų ir amatininkų, pinigų pietums mokykloje ar mokykliniam autobusui”, – sakė Chrupala. Daugelis Vokietijos kaimiškų gyvenviečių gauna mažai arba visai negauna jokių investicijų, ir Chrupala pažymėjo, kad Rozentalio rajone Hiršfelde nėra jokios viešosios infrastruktūros. Dabar gyventojai klausia, kodėl pinigai skiriami didesniam skaičiui migrantų apgyvendinti, nors galėtų būti skirti gyvenimo kokybei, mokykloms ir infrastruktūrai gerinti.

Vokietijos vidaus reikalų ministerijos duomenimis, vien kovo mėnesį Vokietijoje užsiregistravo 80 000 prieglobsčio prašytojų. Jei ši tendencija išliks, manoma, kad prašymus pasilikti Vokietijoje pateiks beveik 1 mln. prieglobsčio prašytojų, o tai viršytų rekordinį, 750 000 prieglobsčio prašymų skaičių 2016 m. Augant piliečių nepasitenkinimui kairiosios vyriausybės atvirų sienų imigracijos politika, AfD partija ir antiimigracinės nuotaikos tampa vis populiaresnės.

Šaltinis: Remix News

3.9 7 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
17 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
17
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top