Vokietija gali atšaukti demokratinių rinkimų rezultatus Tiuringijoje po to, kai AfD politikas pasiekė svarbią pergalę

Valstybės institucijos bando panaikinti galiojančius AfD politiko rinkimus.

Rimtus padarinius demokratijos ateičiai Vokietijoje turintis Alternatyvos Vokietijai (AfD) politiko pergalės savivaldos rinkimuose Zoneberge faktas yra tikrinamas, siekiant išsiaiškinti, ar naujai išrinktas administratorius yra „tinkamas demokratijai“.

AfD pergalė Zoneberge – tai pirmas kartas, kai partija laimėjo rajono administracijos postą. 52,8 proc. rinkėjų pasirinko Robertą Zesselmanną (Robert Seselmann) vadovauti apygardai, nors visos pagrindinės Vokietijos partijos palaikė jo varžovą Krikščionių demokratų sąjungos (CDU) atstovą Jurgeną Kioperį (Jürgen Köpper). Vokietijos žiniasklaida ir politinė valdančioji klasė pasipiktino šiuo rezultatu.

Nepaisant rinkimų rezultatų, Zeselmanas gali niekada negalėti faktiškai eiti pareigų, nes rinkimų rezultatai gali būti panaikinti atgaline data, rašoma Welt pranešime. Naujausias „patikrinimas“ atliekamas tuo metu, kai prieš kiekvienus rinkimus kiekvienas kandidatas tikrinamas, ar jis turi teisę kandidatuoti, ir Zeselmanas šį patikrinimą jau praėjo. Tačiau dabar, kai Zeselmanas laimėjo, Tiuringijos vyriausybė atlieka dar vieną kandidato patikrinimą, o daugelis ekspertų baiminasi, kad šis patikrinimas pakeis demokratinius rezultatus.

Tačiau Zeselmanas turi gynėjų, įskaitant ir tuos, kurie nepriklauso AfD. Pavyzdžiui, Krikščionių demokratų sąjungos (CDU) Zonebergo apygardos susivienijimas Tiuringijoje pripažino netinkamu paskelbtą Zeselmano (AfD) tinkamumo testą. Pranešime, paskelbtame CDU Feisbuko puslapyje, partija rašė: „Pareikšti dėl to abejones dabar po fakto pakenktų demokratijai ir padidintų ir taip didelį gyventojų nusivylimą“. Apygardos susivienijimas pareiškė, kad „neturi jokio supratimo“ apie šį procesą.

CDU taip pat pareiškė, kad reikia gerbti demokratinę rinkėjų valią, „net jei norėtume kitokių rezultatų“.

Tviteryje Europos Parlamento narys Maksimiljanas Kra (Maximillian Kra rašė apie šį pareiškimą: „Padorumas CDU Zoneberge su atitinkama nuoroda į teisinę padėtį. Apskrities administratoriaus rinkimų kvestionavimas yra akivaizdžiai neteisėtas ir kelia pavojų pasitikėjimui demokratija. Pažiūrėsime, ar Merco (Merz) vadovaujama CDU uždraus vietos asociacijai pasisakyti“. Šią žinutę Tviteris pažymėjo esant „jautraus turinio“.

https://twitter.com/KrahMax/status/1673817431377317888

Tiuringijos vidaus reikalų ministerija teigia, kad išnagrinės Zeselmano požiūrį į konstitucinį lojalumą, nes Konstitucijos apsaugos tarnyba (BfV) Tiuringijos AfD priskiria prie „abejonių nekeliančių dešiniųjų ekstremistų“. Todėl administracinė tarnyba galėtų atgaline data paskelbti rinkimus negaliojančiais. Galingosios BfV Tiuringijos žemės padalinio vadovas neseniai pareiškė, kad vienas iš penkių vokiečių yra „rudosios padugnės“, turėdamas omenyje 20 proc. vokiečių rinkėjų, kurie dabar teigia, jog balsuotų už AfD.

Zonebergo CDU apygardos susivienijimui rinkimų rezultatai yra „pamoka“ dėl šviesoforo koalicijos Berlyne ir raudonųjų bei raudonai-žaliųjų koalicijos Erfurte politikos.

„Prasta valdžios kompetencija ir per žmonių galvas vykdoma politika, kaip Habeko (Habeck) šildymo įstatymas, labai padidino žmonių nusivylimą“, – teigė CDU skyrius ir pridūrė, kad prarandamas pasitikėjimas partijomis ir demokratija, trūksta politinės orientacijos ir lyderystės.

Krikščionių demokratų teigimu, Tiuringijos gyventojai yra ne naciai, o „padorūs, turintys įsipareigojimų ir darbštūs žmonės“, jaučiantys, kad „mūsų respublikoje kažkas negerai“.

AfD parlamentinės frakcijos vadovė Alisa Vaidel (Alice Weidel) perspėjo dėl Vokietijoje vykdomos „tinkamumo patikros“.

„Žiniasklaidos ir įsitvirtinusių partijų rodomas spektaklis nėra vertas demokratinės valstybės. Po fakto AfD apygardos administratoriui Zeselmanui atsisakoma suteikti teisę eiti pareigas, nurodyta atlikti tinkamumo testą“, – rašė ji.

Kaip neseniai pranešė Remix News, partijos Alternatyva Vokietijai (AfD) kandidatas Robertas Zeselmanas sekmadienį laimėjo antrąjį rinkimų turą Zoneberge, Tiuringijoje, ir tapo pirmuoju šios partijos politiku, užėmusiu apygardos vadovo postą.

Šaltinis: Remix News

4 8 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
9 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
9
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top